14.01.2021
Один з потерпілих від банди, лідер якої застрелив ювеліра Кисельова, змінив покази та відмовився визнавати себе жертвою

61-річний мешканець Києва Георгій Козюба, якого офіційно було визнано одним із потерпілих від злочинних дій банди, до складу якої нібито входили раніше засуджений Сергій Вітюгов, пенсіонер ОВС Сергій Павленко та працівник Служби безпеки України Сергій Новіков, відмовився визнавати себе потерпілим та заявив, що не має жодних претензій до вищезгаданої тріці обвинувачених.

Як зазначає поінформоване джерело Dетектив-Info, відповідну версію Козюба під присягою озвучив 28 грудня 2020 року під час засідання Дніпровського районного суду столиці, що розглядає по суті справу "ОЗУ Вітюгова", учасникам якої інкримінується бандитизм, скоєння серії розбійних нападів, крадіжка, а лідеру ОЗУ додатково ще й скоєне 5 березня 2019 року на вулиці Флоренції вбивство його колишнього бізнес-партнера Сергія Кисельова.

(Зліва направо: Сергій Новіков, Сергій Павленко та Сергій Вітюгов)

Раніше в розслідуванні "Золота лихоманка по-київські", присвяченому цьому резонансному злочину, Dетектив-Info публікував виступ прокурора, де він оголошував повний перелік інкримінованих Вітюгову, Павленку та Новікову злочинів.

(Прокурор зачитує епізод про розбійний напад на Козюбу з 09:05)

Однією з цих звитяг виступала здійснена в грудні 2017 року спроба розбійного пограбування трійцею зловмисників давнього знайомого Вітюгова - Георгія Козюби. Останнього допитали з цього приводу, однак тільки в 2019 році, невдовзі після вбивства Кисельова.

Тоді Георгій Володимирович стверджував, що напередодні Нового року-2018 він став жертвою злочинних дій з боку Вітюгова та його спільників. Буцімто під погрозою застосування зброї розбійники вимагали кошти в чоловіка, однак не досягли своєї мети. Цей епізод було включено до обвинувального акту щодо Павленка, Новікова та Вітюгова, однак в грудні 2020 року Козюба кардинально змінив свою позицію з приводу подій трирічної давнини.

У відповідній, нотаріально завіреній заяві на ім'я головуючої по справі "банди Вітюгова" Юлії Іваніної, Козюба зазначив, що перебуваючи в здоровому глузді та ясній пам'яті без примусу він стверджує, що не є потерпілим та не має будь-яких претензій стосовно Вітюгова та його вирогідних спільників, які фігурують в статусі обвинувачених.

"Я не вважаю себе потерпілим від дій Вітюгова і не маю до нього жодних претензій, ані морального, ані матеріального характеру. Про це я неодноразово заявляв раніше, а саме оперативним співробітникам поліції і слідчому (в ОВС Головного слідчого управління Нацполіції Ігорю - Ред.) Коробову. Ніякого фізичного насильства і навіть словесних погроз з боку Вітюгова до мене не застосовувалося. Ніхто не обшукував мій автомобіль в пошуках грошей або чогось цінного. У той день під час зустрічі Вітюгов підійшов до мене несподівано, ткнув в спину чимось твердим, ймовірно рукою, і запропонував сісти в мій автомобіль та відповісти на його питання, переважно пов'язані з вилученням золота у подружжя Ламеко в 2007 році. Під час нашої розмови і після того я не бачив зброї в руках Вітюгова, хоча в перші хвилини зустрічі подумав, що вона могла бути в нього, оскільки зі спини мені не було видно Вітюгова, я його впізнав тільки по голосу", - зазначено у відповідному зверненні Козюби.

Георгій Володимирович стверджує, що під час "рандеву" з Вітюговим зразка грудня 2017 року останній відпочатку забрав у нього пістолет "Форт", однак практично відразу повернув. Більше того - Козюба переконаний, що разом із Вітюговим тоді не перебували ані Павленко, ані Новіков. А насправді це був чоловік із кавказьким акцентом.

"Уже в машині Вітюгов сказав мені поводитися розсудливо, при цьому він тримав мою руку так, аби я відчув кистю руки холод металу і в темряві подумав, що Вітюгов пристібнув мене наручниками до себе. Однак пізніше, коли він виходив з машини, я зрозумів - це був годинник з браслетом на його руці. У той момент, коли за кермо автомобіля сідав незнайомий мені чоловік, Вітюгов різко натягнув мені на голову капюшон, фактично позбавивши можливості озирнутися і побачити людину, яка сидить попереду. Обличчя незнайомця я не бачив, але запам'ятав його голос. Цей голос не має нічого спільного з голосами так званих "подільників" Вітюгова, яких я чув, знаходячись у суді. Голос цієї незнайомої людини мав легкий кавказький акцент. Розгледіти цю людину я не намагався, навіть коли Вітюгов виходив з машини, щоб поговорити і попрощатися з нею", - говориться у заяві Козюби.

Він додав, що під час діалогу з Вітюговим останній буцімто не намагався заволодіти майном Козюби, а лише "неодноразово повертався до обговорення обставин вилучення 4,5 кг золотих виробів у подружжя Ламеко, що відбулося в 2007 році" за заявою Георгія Володимировича. Надалі "старі знайомі попрямували" до майстерні Козюби, після чого він підвіз Вітюгова до станції метро, після чого не бачив його.

Чоловік переконує, що стати фігурантом та потерпілим у справі "банди Вітюгова" йому сталося випадково. Мовляв, під час похорону Сергія Кисельова він "мав дурість та необережність сказати родичу вбитого - Ігорю Корнієнку про свою зустріч з Вітюговим" та висловити припущення, що це рандеву могло "погано закінчитися" для Козюби.

"Ці події одразу ж зацікавили Корнієнка. Надалі, піддавшись на його вмовляння та ще кількох осіб, явно йому знайомих, ймовірно працівників поліції, я погодився підписати первинні показаня та допити, інформація в яких спотворена і не зовсім відповідає обставинам зустрічі, що відбулася наприкінці 2017 року між Вітюговим та Козюбою. Тоді мене переконали, що це допоможе затримати Вітюгова, що має, на їхню думку, відношення до вбивства Кисельова. Прошу суд врахувати - все викладене в цій заяві та при винесенні рішення по суті не брати до уваги мої свідчення, надані спочатку та в ході досудового слідства", - резюмується у заяві Козюби.

гарячі новини Справа Неговєлова: Печерський суд повернув заставу екс-фіскалу з СБУшним минулим, але це рішення не встояло в "апеляшці" 15.02.2021
Київський суд втретє "повернув" українське громадянство злодію в законі "Кащєю" 08.02.2021
Під час оголошення йому підозри злодій в законі "Гега Озургетський" порівняв свої "зірки" з тату героя американського бойовика 04.02.2021
Організатору замаху на кримінального авторитета Мазура посилили підозру та відкрили матеріали справи 01.02.2021
Рідного брата екс-заступника главку "К" СБУ Василя Пісного затримали на шахрайстві 22.01.2021
Архів новин