21.09.2021
Мін'юст України погодив екстрадицію злодія в законі "Коби Руставського" до Іспанії

(Коба Шемазашвілі)

Міністерством юстиції України надано дозвіл щодо видачі на запит правоохоронців Королівства Іспанія 47-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Коба Руставський". Як повідомили Dетектив-Info в прес-службі столичної прокуратури, відповідне рішення було винесено 20 травня 2021 року (а вже наступного дня Шемазашвілі під №525 опинився в переліку кримінальних елементів відносно яких указом президента Володимира Зеленського було запроваджено санкції).

У прокуратурі зауважили: відтоді органами Національної поліції протягом вже чотирьох місяців вживаються заходи для встановлення поточного місцезнаходження та вручення "екстрадиційного рішення" кримінальному генералу, який від 12 лютого 2016 року перебуває в міжнародному розшуку за поданням силовиків Королівства Іспанія.

Як відомо, на Піренеях достойнику з так званого "руставського клану" інкримінуються звинувачення у відмиванні коштів та причетності до організації вбивства (ст. ст. 139, 301, 515 КК Іспанії) на території Франції ще одного "короля злочинного світу" - Володимира Джанашія на прізвисько "Ладо".

Саме на підставі цього ордеру Інтерполу навесні 2020 року "Кобу Руставського" було затримано на столичних Осокорках та поміщено під екстрадиційний арешт за ґрати.

Втім, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, вже на початку літа минулого року (буквально під акомпанемент ухвалення Верховною Радою так званого "антизлодійського закону") за рішенням суду Шемазашвілі відпустили на волю.

Відтоді тривала багатомісячна екстрадиційна епопея, в процесі якої сторона Коби Шалвовича здійснила низку заходів задля юридичного унеможливлення його видачі до Європи.

В епіцентрі цієї суперечки - питання щодо встановлення належності/неналежності короля злочинного світу до громадянства України та законності документування його паспортом з тризубом в далекому 2007 році.

У лютому 2021 року цей спір остаточно не зміг вирішити навіть Верховний суд, закривши провадження в справі кримінального генерала.

Після цього адвокати "Коби Руставського" дещо змінили тактику дій. Захисники домоглися ухвалення на користь Шемазашвілі скандальних "рішень-індульгенцій" від видворення різними судами Одещини, які викликали хвилю обурення в керівництва МВС України, та надалі були скасовані.

З матеріалів порталу "Судова влада" випливає, що з моменту ухвалення рішення щодо погодження екстрадиції Шемазашвілі, його адвокати ініціювали більше п'яти звернень до судів Києва та Одеси, де домагаються встановлення юридичного факту проживання "Коби Руставського" на території України на момент проголошення незалежності нашої держави.

На момент підготовки цього матеріалу жоден із служителів Феміди, до яких потрапили відповідні справи, не ухвалив рішення на користь "злодія в законі" з цього приводу.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин