02.03.2020
На Різницький погодили екстрадицію до Москви "правої руки" російського злодія в законі "Шишкана"

(Єгор Єсін)

Офісом Генерального прокурора 17 лютого 2020 року прийнято рішення про видачу на Батьківщину 44-річного уродженця міста Раменське Єгора Єсіна - російського авторитетного бізнесмена та одного із найближчих соратників так званого "злодія в законі" Олега Шишканова на прізвисько "Шишкан". Відповідна згадка міститься у матеріалах судового реєстру.

Згідно із нею, українські правоохоронці погодили питання екстрадиції Єсіна в РФ для притянення там до відповідальності за підозрою у причетності до вбивства учасниками злочинної організації "Шишкана" в 2012 році депутата Раменського району Підмосков'я Тетяни Сидорової та трьох її родичів (ч.1 ст.210, п.п. "а", "ж" ч.2 ст.105 КК Російської Федерації). Восени минулого року у цій справі відбулися зрушення - було віднайдено рештки тіл жертв, заарештовано кілька осіб із оточення Шишканова, а Єсіна - оголошено в федеральний розшук.

Невдовзі після цього (у листопаді 2019 року) Єгор Георгійович, як розповідав Dетектив-Info спробував перетнути кордон України із паспортом на ім'я громадянина Молдови Дениса Єпурі та навіть пропонував прикордонникам хабар за "зелене світло" у цьому питанні.

(Документ, із яким прибув до України Єгор Єсін)

Втім, правоохоронці відмовилися брати гроші від загадкового пасажира, що прибув рейсом "Стамбул - Одеса". Вони затримали чоловіка та врешті-решт встановили особу "авторитетного бізнесмена".

Надалі Єсіна було взято під варту за підозрою у спробі підкупу посадових осіб українського аеропорту, а коли він вніс встановлену судом заставу - затримано повторно за запитом Інтерполу та розпочато екстрадиційну перевірку.

Dетектив-info детально зупинявся на тому, як на початку цього процесу суддя Приморського районного суду Одеси Сергій Черевко постановив відпустити поплічника Шишканова на волю, але прокурори домоглися скасування такого рішення в апеляційній інстанції. Вони вказували - ще 3 грудня 2019 року з боку компетентних органів РФ було отримано запит на видачу Єсіна.

У відповідь, Єгор Георгійович намагався уникнути екстрадиції на Батьківщину. Під час одного із судових слухань він наголошував, що начебто звернувся до Державної міграційної служби України із заявою щодо визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту "у зв'язку з тим, що на території РФ здійснюється переслідування з метою заволодіння його бізнесом". На момент підготовки цього матеріалу відомості про результати перевірки відповідного звернення Єсіна до вітчизняних можновладців у відкритих базах відсутні.

Натомість наявна згадка про результат розгляду Малиновським районним судом 21 лютого 2020 року клопотання керівника Одеської місцевої прокуратури №2 Бориса Індиченка щодо подальшого тримання Єгора Єсіна під вартою (екстрадиційного арешту). Слідчий суддя Олексій Старіков визнав наявними відповідні підстави "до вирішення питання про видачу особи (екстрадицію) та його фактичної передачі, але не більше строку встановленого ч.10 ст.584 КПК України". Адвокат правої руки російського злодія в законі з таким рішенням не погодився та оскаржив. Розгляд справи Єсіна в Одеському апеляційному суді призначено на 10:30 2 березня.

гарячі новини На Житомирщині троє чоловіків відгамселили битою заступника начальника ГУБКОЗ СБУ. Серед кривдників високопосадовця - обвинувачений у крадіжці 03.12.2020
Організатора вбивства кримінального авторитета Мазура викупили на волю 01.12.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма" 26.11.2020
У "Жовтому морі" на Оболоні правоохоронці спіймали на хабарі в $600 тисяч прокурора та екс-працівника СБУ 18.11.2020
Три кулі в столичного "копа" випустив власник схованок зброї, який звільнився з СІЗО за 800 тисяч 13.11.2020
Архів новин