18.02.2020
На причетність до замаху на Сала перевіряють дії екс-правоохоронця та нотаріуса з Харкова

Під час здійснення київського замаху на співвласника харківської фармацевтичної корпорації "Здоров'я" Ігоря Сала 6 листопада 2019 року злочинці стежили за ним, використовуючи машину марки Audi A-4, довіреність на яку, ймовірно, було виписано шахрайським шляхом на підставну особу в першій столиці України.

Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info, що додатково підтверджується матеріалами судового реєстру, оприлюдненими 18 лютого 2020 року.

У них вказано на безпосередню причетність автівки Audi A-4 до організації спроби вбивства бізнесмена. За словами нашого співрозмовника, відповідний транспортний засіб вів стеження за машиною Сала в день замаху - з моменту виїзду броньованого Mercedes-Benz S600 з території підземного паркінгу в БЦ "Парус" принаймні до проспекту Перемоги.

Слідство вважає: пересвідчившись у тому, як підприємець прямує за маршрутом додому, на Шулявці машина спостереження "відпустила" автівку Сала. А ті особи, що перебували в Audi, вирогідно повідомили про пересування жертви замаху кілера, що на той час знаходився із мотоциклом та вибухівкою неподалік автозаправної станції Shell на Брест-Литовському шосе.

Надалі, коли сюди дістався Mercedes-Benz S600 та біля так званого "Чайкінського повороту" пригальмував в заторі (очікуючи зеленого кольору світлофору), мотоцикліст під'їхав до "броньовика", закріпив на даху автівки вибухівку та чкурнув з місця. За кілька секунд відбулась детонація та стався вибух, внаслідок якого дістали численні ушкодження Ігор Сало і його водій Сергій Воловик, а також загинув охоронець бізнесмена Сергій Єрченко.

(Ігор Сало ліворуч)

За інформацією джерел Dетектив-info, правоохоронцям вдалося відтворити більшість подій, що передували замаху 6 листопада 2019 року та відстежити рух мотоцикла після скоєння злочину, однак встановити особу кілера їм досі не вдалося. Тож, у розплутуванні справи слідство рушило паралельним маршрутом, та прискіпливо вивчає іномарку, яку спільники підривника використовували задля стеження за Mercedes'ом Сала. Ці пошуки дали ряд зачіпок, які наразі ретельно перевіряються.

Зокрема, було встановлено - автівку Audi A-4, що "супроводжувала" "броньовик" бізнесмена напередодні замаху, її власник раніше продав. А покупцями виявилися раніше невідомі йому особи, які забажали оформити угоду по так званій "генеральній довіреності". Відповідне доручення №1085 було посвідчено приватним нотаріусом з Харкова Кариною Карафетовою. От тільки чоловік, на якого воно було виписане, нічого не знав про це і фізично не був присутній під час внесення відповідних змін у реєстрі в місці оформлення документів.

Сам "щасливий власник" Audi у відповідь тільки розводив руками та згадав, як раніше він залишав свій паспорт громадянина України в точці продажу алкогольних напоїв у колишнього працівника органів внутрішніх справ. Даний факт слідство вважає можливим свідченням того, що екс-працівник МВС міг займатися незаконним оформленням іномарки (не ставлячи до відома власника документа "уповноважив" його експлуатувати та розпоряджатися автівкою на власний розсуд) та діяти спільно із нотаріусом.

На цей зв'язок натякали правоохоронці у клопотанні щодо отримання санкції на ознайомлення із оригіналом нотаріальної справи щодо Audі A-4, документів, на підставі яких нотаріус зареєструвала правочин та видала завірену генеральну довіреність. "Вказані документи необхідні для проведення слідчих дій, а в разі повідомлення приватному нотаріусу Харківського міського нотаріального округу Харківської області Карафетовій про розгляд даного клопотання, остання може утаємничити чи змінити необхідні речі і документи органу досудового розслідування,.. існує реальна загроза знищення необхідних речей і документів", - мотивували необхідність отримання тимчасового доступу силовики.

Слідчий суддя Голосіївського районного суду Києва Юрій Мазур його частково погодив та дозволив правоохоронцям ознайомитися із нотаріальною справою щодо іномарки, яку злочинці використали задля організації стеження за Ігорем Сало, шляхом копіювання матеріалів без вилучення оригіналів.

гарячі новини Через "юридичний спам" "злодій в законі" "Лаша Сван" втер носа правоохоронцям та вийшов на волю 03.04.2020
Dетектив-Info публікує фото з місця загибелі бізнесмена Федіра Шпига 31.03.2020
Карантин не перешкода: в Одесі затримали "злодія в законі" "Авто Копала" 31.03.2020
Згадки про "продану справу" російського "злодія в законі" Панюшина підчистили з ЄРСР 31.03.2020
"Чорні нотаріуси", "перевертні в погонах" та квартира "Солохи": як діяла банда, що за три роки "віджала" сотні автівок з штрафмайданчиків 30.03.2020
Архів новин