12.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки"

(Сергій Олійник)

Окружний адміністративний суд Києва відмовив у закритті оперативно-розшукової справи щодо 48-річного уродженця Запорізької області Сергія Олійника, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Умка"/"Умка Дніпровський". Відповідне рішення, текст якого оприлюднено у відкритій частині судового реєстру 11 листопада 2021 року, ухвалив служитель Феміди Сергій Каракашьян.

Суд дійшов висновку, що відповідний спір не належить до юрисдикції адміністративних судів, а охоплюється кримінальним судочинством. Та закрив провадження у справі, де адвокати "Умки" домагалися винесення вердикту щодо зобов'язання Національній поліції України утриматися від ведення ОРС щодо Олійника.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося про наріжний камінь суперечки кримінального генерала та "копів" в частині оперативно-розшукової справи достойника. Йдеться про історію внесення в жовтні 2017 року "Умки Дніпровського" правоохоронними органами Чеської Республіки інформації про звитяги Сергія Олійника до Шенгенської Інформаційної Системи (SIS), внаслідок чого понад чотири роки як "Умці" встановлено заборону на в'їзд до країн Європейського Союзу.

Адвокати "злодія в законі" певні - підстави, які слугували підґрунтям для появи їх поважного клієнта в базі даних Інтерполу та реєстрі небажаних осіб, пов'язані з направленням до Європи з України відомостей, здобутий під час розслідування ОРС відносно "Умки".

Вирогідно, що аби "помножити на нуль" цю інформацію з 2020 року захист Олійника подав низку позовів до ОАСК. У своїх скаргах вони домагаються ухвалення "судових зобов'язань" Нацполіції щодо закриття злощасної оперативно-розшукової справи, яка створює додаткові ускладнення в житті достойника.

Позиція "копів" з цієї суперечки відображена в рішенні Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду, де наприкінці жовтня поточного року також відмовили у зазіханнях сторони "Умки". На Богомольця певні - оперативно-розшукова діяльність становить частину не управлінських, а кримінальних правових відносин (тож в адмінсудів відсутні підстави для розгляду такої категорії справ). Більше того - в поліції наголосили на факті оголошення наприкінці травня 2021 року Сергію Олійнику підозри в поширенні злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України).

Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, в рамках відповідного провадження "злодія в законі" на півтора місяці запроторили за ґрати, після чого слідчий суддя Печерського райсуду столиці Сергій Вовк постановив звільнити "Умку".

На початку жовтня 2021 року слідство по справі відносно Сергія Олійника та його однолітка - 48-річного уродженця Грузії Лаші Джачвліані на прізвисько "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський" було продовжено до 12 місяців.

Що ж стосується "Умки Дніпровського", то відносно нього наразі застосовано запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту до 12 грудня 2021 року.

гарячі новини У Києві затримали злодія в законі "Кобу Руставського" 02.12.2021
Санкції РНБО оскаржили ще двоє злодіїв в законі, яких навесні затримали (і відпустили) на Львівщині 01.12.2021
Чотири кулі під будівлею суду в Києві "зловив" достойник з оточення видвореного авторитета "Вато Кіпіані" 16.11.2021
Кордони ЄС залишаються на замку для злодія в законі "Умки" 12.11.2021
Суд відмовив у триманні "смотрящего" за Закарпаттям - підсанкційного "Діда" в депцентрі Миколаївщини 12.11.2021
Архів новин