09.04.2021
На причетність до страти заступника голови Якимівської ОТГ перевіряли злодія в законі "Лоту Гулі" та запорізького авторитета "Тучу"

Орджонікідзевський районний суд Запоріжжя продовжив до 18 грудня 2021 року строк досудового розслідування в кримінальному провадженні щодо замаху на умисне вбивство за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст.15 п.5 ч.2 ст.115 КК України) та подальшого розстрілу (ч.1 ст.115 КК України) 42-річного заступника голови Якимівської об'єднаної територіальної громади Запорізької області Дмитра Кириллова. Відповідне рішення ухвалив слідчий суддя Андрій Воробйов.

Йдеться про шокуючу історію публічної страти чиновника, якого впритул розстріляв кілер на сходах Якимівської селищної ради на початку робочого дня 18 вересня 2019 року.

(Дмитро Кириллов)

Тут вбивця в чорній масці перестрів Кириллова, випустив у нього дюжину куль з пістолета Макарова, після чого втік з місця злочину на автомобілі Daewoo Lanos бежевого кольору, який згодом знайшли спаленим.

Окрім вражаючої зухвалості скоєння злочину, історія про розстріл Кириллова набула додаткового суспільного резонансу через те, що сталася прямо в день візиту до Запоріжжя (задля представлення нового очільника регіонального главку) тодішнього Голови Нацполіцї України Сергія Князєва.

Під час спілкування з журналістами 18 вересня 2019 року Князєв озвучив два вирогідних напрямки розслідування, в бік яких планувало рухатися слідство в гучній справі. "Щодо робочих версій: розглядаються версії, повязані з його особистим життям, комерційною діяльність, політичної версії наразі немає", - заявляв керівник Нацполіції.

З матеріалів судового реєстру випливає, що на той момент дружина вбитого Кириллова надала свідчення про те, що замах на сходах Якимівської ОТГ виявився для нього вже другим у 2019 році. А рівно за 7 місяців до розстрілу біля місця роботи автівку Дмитра Олександровича обстріляли неподалік його домівки кілери, що пересувалися на Daewoo Lanos бежевого колору. Втім, тоді чоловік залишився неушкодженим та вирішив не звертатися до правоохоронців по допомогу.

У подальшому слідчі з'ясують - загадковий Lanos ще на початку 2018 року було викрадено у його власника в місті Кам'янське, а пістолет, з якого розстріляли посадовця - занесено до переліку зброї, залишеної під час захоплення відділу прикордонної служби "Донецьк" в травні 2014 року.

Втім ці зачіпки, так само як і встановлення 7 абонентських номерів з "нульовими" IMEI (їх було активовано за три дні до вбивства заступника голови Якимівської ОТГ в Дніпрі), а також виявлення рештків розпиляної зловмисниками автівки марки Honda Civic, яку вони використовували для втечі після страти Кириллова, не призвели до висунення офіційних підозр у резонасній справі.

Більше того - керуючись оперативною інформацією наразі правохоронці вважають, що безпосередній вбивця запорізького чиновника невдовзі після виконання "роботи" залишив підконтрольну Україні територію, виїхавши до Криму.

Що ж стосується ймовірних замовників кривавої розправи над Кирилловим, то з моменту його вбивства слідство перевіряло на вирогідну причетність до злочину групу осіб, що буцімто бажали смерті Дмитру Олександровичу.

По-перше, розглядалася версія, що заступника голови Якимівської ОТГ могли "зачистити" в рамках кримінального перерозподілу в сферах, що стосуються наркозбуту, а також дахування будинків розпусти в окремих районах Запорізької області.

Підставами для висунення відповідної інтерпретації, за інформацією співрозмовників Dетектив-Info, "запорізькими пінкертонами" вважалися події, що відбулися 2 листопада 2018 року.

Тоді на перехресті вулиць Ломоносова та Чкалова в Мелітополі вибухнув газовий балон в автомобілі Toyota Camry Ельшада Копадзе. Цього достойника правоохоронці вважають близьким зв'язком вбитого Дмитра Кириллова, а вирогідними кривдниками Копадзе - членів іншого угруповання на чолі з 36-річним кримінальним авторитетом Артуром Горобцем на прізвисько "Туча".

(Артур Горобець)

З матеріалів судового реєстру випливає: під час розслідування вбивства Кириллова, в "Тучі", а також його поплічників з характерними прізвиськами "Карандаш" і "Шеріф" проводилися обшуки. Втім допитаний по справі Горобець заперечив свою причетність до розстрілу заступника голови Якимівської ОТГ, з яким буцімто був знайомий, однак близьких стосунків не підтримував.

Більше того - "Туча" заявив про наявність в нього алібі під час розстрілу Кириллова. За його словами, ранком 18 вересня 2019 року разом із приятелем чоловік перебував у спортзалі "Терра Спорт", де їх бачив адвокат Артура Валерійовича.

По-друге, слідчі не відкидали ймовірності того, що вбивство заступника голови Якимівської ОТГ може бути пов'язане з його звитягами на ниві "віджиму" майна третіх осіб за борги. А конкретно - заплутаної історії з переоформлення нібито за борги на особу з кола близького спілкування Кириллова квартири 37-річного Віталія Гостищева.

Мовляв останній задля вирішення цього питання міг прокласти собі стежку до представників азербайджанської діаспори Запоріжжя, зокрема 31-річного Аскара Таїрова. З приводу останнього було висунуто гіпотезу щодо ймовірного зв'язку Таїрова з особою іншого знаного в кримінальному середовищі азербайджанця - Надира Саліфова, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Лоту Гулі"/"Гулі Бакинський" (як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, в ніч на 20 серпня 2020 року Саліфова застрелили в Туреччині).

(Надир Саліфов)

Українські правоохоронці не виключали того, що в історії "віджатої квартири" "Лоту Гулі" могли запросити задля вирішення суперечки в якості третейського судді. А коли Кириллов зрештою не прислухався до поради кримінального генерала, то фактично засудив себе до страти.

Окрім цього, слідчі ретельно вивчали на предмет наявності конфліктів комерційні проекти загиблого заступника голови Якимівської ОТГ на кшталт Привокзального ринку Мелітополя. Втім відшукати будь-які підтвердження в цьому напрямку їм не вдалося. Так само не знайшла свого підтвердження й "амурна версія" скоєння злочину. Вона, за інформацією джерел Dетектив-Info, базувалася на смс-ках, які Кириллову відправляла 37-річна Ольга Чебукіна на псевдо "Ляля Бриль".

(Ольга Чебукіна)

Ця жінка, що раніше працювала танцівницею в нічних закладах Запоріжжя та протягом кількох років підтримувала романтичні стосунки з Кирилловим, навесні 2019 року "нагадала" останньому про нібито його борг перед нею в розмірі 300 тис. євро повідомленням наступного змісту: "Дима, не вернешь мне мои бабки 300 тыс. евро, знаешь шо будет. Я не шучу, я смотрю тебя жизнь не научила, субординацию соблюдай... На Вы и шепотом. Ляля Брыль, прозвище у меня такое".

Правоохоронці допитали Чебукіну постфактум скоєння вбивства Дмитра Кириллова, однак зрештою дійшли висновку, що вона до цього злочину не причетна.

гарячі новини У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Злодій в законі "Міша Лужнецький" домагається юридичного визнання факту, що він не становить загрозу нацбезпеці України 07.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру 06.09.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення 26.08.2021
Архів новин