06.06.2020
Положенець "Умки" та побратим "Мазепи": що відомо про дніпровського авторитета "Сводіка", чиї розмови крутили нардепам у Раді

4 червня 2020 року український парламент затвердив зміни до Кримінального кодексу, які передбачають посилення відповідальності представників найвищої ієрархії злочинного світу - так званих "злодіїв в законі", а також їх оточення. Переконуючи парламентарів підтримати відповідний законопроект №2513, Національна поліція запропонувала народним обранцям переглянути два роліка.

Провідним героєм обох записів (вочевидь зроблених після ухвалення "антизлодійського" закону в першому читанні) виступає чоловік, якого правоохоронці відрекомендували кримінальним авторитетом з Дніпропетровщини на прізвисько "Сводік".


(Телефонні розмови "Сводіка" з 04:21)

На першому аудіо він розмовляє з жінкою на ім'я Юлія, яку просить "для понту" звернутися за порадою до священника з приводу законотворчої новели, а та - щосили заспокоює співрозмовника. В іншому випадку "Сводік" обговорює подальші перспективи законопроекту №2513 з таким собі "Маріком".

З урахуванням того, що презентований відеоряд містив фото "Сводіка" (хоча й частково заблюрене), у Dетектив-Info відпали будь-які сумніви з приводу його особи. Мова йде про 63-річного уродженця Дніпропетровська, кримінального авторитета Сергія Сводіна, який за радянських часів був засуджений за розбій та вимагання (ч.2 ст.142, 144 КК України в редакції 1960 року).

(Сергій Сводін)

Згідно літописам різноманітних інформаційних ресурсів, "Сводік" має реноме картяря, наперсточника, розбійника, цеховика та вимагача, а видання "Страна" характеризує його в ранзі партнера "відомого авторитета Наріка", вирогідно маючи на увазі Олександра Петровського (останньому, як відомо, згадки в ЗМІ про його статус та прізвисько не подобаються, через що він ініціював купу судових справ проти журналістів та блогерів, про що Dетектив-Info писав в матеріалі "Він вам не Нарік").

У свою чергу, співрозмовники Dетектив-Info характеризують Сергія Сводіна як особу з найближчого кола так званого "злодія в законі" Сергія Олійника ("Умка Дніпровський"), що наразі бере участь у вирішенні спірних питань серед представників криміналітету та бізнесу Дніпропетровщини, але особисто злочинів не вчиняє. Мовляв, "Сводік" разом із іншим авторитетом Сергієм Шуваєвим на прізвисько "Мазепи" виступає відповідальною особою від "Умки" за збір коштів до злодійського общаку та є його утримувачем.

Остання публічна згадка про "Сводіка" в ЗМІ припадає на події дворічної давнини, коли на Дніпропетровщині загострилося протистояння між правоохоронцями та криміналітетом. Згідно офіційній версії, тодішній заступник Голови Нацполіції Вячеслав Аброськін оголосив "хрестовий похід" проти місцевих злочинців, та періодично їх "кошмарив" обшуками, організованими зусиллями очільника регіональної поліції Вадима Матвійчука. Втім, притягти когось із топів криміналітету, чи бодай оголосити їм про підозру силовики виявилися неспроможними.

Прибічники протилежної версії вказують, що насправді ці "шмони" вживалися не задля боротьби зі злочинністю, а виступали елементом "прибиття" дніпровських злочинців під "дах" Аброськіна і Ко. А після налагодження "конструктивної співпраці" - всі претензії та закиди на адресу Сергія Олійника та його "положенців" випарувалися.

Як би там не було, але у квітні року поліція щонайменше двічі намагалася турбувати Сводіна. Спочатку спецпризначенці завітали на день народження "Умки" до одного з розважальних закладів Дніпра (офіційним приводом візиту було оголошено нібито викриття спроби здійснення замаху на Олійника, але цю версію підняли на сміх в соцмережах). А згодом - провели в "Сводіка" та інших авторитетів обшуки, які подавалися під соусом "оперативно-профілактичних заходів по вилученню незаконної зброї, боєприпасів та вибухівки". Втім, як розповідає поінформоване джерело Dетектив-Info, на момент тодішнього прибуття правоохоронців до помешкання Сергія Анатолійовича, його слід давно прохолов: "авторитета" завчасно попередили, й він швидко накивав п'ятами.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин