04.09.2020
Екс-заступник генпрокурора Трепак спростовує свою причетність до закриття справи про кокаїн з Колумбії. Скандальну постанову підписала прокурор з "міжнародки" Тертична

(Яніна Тертична)

Колишній заступник генерального прокурора Віктор Трепак відкидає власну причетність до спроби закриття кримінального провадження щодо групи міжнародних наркокур'єрів, про затримання яких з 400 кілограмами кокаїну загальною вартістю близько $60 млн. влітку 2019 року звітували правоохоронці. Відповідну заяву Трепака оприлюднило видання ОРД.

У її тексті колишній заступник генпрокурора стверджує, що не мав відношення до процесуального керівництва розслідуванням, яке здійснювали слідчі Національної поліції стосовно групи викритих за сприяння американських силовиків наркозбувачів (з деталями історії можна ознайомитися в розслідуванні "Біла доріжка для кур'єра"). Але дійсно, як раніше вже зазначалося на сторінках Dетектив-Info, в середині березня поточного року погодив клопотання під час звернення до суду щодо продовження строків досудового слідства в гучній справі.

"Це було єдине процесуальне рішення, яке я як заступник Генпрокурора прийняв у цій справі. І, підкреслюю, воно стосувалося не закриття справи, а продовження строків її розслідування. Як стало відомо наразі, невдовзі після мого рішення про продовження строків розслідування вказаної кримінальної справи було прийнято кардинально інше рішення – про закриття провадження стосовно окремих осіб", - наголошує Трепак.

(Віктор Трепак)

Колишній заступник генерального прокурора додав, що надалі за фактом закриття "кокаїнової справи" на Різницький влаштували службове розслідування, "у ході якого встановлено хто, коли і з яких підстав закрив це провадження".

За інформацією джерел журналістів, відповідну постанову візувала процесуальний керівник – начальник відділу організації процесуального керівництва та підтримання публічного обвинувачення у кримінальних провадженнях у справах щодо транснаціональної злочинності Офісу Генерального прокурора Яніна Тертична, яка нині обіймає посаду заступника начальника управління міжнародно-правового співробітництва ГПУ.

Як відомо, ухвалене Тертичною рішення на початку травня 2020 року скасував заступник генпрокурора Ігор Мустеца. Спроби адвокатів одного з підозрюваних "наркокур'єрів" визнати дії Мустеци незаконними завершилися невдачею.

гарячі новини Столичний ІТТ Нацполіції "переїхав" з Подолу на лівий берег 29.09.2020
У колонії РФ помер злодій в законі "Каха Гальський", якого 6 років тому намагалися вбити в Одесі 24.09.2020
Печерський суд визнав необґрунтованою підозру екс-заступнику начальника поліції Київщини 24.09.2020
В офісах "Формули смаку" кропивницьких екс-нардепів силовики відшукали 45 мільйонів "чорної готівки" (відео) 23.09.2020
Злодія в законі "Мамуку" зі скандалом та з третьої спроби таки запроторили на два місяці до Миколаївського ПТПІ 21.09.2020
Архів новин