14.12.2020
Праву руку російського злодія в законі "Шишкана" випустили з одеського СІЗО

(Єгор Єсін)

Малиновський районний суд Одеси змінив на домашній арешт у нічний час доби (з 22 години вечора до 6 ранку) запобіжний захід відносно 45-річного уродженця міста Раменське Московської області, громадянина РФ Єгора Єсіна - російського авторитетного бізнесмена та одного із найближчих соратників так званого "злодія в законі" Олега Шишканова на прізвисько "Шишкан". Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру 11 грудня 2020 року, ухвалив слідчий суддя Олег Непорада.

Таким чином служитель Феміди частково задовольнив клопотання силовиків та постановив звільнити в залі суду достойника, якому на Батьківщині висунуті обвинувачення у причетності до вбивства учасниками злочинної організації "Шишкана" в 2012 році депутата Раменського району Підмосков'я Тетяни Сидорової та трьох її родичів (ч.1 ст.210, п.п. "а", "ж" ч.2 ст.105 КК Російської Федерації).

У листопаді 2019 року в рамках розслідування відповідної справи Єсіна було оголошено в міжнародний розшук за поданням російських правоохоронців. Тоді ж достойник з фальшивим паспортом на ім'я грмадянина Молдови Дениса Єпурі прилетів зі Стамбула до Одеси, де за хабар у розмірі 3,5 тис. дол. намагався здійснити безперешкодне потрапляння на територію України.

Натомість, як зазначалося на сторінках Dетектив-Info Єгора Георгійовича було затримано та оголошено про підозру в спробі підкупу українських прикордонників (ч.3 ст.369 КК України). Вітчизняний суд обрав тоді йому запобіжний захід у вигляді арешту з визначенням застави у розмірі 602,1 тис грн. Ця сума була оперативно внесена, однак одразу ж після звільнення сподвижника Шишканова, силовики повторно "прихопили" Єсіна, видачі якого домагається офіційна Москва.

Щодо Єгора Георгійовича було застосовано спочатку тимчасовий, а згодом (від 27 грудня 2019 року) екстрадиційний арешт у вигляді тримання під вартою в СІЗО міста Одеса, який надалі неодноразово подовжували. 17 лютого 2020 року на той час заступник генерального прокурора Віталій Касько погодив питання екстрадиції Єсіна до РФ для притянення до відповідальності на Батьківщині, однак учасник ОЗУ "Шишкана" домігся скасування цього рішення через суд. У цей час адвокат Єсіна намагався "витягнути" свого клієнта з СІЗО Одеси, посилаючись на його ймовірну шизофренію, а сам Єгор Георгійович звернувся за політичним біженством в Україні.

Після цього Офісом Генерального прокурора прийнято рішення про продовження подальшої екстрадиційної перевірки щодо Єсіна, яка триває й понині. У той же час, у грудні поточного року, згідно вимог ч.10 ст.584 КПК України, добігає завершення максимальний строк застосування екстрадиційного арешту російського авторитета, що не може перевищувати 12 місяців тримання під вартою. З урахуванням цього одеські прокурори звернулися до суду з клопотанням про зміну та пом'якшення достойнику запобіжного заходу, яке частково було задоволено суддею Непорадою. Саме цей служитель Феміди виступає суддею в провадженні за обвинуваченнями Єсіна в спробі підкупу українських прикордонників у листопаді 2019 року. Відповідна справа була скерована до Малиновського районного суду Одеси навесні поточного року, наступне судове засідання в ній призначено на 23 грудня 2020 року.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин