20.05.2020
Організатором вбивства Аміни Окуєвої може бути небіж чеченського польового командира

(Адам Осмаєв та Аміна Окуєва)

Вірогідним організатором замаху на подружжя Адама Осмаєва та Аміни Окуєвої 30 жовтня 2017 року на залізничному переїзді біля селища Глеваха Київської області (внаслідок якого жінка загинула, а її чоловіка було поранено), про оголошення підозри якому звітували в Міністерстві внутрішніх справ та Офісі Генерального прокурора, вважається уродженець чеченського села Мескер-Юрт Шалинського району, громадянин РФ Салах Хумаідов. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

"З метою вчинення умисного вбивства Аміни Окуєвої та Адама Осмаєва, він підшукав на території України кілерів, які в подальшому розстріляли автомобіль", - зазначили з цього приводу на Різницькій.

У поліції додали, що зловмисник виступав безпосереднім замовником фізичної ліквідації подружжя. Складену підозру у вчиненні організації замаху та вбивства з корисливих мотивів на замовлення за попередньою змовою групою осіб ч.3 ст.27, п.6, 11, 12 ч.2 ст.115 КК України) чеченцю було направлено до посольства Російської Федерації.

Згідно розповсюдженій правоохоронцями інформації, вони мають на увазі 44-річного Салаха Данілбековича Хумаідова, який на виборах 2009 року балотувався на посаду голови селищної адміністрації Мескер-Юрта. Та який народився 6 березня 1976 року.

Втім, у мережі Інтернет наявна інформація щодо іншого Салаха Данілбековича Хумаідова. Цей уродженець Шалинського району на два роки старший (6 червня 1978 року народження) та має непересічну біографію, пов'язану з подіями "другої чеченської війни".

Зокрема, у квітні 2000 року журналісти розповсюдили повідомлення Північно-Кавказького управління МВС РФ про затримання на території Мескер-Юрта зі стріляниною двох учасників незаконних збройних формувань. Головним "трофеєм" спецоперації було заявлено 37-річного члена так званої "ради польових командирів Чечні" Салаутдіна (Салавдіна) Хумаідова, який під час сутички отримав поранення в плече.

Разом із бойовиком (що від серпня 1998 року перебував у розшуку за розбій та крадіжку на території Інгушетії) російські правоохоронці затримали його небіжа Салаха Хумаідова. Спільно з дядьком йому закидали активну участь у складі НЗФ на чолі з так званим "еміром Шалинського та Курчалойського районів" Чечні - Ризваном Осмаєвим (його було вбито в 2009 році під Аргуном під час спецоперації, проведенням якої керував Рамзан Кадиров).

Нагадаємо, що збройний напад на автівку, в якій пересувалися Адам Осмаєв та Аміна Окуєва було здійснено ввечері 30 жовтня 2017 року. Кілер вичікував на подружжя в засідці, після чого випустив у їх бік автоматну чергу.

Осмаєв дістав поранення в ногу, а Окуєва загинула. Жінку поховали на Краснопольському кладовищі в місті Дніпро.

У січні 2020 року керівництво Нацполіції прозвітувало про затримання двох підозрюваних до скоєння замаху - Ігоря Редькіна та Андрія Кравченка. На той час вони (та ще 5 осіб) знаходилися під нічним домашнім арештом за підозрою у вбивствах директора компанії "Caparol Україна" Павла Зможного та керівника відділу реклами КП "Київський метрополітен" Павла Миленького.

Свою провину та причетність до подій під Глевахою в жотвні 2017 року Кравченко та Редькін на момент обрання їм запобіжних заходів спростовували. Наразі чоловіки перебувають під вартою.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин