25.07.2021
Фірми з орбіти "Наріка" та учасника "ОЗУ Савлохова" обшукали по справі злодіїв в законі "Умки" та "Лаші Свана"

(Зліва направо: Лаша Джачвліані, Зураб Кабісов та Сергій Олійник)

Dетектив-Info з'ясував нові обставини та фігурантів кримінальної справи за підозрою в поширенні злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України) 48-річним громадянином України Сергієм Олійником та його однолітком Лашею Джачвліані, які відомі в статусі так званих "злодіїв в законі" на прізвиська "Умка" та "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський" відповідно.

Як випливає з матеріалів судового реєстру, через два тижні після затримання достойників правоохоронці здійснили серію обшуків в офісах компаній, бенефіціарами яких виступають, зокрема, партнери "Умки" з переліку акціонерів недиверсифікованого венчурного корпоративного інвестиційного фонду "Армаріус".

Йдеться про ТОВ "Гавана Центр", ТОВ "Містопроект Дніпро" та ТОВ "Рубікон-7", до яких завітали з обшуками правоохоронці 10 червня 2021 року.

Мажоритарними акціонерами та співзасновниками цієї трійці компаній виступають відомі в Дніпрі особистості - співвласник м'ясопереробної фабрики "Алан" Вячеслав Капустін та близька родичка Олександра Петровського, який раніше чeрез суд домагався заборонити називати його кримінальним авторитетом на прізвисько "Нарік".

(Вячеслав Капустін)

Як додає поінформований співрозмовник Dетектив-Info, крім компаній з орбіти "Наріка" в рамках справи "Лаші" та "Умки" правоохоронці також навідувалися зі "шмоном" до помешкання 61-річного міноритарного акціонера ТОВ "Торговий дім "Сумизовнішсервіс" Зураба Кабісова. Згідно літописам архівних баз міліції, свого часу цього поважного уродженця міста Тбілісі зараховували до складу активних учасників "ОЗУ Савлохова", що спеціалізувався на вимаганні та рекеті.

Зацікавленість персоною Кабісова в історії поширення злочинного впливу Олійником та Джачвліані, ймовірно, викликана відомостями, отриманими під час здійснення по справі цих достойників негласних слідчих (розшукових) дій. З матеріалів судового реєстру випливає: найвирогідніше, силовикам вдалося встановити спеціальну апаратуру в приміщенні ресторану "Гурія" по вулиці Старокозацькій в Дніпрі.

У цьому закладі відбулося кілька зустрічей "Лаші Очамчирського" та "Умки", де вони обговорювали нагальні питання, що турбували кримінальних генералів. Та під час одного з рандеву буцімто отримали в якості внеска до так званого "общаку" кошти, здобуті внаслідок злочинної діяльності, від того таки Зураба Кабісова та 34-річного Павла Губарєва.

(Зураб Кабісов (ліворуч) та Павло Губарєв)

Згідно однієї з версій, саме Губарєву та Кабісову під час розмови в "Гурії" 23 січня 2021 року Олійник та Джачвліані "довели" умови подальшої діяльності так званих call-центрів. Мовляв, відповідна шахрайська схема має бути скерована лише на пострадянську територію, однак не зачіпати громадян, що мешкають на території України та США.

Зауважимо, що під час розгляду питання щодо продовження запобіжного заходу Лаші Джачвліані, достойник категорично відкидав свою будь-яку причетність до діяльності call-центрів.

Що ж стосується Сергія Олійника, то дізнатися його аргументи на закиди в дотичності до так званого "курсування" діяльності телефонних шахраїв, не видалося можливим. За клопотанням адвокатів короля злочинного світу розгляд його справи 16 липня 2021 року, за результатами якого служителі Феміди залишили в силі скандальне рішення Печерського райсуду щодо звільнення "Умки" під нічний домашній арешт, відбувався за зачиненими дверима із забороною присутності журналістів та вільних слухачів.

З повним переліком інкримінових достойнику епізодів злочинної діяльності можна ознайомитися в матеріалі Dетектив-Info "Шість китів справи злодія в законі "Умки". До чого тут "общак", "call-центри", смотрящі та звільнення "Кащєя" і "Коби Руставського".

гарячі новини У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Злодій в законі "Міша Лужнецький" домагається юридичного визнання факту, що він не становить загрозу нацбезпеці України 07.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру 06.09.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення 26.08.2021
Архів новин