26.02.2021
Камбек Мазурика: затриманий на $100 тисячах столичний прокурор повернувся до роботи, йому зменшили заставу на дві третини

(Святослав Мазурик)

Голосіївський районний суд частково задовольнив клопотання адвоката Олександра Лисака про зміну запобіжного заходу відносно прокурора Київської місцевої прокуратури №6 Святослава Мазурика, викритого на гарячому у червні 2020 року під час отримання від працівників банку "Альянс" 100 тис. дол. Згідно відповідному рішенню, ухваленому 24 лютого 2021 року слідчим суддею Олександрою Колдіною, розмір визначеної раніше застави Святославу Володимировичу зменшено до 100 прожиткових мінімумів, що складає 227 тис. грн.

Раніше на сторінках Dетектив-Info зазначалося, що невдовзі після затримання Мазурика, судом йому було визначено "запобіжник" у вигляді тримання під вартою з альтернативою звільнення під заставу в розмірі 630 тис. грн.

Відповідні грошові кошти у родичів прокурора доволі швидко знайшлися, тож він покинув Ізолятор тимчасового тримання. Згідно поточному рішенню судді Колдіної, наразі майже дві третини сплачених за свободу Мазурика фінансів - 403,6 тис. грн., мають повернути заставодавцю.

Обставини та мотиви служителя Феміди щодо ухвалення відповідного рішення наразі невідомі - у відкритій частині судового реєстру оприлюднено виключно резолютивну ухвалу. Втім, зменшення та повернення левової частки застави за Мазурика, не єдина радісна звістка для прокурора. Як випливає з рішення Печерського райсуду столиці, ухваленого 17 лютого 2021 року, принаймні від цієї дати, Святослав Володимирович повернувся до роботи!

Додамо, що на початку лютого 2021 року вищезгадана слідчий суддя Олександра Колдіна змінила з домашнього арешту на особисте зобов'язання запобіжний захід щодо ймовірного спільника Святослава Мазурика - старшого оперуповноваженого ГУ КЗЕ Служби безпеки України Андрія Парасочки. Саме з цим "чекістом", згідно оприлюдненої в судовому реєстрі фабули справи, Святослав Мазурик й намагався ввести в оману керівництво банку "Альянс", аби шахрайським шляхом розструсити фінансистів на гроші.

Зокрема, Парасочка та Мазурик нібито склали навесні 2020 року від імені уродженця Закарпаття заяву про злочин, спрямовану проти службових осіб фінансової установи. Надалі це звернення стало підставою для внесення відомостей до ЄРДР, в процесі "розслідування" якого прокурор запропонував банкірам "співпрацю" та вирішення будь-яких проблем з правоохоронними органами в обмін на 100 тис. дол.

Під час отримання цих коштів у приміщенні фінансової установи Мазурика було затримано 4 червня 2020 року. Прокурору та СБУшнику інкримінується шахрайство (ч.4 ст.190 КК України), службове підроблення (ч.1 ст.366 КК України) та завідоме неправдиве повідомлення про злочин (ч.2 ст.383 КК України).

гарячі новини Злодія в законі "Принца" звільнили від відповідальності за зберігання кокаїну 11.06.2021
На Одещині кілер чотирма пострілами з нагану вбив кримінального авторитета "Паню" 08.06.2021
Шість китів справи злодія в законі "Умки". До чого тут "общак", "call-центри", смотрящі та звільнення "Кащєя" і "Коби Руставського" 02.06.2021
Злодія в законі "Армена Хохла" оголосили в розшук 02.06.2021
Львівський дуплет: СБУшники затримали злодіїв в законі "Магало" та "Вітю Пана" 29.05.2021
Архів новин