30.09.2021
На Дніпропетровщині суд не затвердив угоду про визнання винуватості риболовом зі справи положенця від "Умки"

(Ілля Гречанін (ліворуч) та Юрій Середенко)

Красногвардійський районний суд Дніпропетровська відмовив у затвердженні угоди про визнання винуватості та повернув обвинувальний акт відносно 47-річного інваліда ІІ групи Іллі Гречаніна, якому інкримінується звернення до особи, яка перебуває в статусі об'єкта підвищеного злочинного впливу (ч.1 ст.255-3 КК України). Відповідні рішення 23 вересня 2021 року ухвалив служитель Феміди Михайло Юшков.

Навесні поточного року Гречаніну, що раніше притягався до адміністративної відповідальності за незаконний вилов та продаж риби, випало стати фігурантом справи "смотрящих", кримінальних авторитетів та активних учасників організованого злочинного угруповання Дніпропетровщини, про викриття та затримання яких на початку квітня звітували правоохоронці. Йдеться про історію 63-річного Юрія Середенка на прізвисько "Юра Донецький" - "положенця" та "наглядача" за кількома районами Дніпропетровщини від 48-річного Сергія Олійника, що відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Умка"/"Умка Дніпровський" (детально про цей кейс - у матеріалі Dетектив-Info "Справи сімейні "людей хороших").

Згідно версії слідства, "Юра Донецький" визначив так званим "смотрящим" за містом Марганець 40-річного тренера Дениса Жмудського. У січні поточного року до цього достойника з числа поважних представників кримінального світу Дніпра й звернувся Ілля Гречанін.

(Денис Жмудський)

Вважається, що чоловік попросив допомоги у вирішенні конфліктної ситуації, що полягала у "віджимі" особистих речей Гречаніна. "Смотрящий" за Марганцем за погодженням з "Юрою Донецьким", погодився допомогти Іллі Григоровичу у розв'язанні його питання. Достойники почали "кошмарити" опонента інваліда-риболова, вимагаючи грошові кошти, а зрештою - забрали його стареньке авто "Mercedes-Benz 190d". У подальшому машину за 10 тис. грн. продали іншій особі, а отримані кошти - Жмудський та Середенко буцімто поділили між собою, спрямувавши залишок у так званий "злодійський общак".

Зауважимо, що через три місяці після вручення йому підозри - 18 серпня 2021 року, Ілля Гречанін зголосився на співпрацю зі слідством та підтверджував обставини скандальних подій. Втім, суд відмовив у затвердженні його угоди з посиланням на те, що вона суперечить ст.472 та главі 35 КПК України, оскільки обвинувачений підтверджував вчинення злочинів особами, які не є сторонами його епізоду справи. Більше того - у палаці правосуддя дійшли думки: сам по собі зміст угоди Гречаніна з прокурором порушує принцип презумпції невинуватості та права на захист, в результаті чого Жмудський та "Юра Донецький" позбавляються права на особисту присутність при розгляді кримінального провадження.

Раніше Dетектив-Info розповідав, як на початку травня 2021 року той таки Красногвардійський райсуд Дніпропетровська затвердив угоду про визнання винуватості та призначив покарання у вигляді 3 років позбавлення волі з іспитовим терміном на рік 47-річному Володимиру Гавриленко за звернення до особи, яка перебуває в статусі об'єкта підвищеного злочинного впливу (ч.1 ст.255-3 КК України). Цей вирок став другим в історії України, винесений за нормами так званого "антизлодійського закону". Червоною лінією цієї справи виступають звитяги "положенця" Юрія Середенка та його поплічників.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин