15.05.2020
Під Києвом поліція влаштувала "шмон" у маєтку "злодія в законі" "Хмєло"

(Георгій Хмелідзе)

Від самого ранку п'ятниці, 15 травня 2020 року в селі Лісники Києво-Святошинського району Київської області співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацональної поліції України здійснюють обшук в маєтку, де мешкає 60-річний Георгій Хмелідзе, який відомий у певних колах в якості так званого "злодія в законі" на прізвисько "Хмєло". Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, "шмон" відбувається в домоволодінні, яке офіційно записано на одного з п'ятьох нащадків "короля злочинного світу". Зауважимо, що сюди правоохоронці вже навідувалися наприкінці 2017 року. Тоді надбанням "кінооператорів у погонах" стало відео розмови з Хмелідзе, де він визнає себе "злодієм в законі", яке опинилося в розпорядженні Dетектив-Info.

Уродженець грузинського міста Руставі, громадянин України Георгій Хмелідзе вважається одним із "корифеїв" злочинного цеху на теренах нашої держави, якого з року в рік "кошмарять" вітчизняні силовики. Його неодноразово затримували, зокрема й під час проведення так званих "сходок" кримінальної еліти, однак згодом відпускали. Наразі портал "Судова влада" не містить будь-яких посилань щодо наявних претензій до "Хмєло" від української поліції, "міграційників" тощо.

Про достойника також відомо, що він був посвячений у "королі" злочинного світу наприкінці 80-х, та ще за часів існування СРСР отримав дві судимості. До України разом з іншими "злодіями в законі" грузинського походження "Хмєло" остаточно перебрався після того, як на його етнічній Батьківщині почали "закручувати гайки" та щосили витискати кримінальну еліту за кордон.

Яскравим прикладом цього виступала грузинська кримінальна справа початку "нульових", коли Георгію Хмелідзе закидали приналежність до категорії "злодіїв в законі" (ч.1, ч.2. ст.233.1 ) та вимагання (ч.2 ст.181 КК Грузії) разом з Романом Робакідзе 50 тис. євро в Гії Кавтелішвілі. Останньому, за версією слідчих міста Тбілісі, 30 грудня 2009 року з номера українського оператора мобільного зв'язку зателефонував "Хмєло", та погрожував неприємностями, якщо Кавтелішвілі не передасть гроші до так званого "общаку".

Надалі Хмелідзе було висунуто обвинувачення та оголошено в розшук. Таким чином "королю злочинного світу" заблокували шлях повернення до Грузії, тож він "змінив гори на степ" та облаштував собі нову резиденцію на Донеччині. Згодом він ще раз "змінив прописку" та наразі мешкає під Києвом, користуючись великим авторитетом у кримінальному середовищі. Зокрема, саме Хмелідзе виступав одним із "рецензентів" скандальної вистави за участю королів злочинного світу в столичному готелі Fairmont восени минулого року, з деталями якої можна ознайомитися в матеріалі Dетектив-info "Молдаванка на весіллі у Бакінського".

Втім подейкують, що свого часу доля Хмелідзе могла круто змінитися. Справжнім рубіконом у житті "злодія в законі" стало його затримання 13 березня 2010 року на території Чехії. Внаслідок цього "Хмєло" понад два роки утримувався під вартою в місті Прага, де переніс інсульт, через який ледь не "відійшов від справ".

Вирішенням проблеми стало хірургічне втручання лікарів, які встановили Хмелідзе клапан для підтримки роботи серця. Для діагностики роботи приладу та проведення курсу подальшого лікування надалі "злодій в законі" ще неодноразово повертався до Чеської Республіки. Аж допоки за ініціативи Нацполіції України щодо достойника не було встановлено заборону на відвідини країн Європейського Союзу.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин