06.03.2021
Колишнього начальника міліції Маріуполя занесли до бази SIS

(Зліва направо - Микола Белашов, Михайло Узун та Едуард Лафазан)

55-річного екс-начальника міліції міста Маріуполь Донецької області Михайла Узуна та двох мешканців портового міста - 46-річного Едуарда Лафазана та 44-річного Миколу Белашова, включено до Шенгенської інформаційної системи (SIS). Як повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info, відповідні відомості було внесено до бази відповідним SIRENE-офісом Греції в січні 2021 року строком на три роки щодо кожного фігуранта.

За його словами, передумовою для встановлення "прапорців" щодо Узуна і Ко виступали обгрунтовані підозри стосовно них з боку грецьких правоохоронців у причетності до скоєння майнових злочинів, що супроводжувалися насильством.

Вирогідно, що йдеться про скандальну історію зухвалого пограбування 18 жовтня 2019 року колишнього власника маріупольського підприємства "Пожзахист" Костянтина Козміріді у передмісті Афін - містечку Вула. Як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, тоді здобиччю зловмисників стали гроші та ювелірні коштовності підприємця на загальну суму близько 1 мільйона євро.

Нагадаємо, що 6 жовтня 2020 року в Греції за підозрою в організації збройного розбійного нападу на маєток Козміріді було затримано колишнього депутата Маріупольської міської ради Дмитра Узуна.

(Дмитро Узун)

Згідно версії слідства, участь в плануванні та здійсненні злочину також могли брати ще троє громадян України.

Зокрема, йшлося про висунення обвинувачень ще одному з організаторів та безпосередніми виконавцями, що понад 5 годин катували Козміріді. Вважається, що цими особами можуть бути полковник МВС Михайло Узун, а також Едуард Лафазан і Микола Белашов.

(Михайло Узун)

(Едуард Лафазан)

(Микола Белашов)

Додамо, що внесення даних про людину до SIS передбачає, що будь-яка країна Шенгенської угоди, може і має на це право обмежити/заборонити їй в'їзд і перебування (незалежно в якому статусі) на території своєї країни. Попереджувальні сигнали встановлюються стосовно осіб, які перебувають у судовому розшуку, підлягають арешту та передачі або видачі на підставі європейського наказу щодо затримання тощо.

гарячі новини Злодія в законі "Принца" звільнили від відповідальності за зберігання кокаїну 11.06.2021
На Одещині кілер чотирма пострілами з нагану вбив кримінального авторитета "Паню" 08.06.2021
Шість китів справи злодія в законі "Умки". До чого тут "общак", "call-центри", смотрящі та звільнення "Кащєя" і "Коби Руставського" 02.06.2021
Злодія в законі "Армена Хохла" оголосили в розшук 02.06.2021
Львівський дуплет: СБУшники затримали злодіїв в законі "Магало" та "Вітю Пана" 29.05.2021
Архів новин