09.03.2021
Фатальний удар цеглиною по голові полковника СБУ Закладного списали на неосудного шизофреніка

(Роман Закладний)

Зловмисником, який в ніч на 15 липня 2020 року, перебуваючи разом із приятелем неподалік будинку по вулиці Йорданській, 17-а в Оболонському районі Києва вдарив шматком цеглини старшого слідчого в особливо важливих справах 2 відділу 1 управління досудового розслідування ГСУ СБУ Романа Закладного, внаслідок чого останній згодом помер, правоохоронці вважають 30-річного інваліда 2 групи Андрія Карпуся, якого в 2014 році було визнано недієздатним у зв'язку з тим, що чоловік страждає на шизотиповий розлад. Відповідні відомості містяться в матеріалах судового реєстру та додатково підтверджуються офіційним повідомленням Київської міської прокуратури.

Згідно із ними, загадкова смерть полковника Закладного має так званий "побутовий" характер. Встановлено, що пізно ввечері 14 липня 2020 року Роман Анатолійович заснув прямо на дитячому майданчику по вулиці Йорданській, коли його побачили двоє достойників.

Останні вирішили пограбувати безпорадного чоловіка, задля чого Карпусь, що раніше був засуджений Оболонським райсудом столиці за побиття людини, а в 2018 році притягався до адміністративної відповідальності за психологічне насильство над матір'ю (яку з 2014 року призначено опікуном чоловіка), схопив у праву руку шматок цегли та вдарив нею жертву по голові.

(Андрій Карпусь)

У подальшому Карпусь, а також його приятель - 23-річний уродженець Лисичанська Олександр Мамчук (що, як раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info, неодноразово потрапляв у фокус уваги вітчизняних праовохоронців через скоєння низки крадіжок на Луганщині, а також в Києві), вхопили чорну сумку полковника, всередині якої знаходилося два мобільних телефона, службові посвідчення, ключі, а також 60 гривень.

(Олександр Мамчук)

Що ж стосується самого Закладного, то фатальним удар спричинив у нього внутрішньочерепну травму та крововилив під оболонкою головного мозку, в результаті чого через деякий час слідчий СБУ помер.

(Роман Закладний)

За гарячими слідами нападників Мамчука і Карпуся було затримано та взято під варту.

Патологічному крадію з Лисичанська відпочатку інкримінувався виключно розбійний напад (ч.4 ст.187 КК України), а киянину - додатково ще й заподіяння тяжких тілесних ушкоджень СБУшнику, яке спричинило його смерть (ч.2 ст.121 КК України).

При чому сам Карпусь під час розгляду його апеляції на обраний запобіжний захід стверджував: спільник Мамчук, який неодноразово змінював свої покази на досудовому розслідуванні, банально обмовив його. Втім, служителі Феміди не пристали на ці заяви, а на клопотання правоохоронців перевели Андрія Григоровича для проведення стаціонарної психолого-психіатричної експертизи до Київського міського центру судово-психіатричних експертиз.

Згідно її висновків від 13 жовтня 2020 року, на момент нападу на полковника Закладного Карпусь не міг керувати своїми діями у зв'язку з хворобою "шизофренія параноїдна, безперервний тип перебігу, дефектний стан". Підозрюваному змінили запобіжний захід з тримання під вартою на поміщення до психіатричного закладу в умовах, що виключають його небезпечну поведінку. У Київській міській психоневрологічній лікарні №3 він перебуває й понині. Справу визнаного неосудним киянина призначено до розгляду на 18 березня 2021 року в Деснянському райсуді столиці.

Що ж стосується спільника Карпуся в скоєнні нападу та пограбуванні правоохоронця на Оболоні влітку минулого року, то його подальшу долю також має вирішити Деснянський райсуд. Наступне судове засідання в справі за обвинуваченнями Олександра Мамчука призначено на 16 березня 2021 року.

гарячі новини Відлуння скандалу в колонії на Донеччині: двоє "смотрящих" і "тітушковод" загриміли в ДІЗО, їм вручено підозру в тероризуванні засуджених 30.04.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" передумав судитися з ДМСУ на тлі історії, що викликала обурення очільника МВС 27.04.2021
Авторитет "Віха" не зміг повернути сплачені за його звільнення гроші, аби розрахуватися з боргами 16.04.2021
Dетектив-Info публікує відео затримання та прізвища учасників банди "Залютінські", яких "спакували" на вимаганні $700 тисяч у фермера в Харкові 14.04.2021
Викритий в Дніпрі наркозавод працював "під патронатом" злодія в законі "Умки" (доповнено) 12.04.2021
Архів новин