18.03.2020
Поліція Житомирщини оголосила підозру застреленому адвокату обвинуваченого у вбивстві Вороненкова

(Святослав Пархоменко)

Під час розслідування трагічних подій, що відбулися 10 листопада 2019 року неподалік села Царівка Коростишівського району Житомирської області, де стався збройний конфлікт між мисливцями та єгерями, внаслідок чого один чоловік дістав вогнепальні поранення, а інший загинув, правоохоронці визначили у якості єдиного підозрюваного померлу особу. Як випливає з матеріалів судового реєстру, "копи" намагалися через суд подовжити строки досудового слідства у справі проти загиблого.

Особою, юридичні претензії до якої не зняті навіть після її смерті, виявився Святослав Пархоменко - керманич мисливського господарства "Радомишльські мисливці" та адвокат, який за життя представляв у суді інтереси Олександра Лося - обвинуваченого в пособництві умисному вбивстві 23 березня 2017 року в Києві екс-депутата Державної Думи РФ Дениса Вороненкова. Слідчим управлінням ГУНП в Житомирській області 2 січня 2020 року Пархоменку було оголошено про підозру у незаконному зберіганні зброї (ч.1 ст.263 КК України) та замаху на вбивство (ч.2 ст.15, ч.1 ст.115 КК України).

Йому інкримінується, що не маючи відповідного дозволу на носіння вогнепальної зброї він придбав пістолет "Brownіng" та десять патронів калібру 9 мм до нього. Надалі цю зброю чоловік застосував, коли 10 листопада 2019 року близько 11:30 разом із єгерями здійснював рейд мисливськими угіддями "Радомишльських мисливців" у лісовому масиві кварталу № 40.

Тут адвокат вступив у словесний конфлікт із групою осіб (що полювали на пушного звіра), яких прийняв за браконьєрів. Суперечка з мисливцями, як вважає слідство, "на ґрунті раптово виниклих неприязних відносин" начебто спричинила виникнення в Пархоменка злочинного наміру вбити одного з опонентів - 51-річного мешканця Київщини Віктора Матвійчука.

У бік останнього Святослав Анатолійович здійснив два постріли з "Brownіng", кулі влучили в область живота та обличчя. Як наслідок, Матвійчук опинився в лікарні з вогнепальними пораненнями і тяжкими тілесними ушкодженнями у вигляді рани на черевній стінці живота, значними пошкодженнями нижньої щелепи, переломами правої лопатки і ключиці тощо.

Довгий час стояло питання, чи буде жити чоловік, але зусиллями лікарів він таки оклигав. Тим не менш, криваве полювання в Царівці все ж таки забрало одне життя: загинув кривдник Матвійчука - Святослав Пархоменко. Представник групи мисливців поцілив йому кулею з рушниці в тулуб, юрист загинув на місці.

Встановлено, що вогонь у нього вівся з боку когось із родини Матвійчуків та у відповідь на постріли адвоката. Але, як розповідали Dетектив-Info поінформовані джерела, й це ще не вся правда. Згідно однієї з версій, стрілянина між опонентами счинилася після того, як мисливці, що мали чисельну перевагу над єгерями, почали лупцювати Пархоменка...

Вважалося, що всі крапки над І за мотивами трагічного інцидента має встановити слідство. Зокрема, було зареєстровано одразу три кримінальні провадження - щодо замаху на Матвійчука, обставин появи в Пархоменка незареєстрованого пістолета та вбивства юриста-керівника "Радомишльських мисливців".

Щодо останнього правоохоронцям протягом чотирьох місяців з моменту вбивства адвоката так і не вдалося вийти на підозру будь-кому зі звіроловів. У той же час дії загиблого Пархоменка в січні поточного року силовики кваліфікували як замах на вбивство Матвійчука, не забувши про незареєстрований "ствол" юриста. При цьому, висунувши підозру померлому стражі закону не вважали за потрібне надалі закрити провадження щодо нього через загибель , керуючись п.5 ч.1 ст.284 КПК України.

Натомість, наприкінці лютого 2020 року старший слідчий в ОВС - криміналіст слідчого управління ГУНП в Житомирській області Михайло Артемчук звернувся до Корольовського районного суду Житомира з клопотанням про продовження до п'яти місяців (тобто - початку червня 2020 року) строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, де вивчалися дії застреленого адвоката. Майор поліції аргументував це необхідністю проведення ряду слідчих дій, проведення низки експертиз, слідчого експерименту за участю Матвійчука тощо.

У свою чергу, слідчий суддя Віта Маслак відмовила в задоволенні клопотання щодо продовження строків слідства. Служитель Феміди зауважила, що воно є передчасним, а доводи слідчого про ймовірне вичерпання строків розслідування з урахуванням наявної підозри в особливо тяжкому злочині (ст.115 КК України) Пархоменку від 2 січня 2020 року - безпідставні.

"Відповідно застосуванню підлягають положення п.3 абз.2 ч.1 ст.219 КПК України, якою передбачено, що строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину", - резюмується в ухвалі судді Маслак.

гарячі новини Злодія в законі "Кобу Руставського" відпустили на волю 03.06.2020
Під Києвом сотня молодиків счинила стрілянину через конфлікт автоперевізників 29.05.2020
Кілерів з "Новопечерських Липок" схопили в Одесі 27.05.2020
Російський злодій в законі з верхівки "Братського кола" "Вадік Білий" гострить лижі в Україну 27.05.2020
У центрі Києва двоє кілерів всадили п'ять куль у члена балканського наркокартеля 26.05.2020
Архів новин