03.05.2022
Печерський суд відпустив злодія в законі "Пана". На волі той пробув не більше 5 хвилин

(Віктор Панюшин)

Печерський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання правоохоронців щодо застосування тимчасового арешту строком на 40 діб (до надходження запиту про видачу) розшукуваного Інтерполом за поданням правоохоронців РФ 63-річного уродженця міста Альметьєвськ Віктора Панюшина, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Пан"/"Вітя Пан". Відповідне рішення 2 травня 2022 року ухвалила служитель Феміди Світлана Смик.

З урахуванням норм ч.2 ст.376 КПК України суддя оголосила тільки резолютивну частину рішення. Втім, мотивація відмови палацу правосуддя "узаконити" намагання силовиків загратувати короля злочинного світу, про затримання якого раніше звітували в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції, витікає з безпосереднього перебігу слухання справи та наданої адвокатами "Пана" аргументації.

Передусім йдеться про "процесуальну пастку", в яку загнали себе правоохоронці внаслідок певної неузгодженості тактики в черговій спробі ув'язнити "Вітю Пана".

Аби усвідомити "штангу" з боку силовиків нагадаємо: офіційна звістка щодо "пакування" ватажка одного з найпотужніших слов'янських злочинних угрупувань Панюшина в компанії двох російських кримінальних авторитетів, була оприлюднена по обіді 29 квітня 2022 року.

З контексту оприлюдненої фабули випливало, що, вирогідно, йшлося про так званого "смотрящего" за Курськом Ярослава Соколова на прізвисько "Ярік" та Євгенія Тітова ("Тіт"), які разом із "Паном" оголошені в розшук правоохоронцями РФ за обвинуваченнями у викраденні людини, вимаганні та участі в складі злочинної організації за наслідками подій, які буцімто мали місце в 2015 році в Курській області.

(Ярослав Соколов)

(Євгеній Тітов)

При цьому, мальовничий краєвид за вікном будинку, де було виявлено російського "злодія в законі" та його поплічників, схиляв до того, що власне затримання Панюшина і Ко в Україні відбулося на території одного з котеджних домоволодінь біля лісу.

Адресу цієї місцевості було "розсекречено" під час судового розгляду 2 травня поточного року: йшлося про закрите поселення по вулиці Дубовий Гай в селі Підберізці, яке розташоване за 10 кілометрів від Львова, одразу за Винниками. За словами самого "Віті Пана", тут він мешкав майже півтора роки.

Згідно відомостям місцевих журналістів, власниками більшості земельних ділянок елітного містечка виступає родина відомого на Львівщині бізнесмена Григорія Козловського, про ймовірний тісний зв'язок якого з Віктором Панюшиним раніше повідомлялося в розслідуваннях Dетектив-Info "Пан" в Україні не пропав" та "Ой, служив я в "Пана!"

За словами адвокатів "Віті Пана", саме на Львівщині було затримано їх клієнта на світанку 29 квітня. Мовляв, тоді спецпризначенці увірвалися на територію домоволодіння, вклали обличчям у підлогу охоронців та вивезли кримінального генерала в невідомому напрямку.

У той же час, де-юре місцем виявлення достойника в рапорті оперуповноваженого вказана геть інша територіальна локація та час. Згідно із ними, це трапилося близько 4 години ранку 30 квітня, коли Панюшина без будь-яких документів, що посвідчують особу, затримали прямо на вулиці біля будинку на бульварі Лесі Українки в Печерському районі столиці.

Окрім зауважень щодо порушення правил територіальної підсудності та вичерпання строків на затримання Панюшина, адвокати Віктора Михайловича звернули увагу на факти, що на їх думку, взагалі виключають можливість його арешту та видачі за еекстрадиційною процедурою. Йдеться про історію отримання в березні 2020 року російським кримінальним генералом статусу біженця на території нашої держави.

Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, саме наявність притулку в Україні для "Пана" призвела до його швидкого звільнення на волю постфактум затримання навесні 2021 року. Після цього достойника, що під №360 внесений до переліку кримінальних елементів, відносно яких застосовано санкції, за клопотанням силовиків було позбавлено біженства. Втім, після отримання відкоша в ОАСК (детально про це - в розслідуванні Dетектив-Info "Волонтер в законі. Частина друга"), сторона Панюшина продовжує оскаржувати це рішення в Шостому апеляційному адміністративному суді.

З урахуванням цього, стверджували адвокати "Віті Пана", в розумінні цілої низки нормативних актів їх клієнт є особою, що звернулася за захистом, тобто не підлягає затриманню та видачі на запит третьої держави.

На які саме аргументи, зрештою, пристала суддя Смик, ухвалюючи рішення щодо відмови у поміщенні Панюшина під варту з постановою одночасно звільнити достойника на волю, стане відомо після оприлюднення повного тексту судового вердикту. Як би там не було, але незважаючи на цей факт кримінальному генералу не вдалося вийти на ганок будівлі палацу правосуддя без супроводу силовиків. Буквально через 5 хвилин після проголошення ухвали на його користь, до Печерського райсуду увірвалися правоохоронці, які знову затримали "Вітю Пана", мотивуючи це необхідністю доправити його до Державної міграційної служби. Після цього, незважаючи на категоричну незгоду з боку адвокатів Віктора Панюшина, "злодія в законі" від конвоєм вивели назовні, де посадили в мікроавтобус, який поїхав геть.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин