08.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством

(Артем Божко)

Красногвардійський районний суд міста Дніпропетровська затвердив угоду про визнання винуватості та призначив покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з іспитовим терміном на три роки для 43-річного кримінального авторитета Артема Божко на прізвисько "Башка" за участь у злочинному зібранні представників ОЗУ (ч.1 ст.255-2 КК України). Відповідний вирок 5 липня 2022 року ухвалив служитель Феміди Михайло Юшков.

Суддя постановив повернути достойнику вилучені у нього грошові кошти (590 тис. грн. і майже 18 тис. дол.) та негайно звільнити Артема Олександровича з-під варти з Дніпровської УВП №4, куди той потрапив у другій декаді квітня поточного року.

За гратами "Башка", як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, опинився наприкінці другої декади квітня поточного року після понад року перебування в розшуку в рамках розслідування справи "нікопольського ОЗУ", лідерство в якому приписують так званому "положенцю" від злодія "Умки" (Сергій Олійник) - 63-річному Юрію Середенко на прізвисько "Юра Донецький".

З матеріалів справи випливає - "Башка", якого вважають "довіреною особою" кримінального генерала "Умки" за установами виконання покарань у Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях, переховувався на території смт. Обухівка Дніпропетровської області. Йому інкримінувалася участь в так званій "сходці", що відбулася в режимі конференції наприкінці 2020 року.

Як вже повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, тоді на телефонному зв'язку перебувало щонайменше троє поважних достойників, які орієнтуються на "Умку Дніпровського". Йдеться про так званого "смотрящего" за Софіївською виправною колонією №45 Петра Нікітіна ("Петруха"), нікопольського "положенця" від злодія в законі Юрія Середенка ("Юра Донецький") та "Башку", що 17 грудня 2020 року разом "обговорювали питання поширення злочинного впливу в установах виконання покарань та посилення авторитету кримінальних генералів серед засуджених".

(Зліва направо: Юрій Середенко, Артем Божко та Петро Нікітін)

У вироку вказано: після цього зібрання "Юра Донецький" надав вказівку зібрати у підконтрольних його поплічникам фермерів на території Томаківського та Нікопольського районів Дніпропетровщини продукти. Разом із забороненими в тюрмі речами 25 грудня 2020 року їх було доставлено до колонії.

Офіційну підозру за відповідні звитяги авторитету "Башці" виписали ще на початку квітня 2021 року, однак тоді відповідний документ було вручено його дружині. Після виявлення місця переховування та затримання Божко 20 квітня поточного року за рішенням суду взяли під варту. Влітку його справу скерували для розгляду до суду з угодою про визнання винуватості, яку авторитет уклав із прокурором 5 липня.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин