14.01.2020
Поплічник російського "злодія в законі" "Шишкана" домагається біженства в Україні аби уникнути екстрадиції в РФ

44-річний уродженець міста Раменське Московської області Єгор Єсін, відомий у певних колах у якості кримінального авторитета та близького соратника так званого "злодія в законі" Олега Шишканова ("Шишкана"), якого із паспортом на ім'я громадянина Молдови Дениса Єпурі було арештовано після спроби вручення хабаря одеським прикордонникам на початку листопада 2019 року, вживає всі можливі заходи задля звільнення на волю та унеможливлення його видачі на Батьківщину. Це випливає із матеріалів судового реєстру щодо "українських пригод" Єсіна, якого російські правоохоронці оголосили в розшук по справі щодо вбивства учасниками злочинної організації "Шишкана" в 2012 році депутата Раменського району Підмосков'я Тетяни Сидорової та трьох її родичів.

Раніше Dетектив-Info розповідав, як 10 листопада минулого року "авторитета" Єсіна було затримано, а згодом взято під варту із визначенням розміру застави у сумі 602,1 тис грн за підозрою у скоєнні злочину на території нашої держави. Тоді поплічник російського "короля злочинного світу" намагався за 3,5 тис дол підкупити правоохоронців (ч.3 ст.369 КК України), аби йому надали "зелене світло" в аеропорту Одеси, проте врешті-решт опинився за гратами.

Єгор Єсін після затримання в аеропорту Одеси 10 листопада 2019 року

Як вказано в матеріалах справи Єсіна, 5 грудня за нього була внесена застава, втім як і прогнозував Dетектив-Info, покинути приміщення слідчого ізолятора Одеси авторитету не вдалося. Біля виходу його було повторно затримано, а наступного дня слідчий суддя Приморського райсуду ухвалив рішення щодо тимчасового арешту росіянина строком на 40 діб (до 13 січня 2020 року) до надання запиту про його видачу від компетентних органів РФ.

Мова йде претензії до поплічника "Шишкана" щодо злочинів насильницького характеру на території Російської Федерації. У цій справі щодо жорстокого вбивства членів родини депутата Сидорової (ч.1 ст.210, п.п. "а", "ж" ч.2 ст.105 КК РФ), з якою мало суперечки щодо земельних питань ОЗУ на чолі з Шишкановим, Єсіна восени минулого року було оголошено спочатку у федеральний, а згодом і міжнародний розшук.

Згідно листа № 50/2566, який надійшов до відділу міжнародного поліцейського співробітництва ГУНП в Одеській області, згідно з обліками Генерального секретаріату Інтерполу станом на 5 грудня 2019 року Єгор Єсін розшукується на міжнародному рівні з 13 листопада 2019 року "з метою арешту та подальшої екстрадиції до Російської Федерації для притягнення до кримінальної відповідальності". Відповідний намір вимагати видачі цього уродженя Раменського листом від 13 листопада 2019 року українським праовохоронцям підтвердила й Генеральна прокуратура РФ.

Зваживши на ці документи, одеський суд постановив застосувати до Єсіна тимчасовий арешт, втім адвокат останнього оскаржив відповідну ухвалу. Юрист переконував колегію суддів Одеського апеляційного суду, що проголошення цього рішення слідчим суддею відбувалося незаконно та є необгрунтованим через відсутність у залі засідань перекладача, а також ризиків для переховування його клієнта від правоохоронців і наявність у нього міцних соціальних зв'язків. Втім служители Феміди не пристали на ці аргументи та 23 грудня 2019 року відмовили у задоволенні апеляції адвоката Єсіна на його повторне затримання.

Тим цікавіше, що вже наступного дня картина різко змінилася під час розгляду у Малиновському районному суді Південної Пальміри клопотання прокурорів щодо застосування у відношенні "правої руки" Шишканова екстрадиційного арешту.

Зокрема, суддя Сергій Черевко незважаючи на інформацію від прокурорів про отриманий 3 грудня 2019 року запит на видачу Єсіна з боку компетентних органів РФ постановив застосувати до авторитета запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Мотивуючи таке рішення служитель Феміди зважив на позицію захисту уродженця Раменського.

У ній вони зазначали - Єгор начебто не ховався від російських правоохоронців та вважав що справа щодо нього давно закрита, має міцні соціальні зв'язки (на утриманні росіянина перебувають 4 неповнолітніх дітей) та уладений договір аренди житла в Одесі строком на рік. Окрім того, Єсін повідомив: невдовзі після прибуття до України він звернувся до Державної міграційної служби із заявою щодо визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту "у зв'язку з тим, що на території РФ здійснюється його переслідування з метою заволодіння його бізнесом". З урахуванням цього суддя Черевко проголосив ухвалу, якою постановив звільнити "авторитета" з-під варти, змінивши йому запобіжний захід на домашній арешт із носінням електронного браслету.

Втім, на повні груди вдихнути повітря свободи росіянину вдалося лише на пару днів, до 27 грудня 2019 року. Річ в тім, що відповідну ухвалу суду першої інстанції надалі оскаржили вже прокурори. Силовики вказували - до України Єсін прибув із паспортом громадянина Молдови, що має ознаки підробки. Та скоріш за все намагався переховуватися в Южній Пальмирі від правоохоронців РФ, які розшукували його за підозрою у вбивстві родини депутата Сидорової членами ОЗУ Шишканова.

Паспорт громадянина Молдови на ім'я Дениса Єпурі, яким користувався під час прибуття в Україну Єгор Єсін

Під час розгляду провадження колегія суддів Одеського апеляційного суду встановила: відпустивши на свободу "праву руку" російського "злодія в законі" суддя Черевко "не в повній мірі дотримався вищевказаних вимог кримінального процесуального закону" та "дійшов передчасного висновку про можливість застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту та про здатність такого запобіжного заходу запобігти ризику переховування Єсіна від компетентних органів України та уникнення екстрадиції".

Служители Феміди встановили: міцних соціальних зв'язків в Україні поплічник "Шишкана" насправді не має.

По-перше, суд скептично поставився до наданого його адвокатами договору аренди житла в Одесі. Цей документ виявився не завіреним та не містив підпису Єсіна, ба більше - був укладений безпосередньо в день затримання "авторитета" в Україні.

По-друге, виявилося, що росіянин прибув на територію нашої держави без членів своєї родини із паспортом іншої особи, а джерела його прибутків та заробітку документально нічим не підтверджені.

З урахуванням цих фактів, а також ступіню тяжкості інкримінованих Єгору Єсіну в РФ злочинів колегія суддів ухвалила скасувати рішення першої інстанції та застосувала до правої руки російського "короля злочинного світу" екстрадиційний арешт, постановивши утримувати його під вартою у слідчому ізоляторі Одеси.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин