05.02.2021
"Не приший кобилі хвіст": про що насправді перший вирок, винесений в Україні в рамках "антизлодійського закону"

У четвер, 4 лютого 2021 року, Департамент стратегічних розслідувань Нацполіції похвалився винесенням першого в історії України вироку суду за статтями Кримінального кодексу, які набули чинності після ухвалення так званого "антизлодійського закону", що передбачає посиленя відповідальності кримінальних генералів.

Йдеться про історію, яка трапилася на Сумщині, та стосується звернення 65-річного чоловіка за злочинним впливом до так званого кримінального авторитета. Згідно версії слідства, на виконання замовлення цей достойник буцімто вимагав повернення неіснуючого боргу від мешканки Сум. При цьому він представлявся від імені її контрагента та погрожував фізичною розправою у разі невиконання визначених ним умов.

"Ковпаківський районний суд м. Суми ухвалив відносно 65-річного сумчанина обвинувальний вирок у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 255-3 Кримінального кодексу України (звернення за застосуванням злочинного впливу). Чоловіку призначене покарання у вигляді позбавлення волі на три роки без конфіскації майна. Зважаючи на те, що засуджений повністю визнав власну провину, раніше не судимий та досяг пенсійного віку, чоловіка звільнено від відбування покарання з одним роком випробувального строку на підставі ст. 75 Кримінального кодексу України", - резюмується у повідомленні ДСР.

У розпорядженні Dетектив-Info опинився текст відповідного обвинувального вироку, який 4 лютого 2021 року проголосив суддя Ковпаківського райсуду Борис Хитров в історії, пов'язаній зі зверненням до представника кримінальної спільноти про застосування злочинного впливу.

Згідно із цим документом, 65-річний пенсіонер з Сум Микола Островерхов пішов на угоду зі слідством та був засуджений по так званій "антизлодійській статті" внаслідок свого намагання вдало обміняти власну кобилу на кращу. Мовляв, на початку липня 2020 року чоловік вирішив "змінити коня на переправі" та розшукав в мережі Інтернет контакти мешканки Охтирки Людмили Бізяєвої, яка пропонувала відповідні послуги.

Компаньйони обговорили умови майбутньої угоди та невдовзі жінка привезла кобилу на подвір'я домівки, де мешкав Островерхов. Згідно попереднім домовленостям, Микола Сергійович компенсував Бізяєвій вартість транспортування коня у розмірі 1,5 тис. грн. та додатково здійснив Людмилі Михайлівні доплату 7,5 тис. грн. у якості різниці вартості коней.

Вже наступного дня новоспечений власник кобили Островерхов виявив недоліки - мовляв, його новий кінь не їздить в повозці, через що він попросив Бізяєву замінити "живий товар". Жінка погодилася та привезла до Сум нову кобилу, втім її недоліки також не влаштували прискіпливого пенсіонера. Надалі Островерхов почав домагатися доставки йому "нову кобилу", однак Бізяєва відмовила, посилаючись на те, що вже двічі привозила Миколі Сергійовичу тварин, яких він особисто оглядав та відпочатку вони його влаштовували.

Згідно фабули "антизлодійської справи", саме на грунті виниклої цивільно-правової суперечки з приводу обміну коней в Островерхова буцімто й виникли наміри "вплинути" неформальним чином на Бізяєву, аби спонукати жінку до вирішення питання на користь пенсіонера. З метою реалізації свого плану, 4 липня 2020 року чоловік на території центрального ринку міста Суми зустрівся зі своїм знайомим, якого слідство кваліфікує в статусі так званого "положенця" та утримувача общаку "злодія в законі". Останній зі свого мобільного телефону подзвонив Бізяєвій та повідомив: доля Островерхова йому "не байдужа". Окрім цього жінці буцімто була озвучена погроза застосування щодо неї фізичного насильства у випадку, якщо вона не поверне борг сумському пенсіонеру.

Відповідні дії працівники слідчого управління ГУНП у Сумській області інтерпретували крізь призму норм так званої "антизлодійської статті" Кримінального кодексу, порушили справу та 15 жовтня 2020 року оголосили Миколі Островерхову про підозру в зверненні за застосуванням злочинного впливу (ч.1 ст.255-3 КК України). За два тижні правоохоронці скерували провадження до суду з відповідною угодою про визнання винуватості з боку Миколи Сергійовича.

4 лютого 2021 року суддя Хитров затвердив її, та призначив сумському пенсіонеру покарання у вигляді 3 років позбавлення волі без конфіскації з паралельним звільненням Островерхова від відбування покарання з впиробувальним терміном строком на 12 місяців. Що ж стосується кримінального авторитета, якого дідуган вирішив залучити на допомогу в вирішення його "конячого питання" з Людмилою Бізяєвою, то матеріали його справи наразі виділені в окреме кримінальне провадження, слідство в якому триває.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин