20.04.2022
На Дніпропетровщині затримали "наглядача" за колоніями від злодія в законі "Умки"

(Артем Божко під час затримання)

У вівторок, 19 квітня 2022 року, правоохоронці здійснили затримання 42-річного кримінального авторитета Артема Божко на прізвисько "Башка", який вважається так званим "смотрящим" за установами виконання покарань у Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій областях від 49-річного уродженця смт Веселе Сергія Олійника, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Умка"/"Умка Дніпровський". Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та підтверджується офіційними звітами силовиків.

Неодноразово судимий "Башка" понад рік вважався особою, що переховується від органів влади. Оголошенню його в міжнародний розшук передувало заочне повідомлення про підозру в справі так званого "нікопольського ОЗУ", лідерство в якому приписують "положенцю" від злодія "Умки" - 63-річному Юрію Середенко на прізвисько "Юра Донецький".

Як раніше зазначалося в розслідуванні Dетектив-Info в матеріалі "Справи сімейні "людей хороших", "Юру Донецького" та десяток його спільників силовики "спакували" навесні 2021 року. У середині квітня поточного року правоохоронці звітували про скерування провадження відносно цієї групи достойників до суду, паралельно із цим тривав розшук Божка та щонайменше двох активних учасників угруповання - Олександра Шашкова ("Гімнаст") і Станіслава Татаренкова.

(Зліва направо: Станіслав Татаренков, Артем Божко та Олександр Шашков)

Як зазначають в Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції, затримати "Башку" внаслідок проведення оперативних заходів вдалося на Дніпропетровщині. Під час обшуків у авторитета було виявлено 590 тис. грн, майже 18 тис. дол., низку транспортних засобів, мобільні телефони та чорнові записи зі збором і розподілом коштів так званого "общаку".

Нагадаємо, що в історії нікопольського "положенця" від злодія в законі "Умки" Божку інкримінується участь у проведенні так званого злочинного зібрання (ч.1 ст.255-2 КК України). Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, підгрунтям для закидів на адресу авторитета стала зафіксована правоохоронцями "сходка" в режимі конференції, проведена в 2020 році.

Вважається, що тоді на телефонному зв'язку перебувало щонайменше троє поважних достойників, які орієнтуються на "Умку Дніпровського". Йдеться про так званого "смотрящего" за Софіївською виправною колонією №45 Петра Нікітіна ("Петруха"), нікопольського "положенця" від злодія в законі Юрія Середенка ("Юра Донецький") та "Башку", що разом "обговорювали питання поширення злочинного впливу в установах виконання покарань та посилення авторитету кримінальних генералів серед засуджених".

(Зліва направо: Юрій Середенко, Артем Божко та Петро Нікітін)

Згідно фабули справи, саме після цього зібрання "Юра Донецький" нібито надав вказівку зібрати у підконтрольних його поплічникам фермерів на території Томаківського та Нікопольського районів Дніпропетровщини продукти. Відомо, що разом із забороненими в тюрмі речами 25 грудня 2020 року їх було доставлено до колонії.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин