06.12.2019
Суд відмовив у скасуванні заборони на в'їзд в Україну "злодію в законі" "Пецо", який помер рік тому

Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду відмовив у скасуванні винесеної восени 2017 року заборони в'їзду в Україну терміном на три роки громадянину Грузії Резо Бухнікошвілі, відомому у певних колах як "злодій в законі" на прізвисько "Пецо".

Резо Бухнікошвілі

Відповідне рішення 28 листопада 2019 року в попередньому засіданні ухвалила колегія суддів у складі головуючого Андрія Загороднюка, а також суддів-учасників Людмили Єресько та Володимира Соколова.

Мова йде про суперечку навколо однієї з частинь рішення Бориспільського РВ УДМС України в Київській області №11 від 5 вересня 2017 року про примусове повернення з України коронованого представника "злочинного світу" в частині заборони йому в'їзду в Україну на 3 роки. Його ухваленню передували скандальні події, які можуть слугувати готовим сценарієм для гостросюжетного трилеру.

Все розпочалося з того, як 13 грудня 2013 року у Москві співробітники карного розшуку намагалися "пов'язати" Бухнікошвілі, що на той час вже мав за плечима близько 40 років "злодійського стажу" та вісім судимостей. Тоді правоохоронці інкримінували угрупованню на чолі із "Пецо" участь у розбійному нападі на місцевого підприємця. Втім під час спроби затримання зловмисники счинили збройний опір, внаслідок якої поранення отримали двоє поліцейських.

Врешті-решт "злодія в законі" затримали та взяли під варту. 28 липня 2015 року він був засуджений Московським міським судом до 22 років позбавлення волі за бандитизм (ст.209 КК РФ), розбій (ст.162 КК РФ), посягання на життя працівника правоохоронних органів (ст.317 КК РФ) та незаконний обіг зброї (ст.222 КК РФ). Однак вже за два роки був достроково звільнений за станом здоров'я - у літнього Бухнікошвілі виявили онкологічне захворювання.

Відповідне рішення Верховним судом Республіки Татарстан РФ було ухвалено 1 серпня 2017 року, й того-таки дня "короля злочинного світу" посадили на літак, що здійснював рейс до Мінську. На території Білорусі "Пецо" зустріли місцеві правоохоронці, та авіасполученням відправили вже до Києва, де зранку 2 серпня 2017 року Бухнікошвілі був затриманий.

Тоді в Національній поліції повідомили, що "злодій в законі" користувався фальшивим українським паспортом, історія появи якого в "Пецо" заслуговує окремої розповіді.

Справа в тому, що у різні періоди свого життя чоловік, окрім грузинського, мав громадянства України та Росії. Останнього Бухнікошвілі через подання неправдивих відомостей позбавили напередодні його звільнення в 2017 році.

Що ж стосується "українського коріння" короля злочинного світу, то дійсно, в 2005 році йому було видано паспорт з тризубом на підставі нібито встановленого факту проживання у 80-х роках минулого століття на території Миколаївщини його батьків. Втім, надалі цей документ було анульовано, а рішення про набуття громадянства України з боку Бухнікошвілі - скасовано.

"Пецо" вказував: коли в Росії вирішувалося питання щодо його можливого звільнення в 2017 році, він запропонував правоохоронцям угоду: якщо "злодія" відпустять, то він залишить територію РФ і виїде на лікування до іншої держави. Як показали подальші події, нею власне й було обрана Україна. Надалі відбулися взагалі загадкові речі: "Пецо" отримав раніше анульований документ з тризубом на першій сторінці, з яким і почав свою подорож за маршрутом Москва-Мінськ-Київ. Подейкують, що вручення українського паспорту Бухнікошвілі відбулося за певної співпраці із вітчизняними дипломатами, втім на офіційному рівні на цьому нюансі не акцентували увагу.

Навпаки, затриманого в Києві "короля" злочинного світу відрекомендували як особу, що "співпрацює із спецслужбами Російської Федерації та прибула на територію України з метою забезпечення діяльності ФСБ, направленої на підрив основ національної безпеки України". Та чия діяльність несе в своїй особі суспільну небезпечність своїм перебуванням на території України.

Таким чином Бухнікошвілі затримали за порушення правил перебування іноземців в Україні, та доправили в Чернігівській ПТПІ. Звідти його під охороною перевели до місцевого онкодиспансера, а надалі притягнули до адміністративної відповідальності (за ч.1 ст.203 КУпАП) та винесли рішення щодо примусового повернення "Пецо" з України. Додатково встановивши йому заборону в'їзду на територію нашої держави.

Згідно із повідомленнями ЗМІ, надалі Бухнікошвілі опинився на території Турції, втім "українське питання" не покинув. Зокрема, його адвокат почала оскаржувальну процедуру щодо рішення офіційного Києва, яка розтягнулася в часі та охопила всі інстанції.

Згідно відомостям порталу "Судова влада", влітку минулого року матеріали "справи "Пецо" надійшли до Верховного суду, де зареєстрували провадження. Справу довгий час не призначали до розгляду, за цей період на 67-му році життя "злодій в законі" встиг піти з життя (6 вересня 2018 року). Втім, навіть після його смерті вітчизняна Феміда все ж таки розглянула касацію юристки "злодія в законі", відмовивши у її задоволенні.

гарячі новини Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою 14.01.2021
Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Архів новин