21.04.2022
Після невдалої спроби окупувати Сумщину з РФ розганяють черговий "злодійський прогон". У його фокусі - "Льора Сумський"

З використанням російських видань нішевої спрямованості здійснено спробу "розігнати" текст чергового "злодійського прогону", який присвячений тематиці військової агресії держави-окупанта на території України.

19 квітня 2022 року видання Lenta.ru та "Московский комсомолец" оприлюднили на своїх сторінках публікації, присвячені нібито появі звернення певних "злодіїв в законі" до українських арештантів з вимогою не підтримувати зі зброєю в руках незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

У тексті відповідного послання вказано про буцімто наміри української влади залучити до лав ЗСУ в якості солдатів-строковиків арештантів та засуджених осіб. Та вказано про намагання вітчизняних можновладців робити все можливе, аби заплямувати таким чином достойників, які є прибічниками так званих "злодійських звичаїв".

"Власть пытается сделать из преступников солдат-автоматчиков и делают всё возможное чтобы часть порядочных арестантов запачкать грязью, это в корне не приемлимо для порядочных люд. Кто поддастся на провокацию и пойдет у них на поводу с того будет жёсткий спрос по всей строгости Воровской жизни. Будьте благоразумны и дальновидны", - зазначається у "прогоні" (мова оригіналу та орфографія/пунктуація збережені - Ред.).

Зауважимо, що оприлюднений російськими виданнями "прогон" не містить підписів конкретних королів злочинного світу, які його підтримали - авторами "звернення" вказана так звана "масса воров".

У той же час, публікації суспільно-політичних ЗМІ РФ містять коментар головного редактора нішевого сайту "ПраймКрайм" Лілі Харіної. Остання стверджує, мовляв "злодійське послання" з'явилося у відповідь на інформацію щодо підтримки сил територіальної оборони Сумщини, які обороняють регіон від військової агресії РФ, з боку одного з корифеїв кримінальної України - 67-річного Сергія Лисенко, яки відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Льора Сумськой".

При цьому на адресу достойника головред "ПраймКрайму" здійснила закид з натяком на його комфортний "патріотизм в еміграції" на тлі війни в Україні. "Льора Сумський" вже доволі давно влаштувався в Анталії", - зауважила Харіна.

(Сергій Лисенко)

Зауважимо, що про факт від'їзду Лисенка на "берег турецький" напередодні ухвалення в Україні норм так званого "антизлодійського закону" ще в 2020 році повідомлялося на сторінках Dетектив-Info. Восени 2021 року інформацію про це офіційно підтвердили в СБУ, коли звітували про викриття на Сумщині call-центрів, що буцімто діяли під "патронатом" Сергія Івановича.

Що ж стосується згадки про "Льору" в ЗМІ поточного характеру, то текст буцімто спричиненого його діями анонімного "злодійського прогону" із закликом до арештантів та ув'язнених відмовитися від намірів захищати Україні зі зброєю в руках, було оприлюднено на сторінках "ПраймКрайму" 30 березня 2022 року. Цьому передувала публікація виданням Deita.ru відомостей щодо створення (зокрема на території Сумської області, а також у Кривому Розі) певного симбіозу місцевої влади та криміналітету щодо об'єднання зусиль у наданні відсічі російським окупантам у їх намірах захопити територію нашої держави.

У той же час, обізнані знавці тонкощів існування вітчизняного кримінального світу, до яких звернувся журналіст Dетектив-Info з проханням прокоментувати появу в російських ЗМІ публікацій щодо буцімто появи "злодійського прогону", охарактеризували його як чергову спробу силових структур держави-окупанта здійснити провокацію проти України.

"Цей папірець - фейк. Ніякі злодії його не писали, він зліплений "мусорами" в РФ", - зауважив представник близького оточення одного з "смотрящих" за одним із найвідоміших українським СІЗО.

Цю точку зору підтримав інший співрозмовник автора цих рядків. За його словами, "це вже не нова ФСБшна провокація, з якої в Україні тільки посміялися". "Він ("прогон" - Ред.) ніяк не може бути справжнім. Що ж стосується позиції "Льори", то він дійсно сказав - кожен може захищати свої домівки", - резюмував інсайдер.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин