27.07.2021
Керівникам АРМА вручили підозри по справі поцупленого "злодійського общаку"

У вівторок, 27 липня 2021 року, слідчі Державного бюро розслідувань за оперативного супроводу ГУ БКОЗ СБУ та процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру в заволодінні речовим доказом шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою в особливо великому розмірі (ч.5 ст.191 КК України) трьом очільникам Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА), а також двом адвокатам і приватній особі. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info та підтверджується офіційними звітами правоохоронців.

За інформацією співрозмовника, підозри виписано т.в.о АРМА Віталію Сигидину, його заступнику Володимиру Павленку, начальнику управління менеджменту активів Нацагентства Вахтангу Бочорішвілі, що буцімто діяли в змові з адвокатами Оксаною Сєрокуровою і Денисом Сердюком, а також Ігорем Королем.

"Вказані особи, на підставі підроблених судових рішень, безпідставно перераховували кошти на банківський рахунок фізичної особи, яка не мала до грошей жодного відношення. Потім ці гроші розподілялись між учасниками групи", – зазначено з цього приводу в повідомленнях силовиків.

Йдеться про скандальну історію поцуплення визнаних речовим доказом в справі про вбивство кримінального авторитета Олександра Семенова на прізвисько "Кацап" зразка 2009 року грошей, які правоохоронці затаврували так званим "злодійським общаком".

Відповідні кошти в травні 2020 року було вилучено в банківській скриньці, що належить брату народного депутата 9 скликання Сергія Кісільова ("Сергій Вінницький"), та передано в управління АРМА. Адвокати Кісільова протягом кількох місяців марно домагалися їх повернення.

У грудні 2020 року, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, на виконання підробної ухвали слідчого судді Печерського райсуду Києва Національне агентство перерахувало близько 400 тис. дол. "фунту" коштів. При цьому, їх отримав геть не Кісільов чи його партнер, а такий собі уродженець Угорщини Ігор Король, який назвався компаньйоном власника банківської скриньки.

Після цього вибухнув гучний скандал: в Нацагентстві запевняли, що діяли згідно чинного законодавства на виконання ухвали суду. Адвокати Кісільова, у свою чергу, стверджували про масштабну корупційну схему поцуплення грошей їх клієнта та звернулися з заявою про злочин до правоохоронців.

В рамках проведеного журналістського розслідування Dетектив-Info встановив ймовірне коло осіб, причетних до оборудки. Йдеться про молодиків Ігоря Короля, Артема Цибульського та Вадима Мігая, двох адвокатів (Оксани Сєрокурової та Дмитра Коноваленка), Ніну Щербинок і Світлану Сердюк (мати і доньку), а також відповідальних керівників АРМА.

1 квітня 2021 року в рамках розслідування справи про "поцуплений общак" силовики обшукали верхівку АРМА. За чотири місяці силовики повернулися та оголосили шістьом фігурантам скандальної історії про підозри.

З цього приводу заступник голови АРМА Володимир Павленко заявив, що підозрою його намагаються змусити піти з посади. "Всі звільняються. Міністр МВС сам, верхівка СБУ не сама. І нас переконливо просили, але не переконали. Мабуть вирішили переконувати у доступний ім спосіб і чекають від нас заяв про звільнення. Заяви будуть, але не про звільнення!", - зауважив Павленко.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин