27.10.2021
Міграційники "забезпечили" розшукуваного Інтерполом болгарського наркобарона двома паспортами громадянина України

(Евелін Банев)

Затриманий на початку вересня в Києві, а невдовзі звільнений на волю 57-річний громадянин Болгарії Евелін Банев на прізвисько "Брандо", якого за запитом кількох європейських держав за обвинуваченнями у відмиванні коштів та організації наркотрафику розшукує Інтерпол, завдяки використанню корупційної складової серед працівників ДМСУ міг отримати декілька офіційних документів громадянина України на установчі дані інших осіб. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, відповідне припущення українських правоохоронців базується на висновках експертизи, отриманої наприкінці червня 2021 року з Київського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС. Тут встановили, що в анкетних профайлах Банева з бази розшуку Інтерполу (виставлених за запитом силовиків Болгарії та Румунії відповідно) та в двох особових картках вітчизняної міграційної служби зображена одна й та сама особа.

Зокрема, знімки розшукуваного "кокаїнового короля" Болгарії співпали з фото в особових справах мешканця Чернівців Віктора Бреніча та уродженця Донецька Вікторая Края, який буцімто проживає в Житомирі. Відповідні особи були документовані паспортами з тризубом восени 2014 та в грудні 2015 року.

Видача цим достойникам за сфальшованими даними в змові з посадовцями Державної міграційної служби України офіційних документів наразі виступаює предметом фабули кримінального провадження, в рамках якого 6 вересня Банева було затримано на парковці ТРЦ "Lavina Мall".

Тоді, за інформацією інсайдера Dетектив-Info, під час обшуку в болгарського наркобарона, серед інших речей, виявили й український паспорт на особу Віктора Края.

Як вважається, саме наявність цього документа та визнання "Брандо" громадянином України й дозволили достойнику доволі швидко звільнитися з-за ґрат, уникнувши екстрадиції, запит на здійснення якої ще 14 вересня 2021 року був спрямований до офіційного Києва з Міністерства юстиції Болгарії.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин