21.12.2020
Потерпілий від шахрайства російського злодія в законі "Кащєя" заявив про відшкодування йому збитків

(Роман Кащаєв/Коган)

Київський апеляційний суд переніс на 11 січня 2021 року розгляд апеляційної скарги прокурора Київської місцевої прокуратури №4 Олександра Лубіна на відмову у застосуванні запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно 46-річного підозрюваного в шахрайстві (ч.4 ст.190 КК України) власника паспорта громадянина України Романа Когана. Про це Dетектив-Info повідомили в прес-службі палацу правосуддя.

Як раніше зазначалося на сторінках нашого видання в розслідуванні "Голка Кащєя", прізвище Коган та паспорт з тризубом Роман Валерійович отримав у січні 2018 року. А більшу частину своєї біографії достойник користувався паспортом громадянина Російської Федерації на особу Романа Кащаєва, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Кащєй"/"Рома Краснодарський"/"Рома Кривой".

Про саме існування українського громадянства та зміну прізвища "Кащєєм" стало відомо на початку 2018 року. Тоді правоохоронці Польщі звітували про затримання на своїй території цього "короля злочинного світу", що перебував у розшуку Інтерполу за поданням правоохоронців РФ. За "гарячими слідами" у Нацполіції України заявляли про незаконність та фальсифікації під час отримання Коганом/Кащаєвим громадянства нашої держави, однак відповідного статусу його не позбавлено й понині.

При цьому, навесні 2019 року за ініціативи слідчих поліції Дніпровського району Києва в якості громадянина України Когана було оголошено в міжнародний розшук. Таким чином екстрадиції "Кащєя" відтоді почали паралельно домагатися офіційні Москва та Київ. На початку грудня 2020 року короля злочинного світу було доправлено до української столиці, де за рішенням Дніпровського районного суду щодо Романа Валерійовича застосували запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби.

З матеріалів судового реєстру випливає: в рамках відповідного розгляду "справи Кащєя" було допитано заявника та потерпілого Анатолія Іванця, звернення якого до вітчизняних правоохоронців надалі й увімкнуло "зелене світло" російському "злодію в законі" щодо його подальшої передачі до України. Зокрема, в лютому 2019 року чоловік поскаржився буцімто навесні 2018 року його знайомий Коган шахрайським шляхом ошукав потерпілого на 15 тис. дол., після чого зник з радарів, що й стало юридичною підставою для оголошення кривдника Іванця в розшук Інтерполу.

Під час допиту в стінах Дніпровського райсуду Києва 11 грудня 2020 року Анатолій Іванець під присягою надав нові свідчення, де фактично відмовився від будь-яких претензій на адресу "Кащєя". Потерпілий заявив, що пан Коган наразі повернув йому 15 тис. дол, а додатково - ще й компенсував моральну шкоду в розмірі 5 тис. дол.

За таких обставин слідчий суддя постановив рішення про відмову у заґратуванні короля злочинного світу, Кащаєва/Когана відпустили, після чого процес легалізації в Україні чергового російського "злодія в законі" вийшов на фінішну пряму.

гарячі новини Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою 14.01.2021
Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Архів новин