09.08.2021
"Фактично, суд зупинив дію указу президента": підсанкційний лідер запорізького ОЗУ "Арташі" отримав індульгенцію від видворення з України

(Арташес Саргсян)

Запорізький окружний адміністративний суд зупинив дію рішення Управління державної міграційної служби України в Запорізькій області про скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання на території нашої держави 45-річному уродженцю Єревана, голові Спілки вірмен Запорізької області Арташесу Саргсяну, якого позаочі називають лідером потужного етнічного організованого злочинного угруповання "Арташі". Відповідне рішення в рамках забезпечувального позову до набрання законної сили рішення у справі, де Арташес Аветікович оскаржує рішення про його видворення, ухвалив суддя Максим Лазаренко.

З матеріалів справи випливає, що 27 травня 2021 року "міграйційники" рішенням №232845000000 анулювали посвідку на проживання Саргсяну, його дозвіл на іміграцію та видали припис із зобов'язанням голові запорізького осередку Спілки вірмен протягом місяця виїхати з України. Цьому передувало включення достойника під №604 до переліку так званих злодіїв в законі та кримінальних авторитетів, відносно яких запроваджено санкції.

Ще напередодні офіційного оприлюднення остаточного списку санкційних фігурантів адвокат Ярослав Гришин на своїй сторінці в Facebook (наразі ця публікація публічно недоступна) повідомив про наміри оскаржувати відповідні дії можновладців.

10 червня 2021 року заяву саме цього захисника задовольнив суддя Лазаренко, внаслідок було призупинено дію рішень ДМСУ відносно ватажка "Арташів".

У свою чергу, 8 липня запорізькі міграційники звернулися до палацу правосуддя з клопотанням щодо скасування забезпечувальних заходів, встановлених на користь Саргсяна. Можновладці апелювали до того, що сторона очільника запорізького відділення Спілки вірмен приховала дійсні обставини справи та той факт, що до Арташеса Аветіковича застосовано персональні санкції, які передбачають скасування дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання.

"Фактично, ухвалою суду від 10.06.2021 суд зупинив дію Указу Президента України в частині скасування дозволу на імміграцію, скасування посвідки на постійне проживання позивача, що прямо суперечить пункту 1 частини 3 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України)", - бідкалися в УДМСУ в Запорізькій області.

Втім, відповідні аргументи не переконали суддю Марину Семененко, яка відмовила в скасуванні заходів забезпечення позову в справі ватажка "Арташів".

Додамо, що рік тому адвокат голови Спілки вірмен Запорізької області Станіслав Гришин з посиланням на відповідь, отриману на його запит до слідчого управління київського СБУ, стверджував: правові підстави для використання терміну ОЗУ "Арташі" в спецслужби буцімто відсутні.

Ввважається, що відповідний адвокатський запит з'явився за наслідками заяви, яку в червні 2020 року зробив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Він стверджував, що на території Запорізької області діє 6 злочинних угруповань, серед яких "Арташі".

Окрім цього, на існуванні відповідного ОЗУ у вересні 2017 року акцентував свою увагу тодішній генпрокурор Юрій Луценко.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин