01.05.2021
Пропідозреного за антизлодійською статтею "смотрящего" за Полтавським СІЗО етапували до Божковської колонії

(Іван Шершак)

Октябрський районний суд Полтави задовольнив клопотання про взяття під варту 34-річного уродженця Донецької області Івана Шершака, з подальшим утриманням достойника, якого правоохоронці вважають так званим "смотрящим" за Полтавським СІЗО в дільниці тимчасового слідчого ізолятора при Державній установі "Божковська виправна колонія №16". Відповідне рішення, оприлюднене 30 квітня 2021 року, ухвалив слідчий суддя Володимир Бугрій.

З його тексту випливає, що окрім претензій із поширення за ґратами злочинного впливу (ч.2 ст.255-1 КК України) Шершаку та його вирогідному 30-річному спільнику закидають вимагання грошей (ч.2 ст.189 КК України) в одного з бранців СІЗО.

Буцімто наприкінці листопада 2020 року останній під тиском поважних достойників "закинув" на банківську картку "смотрящего" 10 тис. грн., а на початку березня поточного року - був змушений перерахувати ще 2 тис. грн. дружині одного з авторитетів. Повторний переказ коштів відбувався в рамках спеціального слідчого експерименту та під контролем правоохоронців.

Як наслідок, 26 квітня 2021 року силовики здійснили серію обшуків в ДУ "Полтавська установа виконання покарань №23", та оголосили "смотрящему" Шершаку та одому з "авторитетів" про підозру.

Того ж дня клопотання шодо обрання запобіжного заходу Івану Олександровичу було скеровано до суду. З урахуванням того, що Шершак "мав безпосередній візуальний контакт з особами, які брали участь в проведенні обшуку" в СІЗО, а також через нібито реальну загрозу подальшої зміни свідками показань на користь "смотрящего", останнього було вирішено перевести до іншої установи - Божковської виправної колонії №16.

Додамо, що за ґратами на Полтавщині Шершак на прізвисько "Донецький" опинився п'ять років тому. Влітку 2016 року року чоловіка, а також чотирох його спільників, було взято під варту за мотивами гучної історії про вбивство в Горішніх Плавнях місцевого кримінального авторитета Дениса Горпинка на прізвисько "Кирпич".

(Денис Горпинко)

Достойника розстріляли під час так званого перерозподілу сфер злочинного впливу.

На початку 2017 року обвинувальний акт щодо ліквідаторів "Кирпича" було скеровано до суду, слухання справи триває й понині.

гарячі новини Відлуння скандалу в колонії на Донеччині: двоє "смотрящих" і "тітушковод" загриміли в ДІЗО, їм вручено підозру в тероризуванні засуджених 30.04.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" передумав судитися з ДМСУ на тлі історії, що викликала обурення очільника МВС 27.04.2021
Авторитет "Віха" не зміг повернути сплачені за його звільнення гроші, аби розрахуватися з боргами 16.04.2021
Dетектив-Info публікує відео затримання та прізвища учасників банди "Залютінські", яких "спакували" на вимаганні $700 тисяч у фермера в Харкові 14.04.2021
Викритий в Дніпрі наркозавод працював "під патронатом" злодія в законі "Умки" (доповнено) 12.04.2021
Архів новин