23.03.2020
Кривдників екс-нардепа Недави та соратника Вакарчука перевіряють на причетність до розбою із катуванням праскою на Херсонщині

ДНК одного із учасників бандитського угруповання, члени якого обвинувачуються в скоєнні трьох розбійних нападів на будівлі заможних господарів на території столиці та Київської області (коли жертвами, зокрема, ставали родини екс-нардепа Олега Недави та подружжя близького до керівництва партії "Голос" юриста Олександра Курдидика), співпало з біологічним матеріалом, який був виявлений неподалік місця скоєння ще одного злочину аналогічного характера на території Херсонської області. Відповідні відомості містяться в матеріалах судового реєстра.

З них випливає, що кривдники столичних багатіїв, ймовірно мають стосунок до розбійного нападу, який було скоєно в ніч на 30 липня 2019 року в селищі Чаплинка. Тоді нападники, чиї дії кваліфіковано за ч.3 ст.289 та ч.4 ст.187 КК України, в масках через вікно проникли до маєтку по вулиці Богдана Хмельницького, де знаходився господар-підприємець із своєю дружиною та 10-річним онуком.

Власник намагався захистити свою родину: він вихопив рушницю та здійснив постріл в стелю кімнати. Однак вогнепальна зброя не зупинила грабіжників - один із них вирвав рушницю з рук господаря маєтку, після чого на чоловіка посипалися удари. Йому зв'язали руки та ноги пластиковими хомутами, погрожували відрізати вухо та палець, а також катували розпеченою праскою, внаслідок чого було спричинено опіки правої ноги та грудної клітини потерпілого.

Як наслідок, господар повідомив злочинцям, де зберігає коштовності та гроші. Грабіжники покинули маєток по Богдана Хмельницького зі здобиччю у вигляді золотих виробів вагою близько 400 грамів, заволодівши грошовими коштами в розмірі 14,2 тис. дол., 13,6 тис. євро і 10 тис. грн., а також викрали автівку Skoda Octavia власника. Надалі транспортний засіб правоохоронці знайшли покинутим неподалік розподільного каналу Перекопської зрошувальної мережі Чаплинського району, а на прилеглій території до пограбованого домоволодіння по вулиці Богдана Хмельницького - рушницю господаря.

На зброї, відповідно до висновку молекулярно-генетичної експертизи №842 від 26 листопада 2019 року, були виявлені генетичні ознаки клітин особи чоловічої статі з ядрами та домішкою крові на правому стволі та цівку рушниці, що не співпали з генетичними ознаками зразків букального епітелію потерпілих від розбою в Чаплинці. У той же час, цей біологічний матеріал ймовірного "херсонського розбійника" збігся з ДНК-профілем клітин, відбір яких було здійснено в одного із обвинувачених у скоєнні серії розбійних нападів на Київщині.

З урахуванням цього суд надав дозвіл правоохоронцям Херсонської області на тимчасовий доступ до висновків молекулярно-генетичної експертизи Київського НДЕКЦ МВС України для призначення порівняльної експертизи вже по "чаплинському інциденту". Після отримання її результатів слідство буде вирішуватися питання про ймовірне оголошення членам угруповання, що грабувало заможних господарів маєтків на Київщині, додаткової підозри.

Що ж стосується "столичних пригод" членів банди, яку звинувачують у трьох розбійних нападах на домоволодіння статусних бізнесменів та політиків України, то 13 березня 2020 року Броварський міськрайонний суд Київської області не зміг провести підготовче засідання по їх справі. Це сталося через неприбуття до суду чотирьох обвинувачених в бандитизмі (ст.257 КК України), незаконному поводженні зі зброєю (ч.1 ст.263 КК України) і скоєнні серії розбійних нападів (ч.4 ст.187 КК України) - Сергія Даценка, Андрія Кошового, В'ячеслава Мамоніна та Валерія Артеменка.

Виключенням з цього списку став Руслан Баклан, що з'явився разом із своїм адвокатом, однак суд вирішив не розпочинати слухання без інших обвинувачених.

(Руслан Баклан на лаві підсудних в Броварському міськрайонному сіду 13 березня 2020 року)

Чергова спроба зрушити резонансну справу кривдників екс-нардепа Недави та подружжя Курдидика з місця запланова на 10:00 14 квітня 2020 року.

гарячі новини Злодія в законі "Кобу Руставського" відпустили на волю 03.06.2020
Під Києвом сотня молодиків счинила стрілянину через конфлікт автоперевізників 29.05.2020
Кілерів з "Новопечерських Липок" схопили в Одесі 27.05.2020
Російський злодій в законі з верхівки "Братського кола" "Вадік Білий" гострить лижі в Україну 27.05.2020
У центрі Києва двоє кілерів всадили п'ять куль у члена балканського наркокартеля 26.05.2020
Архів новин