06.08.2020
Постанову про видачу до РФ правої руки злодія в законі "Шишкана" скасували через суд

(Єгор Єсін)

Винесену 17 лютого 2020 року постанову на той час першого заступника генерального прокурора Віталія Каська про видачу до Російської Федерації уродженця міста Раменське 45-річного Єгора Єсіна, який відомий в статусі "авторитетного" бізнесмена та одного із найближчих соратників так званого "злодія в законі" Олега Шишканова на прізвисько "Шишкан", скасували через суд. Такі відомості містяться в матеріалах судового реєстру.

З них випливає, що 21 травня 2020 року слідчий суддя Малиновського районного суду Одеси Дмитро Передерко задовольнив відповідну скаргу адвоката російського кримінального авторитета, якого розшукують на Батьківщині за підозрою у причетності до вбивства учасниками злочинної організації "Шишкана" в 2012 році депутата Раменського району Підмосков'я Тетяни Сидорової та трьох її родичів (ч.1 ст.210, п.п. "а", "ж" ч.2 ст.105 КК Російської Федерації).

Захисник посилався, що під час ухвалення рішення про екстрадицію Єсіна, на Різницькій проігнорували факт наявності звернення Єгора Георгійовича про надання йому статусу біженця в Україні або особи, яка потребує додаткового захисту. Зафіксовано, що таке прохання було скеровано ним на адресу Державної міграційної служби в грудні 2019 року через адміністрацію Одеського СІЗО, але залишилося без відповіді. Натомість тільки 10 квітня поточного року арештант отримав новий бланк-анкету.

Представник прокуратури, у свою чергу, пояснив: буцімто перше звернення за біженством Єсіна було подане з порушенням встановлених правил та вимог, у зв'язку із чим - його повернули заявнику. Відповідне рішення було ухвалено тільки наприкінці березня 2020 року в регіональному управлінні міграційної служби. А оскільки на той момент в ГПУ вже визначилися з рішенням про видачу Єсіна, суддя визначив - його право на розгляд уповноваженим органом заяви про надання статусу біженця в Україні було порушено.

З урахуванням цього, служитель Феміди скасував постанову за підписом Каська про екстрадицію Єсіна до РФ. Рішення суду першої інстанції представники прокуратури оскаржували в апеляційній інстанції, однак невдало.

Нагадаємо, що до України поплічник "Шишкана" прилетів у листопаді 2019 року, коли його було затримано в столичному аеропорту з фальшивим паспортом громадянина Молдови під час спроби підкупу прикордонників.

Відповідна кримінальна справа за обвинуваченням Єсіна наразі слухається по суті в тому таки Малиновському райсуді Одеси. Паралельно запит на його видачу надійшов з Російської Федерації, екстрадиційна перевірка щодо чоловіка триває. Сторона найближчого поплічника Шишканова та сам Єгор Георгійович запевняють, що на Батьківщині його переслідують з політичних мотивів і хочуть "віджати" його бізнес-активи. Адвокати Єсіна наголошують на його неосудності через психічні захворювання та неодноразово домагалися його звільнення з-під варти.

гарячі новини У Києві затримали злодія в законі "Кобу Руставського" 02.12.2021
Санкції РНБО оскаржили ще двоє злодіїв в законі, яких навесні затримали (і відпустили) на Львівщині 01.12.2021
Чотири кулі під будівлею суду в Києві "зловив" достойник з оточення видвореного авторитета "Вато Кіпіані" 16.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки" 12.11.2021
Суд відмовив у триманні "смотрящего" за Закарпаттям - підсанкційного "Діда" в депцентрі Миколаївщини 12.11.2021
Архів новин