08.05.2020
Лідер одеської банди "чорних рієлторів" кошмарив шахрая через квартиру, на яку поклало око оточення "злодія в законі"

(Валерій Гуцов)

Київський районний суд Одеси арештував на два місяці без права на заставу 55-річного уродженця села Гринченкове Охтирського району Сумської області Валерія Гуцова, якого підозрюють у вимаганні (ч.4 ст.189 КК України) та шахрайстві (ч.2 ст.190 КК України). Відповідне рішення, оприлюднене в судовому реєстрі 7 травня 2020 року, ухвалила слідчий суддя Юлія Федулеєва.

Мова йдеться про історію викриття організатора незаконних оборудок з нерухомим майном одеситів, про яку звітувала поліція Південної Пальміри. У цьому повідомленні зазначалося: приводом для реєстрації кримінального провадження стала інформація про діяльність групи осіб, учасники якої займалися заволодінням об’єктами нерухомого майна шахрайським шляхом і, ймовірно, мали корумповані зв’язки в правоохоронних органах

Надалі працівники Одеського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції та обласної прокуратури встановили організатора угруповання. Достойником виявився Гуцов, що зажив славу "чорного рієлтора" та тривалий час перебуває "на радарах" силовиків.

Зокрема, у 2013 році Валерія Івановича було засуджено до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна за шахрайство (ч.4 ст.190 КК України), підробку документів (ч.2 ст.358 КК України) та службове підроблення (ч.1 ст.366 КК України), але влітку 2014 року до зухвальця було застосовано амністію і він вийшов на волю.

На теперішній час чоловік притягується до кримінальної відповідальності одразу в трьох судах Одеси, де разом із спільниками лідера банди "чорних рієлторів" обвинувачують у шахрайстві щонайменше з трьома квартирами (ч.4 ст.190), яке базувалося на підробці правовстановлюючих документів. Затримання Гуцова по цій справі відбулося наприкінці 2018 року, після чого він всіляко домагався звільнення.

(Затримання Гуцова наприкінці 2018 року)

Зокрема, навесні минулого року на пропозицію Валерія Івановича в обмін на 10 тис. дол. організувати звільнення достойника з СІЗО пристав прокурор Білгород-Дністровської місцевої прокуратури Одеської області Олександр Момоток. Момотка було викрито, наразі разом з Гуцовим його обвинувачують у наданні неправомірної вигоди службовій особі (ч.3 ст.369 КК України).

Втім, ця обставина не завадила "чорному рієлтору" вийти на волю. 20 січня 2020 року йому пом'якшили запобіжний захід на цілодобовий домашній арешт через погіршення стану здоров'я. В прокуратурі натякали: хвороба Гуцова є фікцією, а після звільнення він розпочав здійснювати тиск на свідків по справі про шахрайство з нерухомістю. Втім, колегія Київського районного суду Одеси не пристала на ці аргументи, тож обвинувачений й надалі знаходився на свободі аж до кінця квітня 2020 року.

З матеріалів судового реєстру випливає: саме тоді на дії Гуцова правохоронцям поскаржився "колега по цеху" - інший одеський шахрай. Про цю особу вказано: її наразі підозрюють у спробі здійснити незаконну оборудку з квартирою (ч.4 ст.190 КК України) в Південній Пальмірі, на яку "поклав" око і Валерій Іванович.

26 квітня 2020 року з облікового запису "WALET" в месенджері "Telegram" уродженець Сумщини подзвонив цій "жертві" та повідомив: шахрай начебто зірвав плани Гуцова заволодіти квартирою, за оформлення документів на яку особи, наближені до одного з "королів злочинного світу", вже надали йому завдаток у розмірі 14 тис. дол. Мовляв, через подальший арешт нерухомості відповідні плани було зірвано.

Гуцов зазначав, що загалом він втратив можливість заробити 50 тис. дол., які наразі має "повернути" викритий шахрай. А у разі відмови платити погрожував останньому неприємностями з боку оточення так званого "злодія в законі".

30 квітня 2020 року заляканий шахрай, що раніше повідомив про тиск з боку Гуцова правоохоронців, передав лідеру банди "чорних рієлторів" під час зустрічі на території ОМКЛ №11 першу частину "відкупних" - 12 тис. дол., які насправді були імітаційними купюрами.

Одразу після цього Гуцова було затримано, а додатково - висунуто йому підозру у ще одному незаконному заволодінні нерухомістю в Одесі. Згідно з ухвалою суду, час щонайменше до 28 червня 2020 року чоловік проведе в СІЗО.

гарячі новини "Злодія в законі" Мамуку Оніані відпустили на волю 20.10.2020
У пограбуванні на 1 мільйон євро на території Греції звинувачують екс-керівника міліції Маріуполя та його сина 17.10.2020
Ширінька брюк допомогла екс-начальнику поліції Запорізької області скасувати "адмінку" за наслідками його п'яних пригод у Києві 11.10.2020
Авторитетного бізнесмена "Олега Бакінського" потурбували через стрілянину його сина-розбишаки 09.10.2020
Кримінальний авторитет "Кип'яток", якого поранив кілер на Одещині, фігурує в справі про вибухи гранат на подвір'ї директора Ренійського елеватора 06.10.2020
Архів новин