01.07.2021
Одеський суд пом'якшив запобіжний захід злодію в законі "Авто Копала"

(Автанділ Кобешавідзе)

Суворовський районний суд Одеси частково задовольнив клопотання прокурора щодо продовження запобіжного заходу 66-річному уродженцю міста Кутаїсі Автанділу Кобешавідзе, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Авто Копала", визначивши достойнику "запобіжник" у вигляді нічного домашнього арешту з низкою інших зобов'язань. Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру 29 червня 2021 року, ухвалив слідчий суддя Андрій Лупенко.

З його тексту випливає: підставою для чергового пом'якшення запобіжного заходу нещодавно звільненому з-за грат кримінальному генералу, що від грудня 2019 року перебуває в міжнародній базі розшуку Інтерполу за поданням правоохоронців РФ, стала низка зауважень з боку служителя Феміди.

Зокрема, суддя Лупенко звернув увагу на відсутність в матеріалах справи документів на підтвердження громадянства Кобешавідзе, а також наявності в нього статусу "злодія в законі". З урахуванням таких "недоліків", а також наявності в "Авто Копала" постійного місця проживання на території Одеси та потреби достойника в здійсненні лікування в умовах медичного закладу, "ваша честь" визначив у якості "запобіжника" кримінальному генералу домашній арешт із забороною залишати житло в Південній Пальміри в період часу з 23:00 до 06:00.

Раніше на сторінках Dетектив-Info зазначалося, що обвинувачений правоохоронцями Російської Федерації в обійнятті найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ст.210.1 КК РФ) Кобешавідзе був схоплений українськими силовиками наприкінці березня 2020 року в Одесі.

Понад рік (до 15 квітня 2021 року) "Авто Копала" знаходився під екстрадиційним арештом в СІЗО, до Офісу Генерального прокурора надійшов запит про його видачу від російської Генпрокуратури.

З поточних матеріалів справи достойника випливає, що й понині остаточне рішення щодо наявності/відсутності підстав для екстрадиції Автанділа Нодарійовича до РФ наразі не ухвалено, оскільки Кобешавідзе в судовому порядку домагається визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні.

Паралельно із цим навесні 2021 року "Авто Копала" під №250 потрапив до переліку злодіїв в законі та кримінальних авторитетів, відносно яких запроваджено санкції.

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин