31.10.2019
Обвинувачені в зухвалому пограбуванні столичного ломбарду та вбивстві його охоронця опинилися на волі

Дніпровський райсуд Києва повернув прокуратурі обвинувальний акт у справі щодо розбійного нападу та вбивства охоронця ювелірного магазина, яке трапилося 12 серпня 2018 року на столичних Нивках. Відповідне рішення у підготовчому судовому засіданні 18 жовтня ухвалила колегія суддів у складі Олени Козачук, Оксани Метелешко та Юлії Іваніної.

У мотивувальній частині рішення вони констатували порушення ряду процесуальних вимог та невідповідность тексту обвинувального акту вимогам законодавства.

Зокрема, йдеться про ст.293 КПК України - начебто прокурорами не було надано копії обвинувального акту та реєстру матеріалів досудового розслідування підозрюваним та їх захисникам (у тому числі в перекладі на російську мову). Другим "ударом в штангу" суд вважав нероз'яснення обвинуваченим права на суд присяжних, відповідно до ст.384 КПК України.

Окрім того, колегія прийшла до висновку про невідповідність обвинувального акту вимогам ст.291 КПК України, згідно якій в обвинуваченні повинні бути зазначені форма вини, мотив і мета вчинення злочину.

На думку служителів Феміди, запропоноване органом досудового розслідування формулювання обвинувачення не містись повної та детальної інформації щодо інкримінованих діянь. А його формулювання та наведені фактичні обставини злочину, свідчать про те, що вони характеризують суб'єктивну сторону злочинів, є незрозумілими, оскільки прокурорами не зазначені конкретні ознаки спрямованості умислу і мотиву дій обвинувачених.

Окрім того, судді відмовили в задоволенні клопотань прокурорів Руслана Грабенка та Андрія Зажурила щодо обрання обвинуваченим - громадянам Російської Федерації, уродженцям Республіки Інгушетія Салману Сайнароєву та Мураду Орцханову запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.

Орцханову, який раніше відбував покарання на території України за скоєння розбійних нападів, суд визначив у якості "запобіжника" цілодобовий домашній арешт.

Мурад Орцханов в момент затримання в жовтні 2018 року

Що стосується Сайнароєва, то його постановили звільнити в залі суду та передати на поруки колишньому народному депутату, голові Меджлісу кримсько-татарського народу Рефату Чубарову.

Салман Сайнароєв (ліворуч) та Рефат Чубаров, джерело фото: Громадське ТБ

Окрім останнього, в залі суду взяти Сайнароєва на поруки зголосився також і командир батальйона ім.шейха Мансура Муслім Чеберлоєвський.

Сайнароєв та Орцханов були взяті під варту рік тому. У жовтні 2018 року їх було заарештовано за підозрою в здійсненні розбійного нападу (ч.4 ст.187 КК України) та вбивстві охоронця (п.п. 6, 12 ч. 2 ст. 115) київського ломбарду по вулиці Щербаківського. Збройний напад на ювелірний магазин відбувся ввечері 12 серпня 2018 року з боку трьої осіб.

Тоді злочинці поживилися прикрасами на загальну суму близько 5 млн грн, а окрім того застрелили охоронця - колишнього співробітника МВС.

Після здійснення нападу вони покинули місце злочину на автомобілі Peugeot 308, який надалі спалили на території гаражного кооперативу "Дружба".

В поліції відпочатку заявили, що нападниками, швидче за все, були особи кавказького походження. Більше того, ДНК одного із них начебто було виявлено на місці злочину.

Згодом голова Нацполіції Києва Андрій Крищенко говорив: цей біологічний матеріал співпав із зразками ДНК, які були відібрані у Салмана Сайнароєва.

Цей інгуш (так само як і його знайомий земляк Орцханов) був заарештований, й більше року перебував під вартою в стінах Лук'янівського СІЗО. Захист запевняв, що докази причетності Сайнароєва до нападу на ломбард були отримані внаслідок порушення закону і є сфальсифікованими.

Салман (якого у суді охарактеризували як учасника Антитерористичної операції) у відповідь вказував: його ув'язнення начебто є помстою певних службових осіб за участь Сайнароєва у акціях проти екстрадиції в Російську Федерацію його приятеля - ще одного інгуша Тимура Тумгоєва, які прокотилися Києвом рік тому.

Тим не менш, 29 березня 2019 року прокурори повідомили про завершення досудового слідства та склали обвинувальний акт по справі щодо пограбування ломбарду на Нивках. Відпочатку він був направлений до Шевченківського райсуду Києва, але там не вдалося сформувати колегію суддів. Надалі рішенням Київського апеляційного суду провадження було передане на розгляд у Дніпровський райсуд.

Додамо, що строк дії запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою Орцханову вичерпався 10 жовтня, й ще тоді він опинився на волі.

Що стосується третього вирогідного учасника розбійного нападу на київський ломбард, то за даними ЗМІ ним був ще один раніше судимий інгуш Савербек Мальсагов. Рік тому керманич столичної Нацполіції Крищенко вказував - цей підозрюваний переховується на території Російської Федерації.

Втім в базі осіб, що переховуються від правоохоронних органів України, Мальсагов ані тоді, ані зараз не значиться у розшуку.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин