15.12.2020
Голка Кащєя

(Роман Кащаєв/Коган)

До України прибув та на 99% легалізувався володар кримінального півдня Росії - злодій в законі Роман Кащаєв

У п'ятницю, 11 грудня 2020 року, слідчий суддя Дніпровського районного суду Києва Сергій Федосєєв відмовив у задоволенні клопотання правоохоронців про взяття під варту 46-річного громадянина України Романа Когана, що майже два роки перебував у міжнародному розшуку за поданням вітчизняних силовиків у кримінальній справі за підозрою в скоєнні шахрайства (ст.190 КК України).

Як повідомили Dетектив-Info в прес-службі палацу правосуддя, служитель Феміди постановив застосувати стосовно Романа Валерійовича домашній арешт у нічний час доби (з 22:00 до 06:00), відбування якого призначено в квартирі однієї з багатоповерхівок Оболоні.

Зацікавленість автора цих рядків долею Когана невипадкова, бо це прізвище та паспорт з тризубом Роман Валерійович здобув тільки в січні 2018 року. А більшу частину його барвистої біографії цей уродженець селища Енєм Теучежського району Краснодарського краю прожив як Роман Кащаєв, що відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Кащєй"/"Рома Краснодарський"/"Рома Кривой".

До еліти кримінального світу цього достойника, що згідно відомостям російських ЗМІ останніх років вважається ледь не "смотрящим" за півднем Російської Федерації, було посвячено за активного сприяння такого аксакала злочинної спільноти як Юрій Пічугін ("Пічуга") в 2004 році у Москві. Разом із такими "злодіями в законі" як Олександр Хлинов ("Фігура"/"Білий") та Сергій Лисенко ("Льора Сумськой"), а також авторитетами Максимом Абубакаровим та братами Азізовими "Кащєя" зараховували до найближчого кола оточення "Пічуги". Кримінальних генералів Пічугіна та Кащаєва, що вважалися зірками слов'янського відгалуження могутнього клану на чолі з Асланом Усояном ("Дід Хасан") восени 2006 року разом затримували під час так званої "сходки" в московському ресторані "Золотий слон".

З урахуванням цього не викликає подиву той факт, що вищезгадана трійця "злодіїв" на певних етапах свого життя на початку 2010-х років здійснювала візити до України. Але тоді, завдяки діям правоохоронців, тут їх чекала багато в чому схожа "нефартова" доля.

Зокрема, схоплений влітку 2010 року з фальшивим паспортом з тризубом у Одесі "Пічуга", який перебував у міжнародному розшуку, швидко опинився в Лук'янівському СІЗО. Що ж стосується Усояна та Кащаєва, то невдовзі після появи в Києві їх затримали та оперативно депортували. Тоді "Кащєю" інкримінували супротив працівникам УБОЗу, внаслідок чого його поїздка до України тривала усього лише тиждень.

Майже через десять років король злочинного світу знову прибув до України, та незважаючи на наявність стосовно нього "червоної картки" Інтерполу, а також цілої низки кримінальних претензій з боку офіційної Москви та Києва... наразі перебуває на волі.

Більше того - згідно кавалькаді рішень вітчизняних судів останніх років короля злочинного світу можна привітати з успішною реалізацією процесу його легалізації в Україні. Це виглядає як справжній апофеоз абсурду, бо відбувається в нашій державі, що на офіційному рівні понад рік оголосила "хрестовий похід" на еліту криміналітету.

Як та завдяки кому/чому це відбулося та хто відкрив "ящик Пандори" для російських королів кримінального світу в Україні - в матеріалі Dетектив-Info.

Польські пригоди "Кащєя": Росія vs Україна

Для початку пропонуємо прискіпливому читачу здійснити невеличний екскурс в історію, аби осягнути масштаб подій, які стали наріжним каменем для ввімкнення "зеленого світла" "Кащєю" в Україні.

Передусім, тут варто згадати курс на закручування гайок верхівці криміналітету в РФ, що бере початок у 2018-2019 роках, внаслідок чого низці достойників було висунуто підозри за так званою "злодійською" статтею.

Злочинний світ Росії відповів на це, а також факти затримання окремих достойників, вимушеною еміграцією окремих поважних представників цеху. Втім на "грузинському ерзаці" витіснення "неугодних" північний сусід України не зупинився. Й понині в Москві намагаються "наздоганяти" певних "кримінальних генералів" по всьому світові, домагаючись оголошення їх у міжнародний розшук каналами Інтерполу, подальшого затримання та екстрадиції на Батьківщину.

На початку 2019 року вважалося, що така доля може спіткати й Романа Кащаєва, якого за повідомлення російських ЗМІ вважають лідером ОЗУ, що на території Москви, Санкт-Петербургу, Волгоградської, Ставропольської та Краснодарської областей спеціалізувалося на шахрайствах та вимаганнях, затримали на польському курорті у Наленчуві Люблинського воєводства. Відпочатку бул встановлено, що король злочинного світу перебуває на території Речі Посполитої буцімто за підробними документами громадянина України, однак право "першої ночі" стосовно його видачі заявили правоохоронці РФ.

За інформацією Dетектив-Info, на Батьківщині Роману Валерійовичу інкримінують вимагання (ст.163 КК РФ), приперчене підозрою в обійманні найвищого статусу в кримінальній ієрархії (ч.4 ст.210-1 КК РФ). Однак невдовзі після заґратування "Кащєя" на польських теренах на театральні помости вийшов Департамент внутрішньої безпеки Національної поліції України.

Наприкінці березня 2019 року тут повідомили: ще раніше під час обшуку, який було здійснено в підозрюваного зі схеми налагодження корупційної видачі документів у лавах Державної міграційної служби, в фігуранта цієї історії було виявлено закордонний паспорт громадянина України, власником якого значився Роман Валерійович Коган.

Зауважимо, що на початку 2019 року справу за обвинуваченнями екс-начальника відділу оформлення документів №2 управління з питань громадянства, паспортизації та реєстрації ГУ ДМС Україні в м. Києві Сергія Данілова, колишнього головного спеціаліста столичного ДМС Ірини Гуртової та їх спільника Ярослава Литвина було скеровано до суду, де й понині перебуває на стадії підготовчого провадження.

Що ж стосується "Кащєя", то його процесуальний статус у відповідному провадженні навесні 2020 року намагався з'ясувати Окружний адміністративний суд Києва. Тут зобов'язали ДВБ Нацполіції надати відомості щодо стадії досудового розслідування кримінальної справи.

З матеріалів судового реєстру випливає - відповідне рішення було викликане позовом сторони короля злочинного світу, яке стосувалося позбавлення його українського громадянства. При цьому, у відповідній суперечці "Кащєй" фігурує вже за новим прізвищем.

На обставинах цієї адміністративної суперечки ми зупинимося насамкінець, а для початку розповімо деталі кримінальної справи, фігурантом якої в Україні став пан Коган.

Кримінальний гачок

Бо як на диво, претензії з боку вітчизняних силовиків з'явилися до Романа Валерійовича невдовзі після його затримання в січні 2019 року на польському курорті. Зокрема, 4 лютого 2019 року до ЄРДР було внесено відомості за мотивами звернення до українських правоохоронців чоловіка, який поскаржився на шахрайство з боку Когана.

Буцімо 16 березня 2018 року останній видурив у потерпілого 15 тис. дол. в якості авансу у їх домовленостях навколо угоди з придбання автівки марки "Skoda Superb". Втім, у подальшому "продавець" іномарки Коган зник з грошима, залишивши по собі тільки розписку. А найголовніше - транспортний засіб у користування новому знайомому так і не передав. Як буде встановлено згодом, ця машина насправді перебувала у власності геть іншої особи.

В рамках відкритого за цим зверненням кримінального провадження правоохоронці почали вивчати обставини документування Когана паспортом з тризубом, йому було оголошено про підозру (ч.4 ст.190 КК України) та встановлено - ще 30 травня 2018 року достойник покинув територію України через пункт пропуску "Угринів" й понині не повертався.

Навесні 2019 року Київ оголосив Романа Валерійовича в міжнародний розшук. Зважаючи на претензії на його адресу з боку силовиків РФ, утворився відвертий казус - екстрадиції "Кащєя", який фігурував під різними прізвищами та громадянствами, одночасно почали вимагати одразу дві держави.

Подальші події засвідчили - право першої ночі влада Польщі надала українській стороні. Як наслідок, на початку грудня 2020 року короля злочинного світу "зустріли" на західному кордоні та доправили до Києва, де дуже швидко відпустили на волю!

Чи не була зумовлена/підкріплена така лояльність з боку вітчизняних можновладців до одного з найвпливовіших "королів злочинного світу" потенційно корупційними чинниками - питання руба. Як би там не було, фактом залишається те, що замість буцегарні "Кащєй" в Україні опинився на волі з доволі великими перспективами остаточно кинути якір на Печерських пагорбах.

Нова резиденція "короля"

Підтвердження реалізації відповідного сценарію Dетектив-Info відшукав в матеріалах судового реєстру. З них випливає, що кількарічні спроби "наздогнати" злодія в законі на теренах нашої держави здебільшого виступали імітацією бурхливої діяльності. При цьому, станом на сьогодні існування щодо Кащаєва/Когана загадкового кримінального провадження про шахрайство виступає індульгенцією, що унеможливлює його екстрадицію на етнічну Батьківщину.

Раніше в розслідуванні "Волонтер у законі" автор цих рядків вже писав - схожим чином на Печерських пагорбах раніше легалізувався інший впливовий король злочинного світу, оголошений в міжнародний розшук Нодари Асоян на прізвисько "Нодар Руставський". Вочевидь, второваним цим достойником шляхом впливові покровителі наразі "супроводжують" й "Рому Краснодарського".

Більше того, на відміну від Нодари Жоржиковича, який за результатами своїх кількарічних "києво-дніпровських звитяг" може похвалитися хіба що виписаною йому посвідкою на право проживання в Україні, "Кащєй" взагалі вважається інститутами вітчизняної влади громадянином нашої держави. А принаймні дві спроби представників Державної міграційної служби України домогтися анулювання паспорту з тризубом Когана зразка 2019 та 2020 років виявилися марними.

Як наслідок, служителі Феміди спочатку Окружного адміністративного суду Києва, а згодом Шостого апеляційного адмінсуду не знайшли підстав для скасування українського громадянства королю злочинного світу, незважаючи на кричущі порушення та фальсифікації під час відповідного документування достойника, про що свідчать матеріали правоохоронців Держави Ізраїль. Де-юре злодій в законі Роман Кащаєв вважається громадянином України Романом Коганом, що здобув паспорт з тризубом на початку 2018 року за територіальним походженням. Welcome to Ukraine, "Кащєй"!

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин