11.08.2020
Горлівський "авторитет" зажадав від YouTube видалення відео за його участю з каналу Dетектив-Info

(Ігор Гриценюк)

Адміністрація YouTube надіслала на адресу офіційного каналу проекту журналістських розслідувань Dетектив-Info лист із вимогою видалити протягом 48 годин відео, на якому присутній 37-річний уродженець міста Горлівка Донецької області Ігор Гриценюк - кримінальний авторитет з кола оточення так званого "злодія в законі" Георгія Лобжанідзе на прізвисько "Куцу".

У відповідному посланні, що надійшло до редакції 2 серпня 2020 року, YouTube посилалася на отриману ними скаргу про порушення конфіденційності особи, яка одноосібно присутня на відео "Я не знаю, кто такие воры в законе", - затриманий у Києві авторитет Ігор Гриценюк".

На цьому ролику достойник розповідає про свої судимості та демонструє татуювання характерного змісту.

Як вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info в розслідуванні "Живий труп", ці кадри було зафільмовано 10 травня 2016 року, після того як правоохоронці зірвали спробу проведення так званої "сходки" групи кримінальний авторитетів на чолі з "Куцу" в київському ресторані "Марко Поло".

На той час Гриценюк вже мав за плечима дві судимості. Вперше його було засуджено за розбій та викрадення авто до 6 років ув'язнення навесні 2003 року. Вдруге - восени 2010 року, коли Ігоря Володимировича визнали винним в умисному нанесенні тяжких тілесних ушкоджень (ч.2 ст.121 КК України). Відбував призначене йому судом покарання Гриценюк на Батьківщині - в Калінінській виправній колонії №27 міста Горлівка.

За ґратами достойник став фігурантом скандалу, що спалахнув навесні 2012 року навколо колишнього працівника установи, старшого лейтенанта Володимира Романенка. Останній став героєм програми "Гроші" на телеканалі "1+1", де почав викривати корупцію з боку керівництва та адміністрації виправної колонії. Після цього в мережі з'явилися компрометуючі Романенка фото, на яких він позує в обіймах ув'язнених, зокрема Ігоря Гриценюка.

(Ігор Гриценюк та Володимир Романенко)

Ці знімки "викривач у погонах", назвав невдалим монтажем та спробою дискредитації з боку його опонентів. Після початку збройного конфлікту на Донбасі Романенко долучився до лав сепаратистів.

Що ж стосується Гриценюка, то після звільнення з Калінінської виправної колонії та оголошення АТО достойник, як і чимало інших представників кримінального середовища, покинув Горлівку. У вересні 2016 року Національна поліція звітувала про його затримання в складі горлівської банди, що під керівництвом злодія в законі "Куцу" займалася розбійними на території 12 областей України. До складу відповідного ОЗУ правоохоронці включали Тимура Алієва, Анатолія Британа, Тимура Бакланова та Ігоря Гриценюка.

(Зліва направо - Анатолій Британ, Ігор Гриценюк, Тимур Бакланов та Тимур Алієв)

Обвинувальний акт щодо трійці Гриценюк-Бакланов-Британ було скеровано до Дубенського міськрайонного суду Рівненської області. 15 січня 2019 року служителі Феміди виправдали чоловіків за недоведеністю в їх діях складу кримінальних правопорушень по чотирьом інкримінованим їм епізодам. За інші звитяги, пов'язані зі скоєнням грабіжів (ч.2 ст.186 КК України) горлівчанам присудили по 4-5 років ув'язнення. Одночасно до Гриценюка і Ко застосували до так званий "закон Савченко" (згідно якому один день попереднього ув'язнення рахується за два дні позбавлення волі) та звільнили від відбуття залишку покарання з випробувальним терміном на два роки.

У січні 2020 року такий вердикт скасувала касаційна інстанція. Справу щодо Ігоря Гриценюка та його поплічників було скеровано до Волинського апеляційного суду на новий розгляд. Згідно відомостям порталу "Судова влада" наступне засідання по ній призначене на 9:30 9 вересня 2020 року.

гарячі новини Злодій в джеті: "Лавасогли Батумський" відлетів з Одеси на приватному літаку 06.01.2021
Столичний суд відмовив у тимчасовому арешті екстрадованого російського злодія в законі "Кащєя" 04.01.2021
У Новорічну ніч на Чернігівщині помер прокурор ОГП 01.01.2021
Екс-заступнику поліції Київщини скасували підозру у причетності до "віджиму" майна автозаправки 24.12.2020
Серед нових затриманих у справі "транснаціонального ОЗУ", учасникам якого закидають викрадення київського бізнесмена, виявився ще один обвинувачений з "банди Княжичів" 16.12.2020
Архів новин