24.09.2021
Приятеля екс-очільника "Укрспирту" засудили до 6 років в справі про "спиртовий держпереворот"

(Павло Заярнюк)

Шевченківський районний суд Києва визнав винуватим раніше судимого інваліда II групи, 52-річного Павла Заярнюка на прізвисько "Паша Чечен" у підготовці захоплення державної влади за попередньою змовою групою осіб і фінансуванні таких дій (ч.1 ст.109, ч.3 ст.110-2, ч.1 ст.410 КК України), призначивши йому покарання у вигяді 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Відповідний вирок 20 вересня 2021 року постановила служитель Феміди Марина Антонюк.

Заярнюк - фігурант скандальної історії про буцімто підготовку здійснення в Україні так званого "спиртового держперевороту" часів президента Петра Порошенка.

"Паші Чечену", як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, ікримінувалася спільна разом із колишнім генеральним директором ДП "Укрспирт" Михайлом Лабутіним спроба військового захоплення влади.

Згідно із текстом обвинувального акту, в межах спроби захопити державну владу Заярнюк та Лабутін начебто спочатку планували організувати масштабні акції протесту за участі ветеранів АТО з низкою провокацій.

Мовляв, на першому етапі треба було сформувати боєздатну групу в кількості приблизно 200 чоловік з числа колишніх учасників антитерористичної операції. А в подальшому - залучити до участі в заколоті до 15 тисяч людей з метою подальшого їх залучення до державного перевороту.

Надалі протягом 2017 року планувалися широкомасштабні акції протестів у Києві поряд з адміністративними будівлями органів центральної влади. Ескалація протистояння та жертви з боку мітингуючих нібито мали призвести до штурмів приміщень Верховної Ради, Адміністрації Президента, а також вбивств тодішнього президента Петра Порошенка, секретаря РНБО Олександра Турчинова та всіх урядовців, зокрема міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. В разі успіху сценарію заколоту, посаду прем'єр-міністра або президента мав обійняти Михайло Лабутін, який начебто був спонсором цих заходів.

(Михайло Лабутін)

Згідно фабули справи, для реалізації такого сценарію Заярнюк та Лабутін пропонували долучитися до їх лав чинним військовослужбовцям. Зокрема мова йшла про перемовини із полковником ГУР Міноборони Георгієм Абдиллаєвим, заступником командуючого Десантно-штурмовими військами, полковником Павлом Щербанем та колишнім першим заступном командувача Сил спеціальних операцій, екс-заступником секретаря РНБО Сергієм Кривоносом.

(Фрагмент допиту Георгія Абдиллаєва в Шевченківському райсуді Києва на початку 2019 року)

У суді "Паша Чечен" своєї провини не визнав. Він стверджував, що під час затримання його жорстоко катували, а загалом проти нього була скоєна провокація, тому що він відмовився давати покази проти Лабутіна. За версією екс-гендиректора "Укспирта" та Заярнюка, насправді держпереворот планувався Департаментом контррозвідки СБУ та Головною військовою прокуратурою.

Втім, ці аргументи не переконали суддю Антонюк, яка визнала доведеною провину Павла Заярнюка по всіх епізодах обвинувачення. Під час визначення остаточного покарання у вигляді 6 років тюрми, у палаці правосуддя застосували до "Паші Чечена" так званий "закон Савченко" (зарахування у строк відбування покарання термін попереднього ув'язнення із розрахунку один день у СІЗО за два дні позбавлення волі).

Оскільки Заярнюк було затримано 14 липня 2017 року та під вартою він перебував по 15 листопада 2019 року, термін невідбутого покарання для достойника (за умови набуття вироком законної сили) становить 1 рік та 4 місяці.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин