30.04.2020
Екс-координатору "Традиції і Порядку" оголошено підозру у вбивстві дитини Вячеслава Соболєва

(Юсуп Абуєв (ліворуч) та Юрій Ткаченко)

Правоохоронці повідомили про підозру ще одному чоловіку, якого вважають причетним до організації та скоєння гучного замаху в центрі української столиці 1 грудня 2019 року, коли снайпер намагався поцілити в депутата Київської обласної ради Вячеслава Соболєва, а натомість застрелив його 3-річного сина.

Як повідомляється на сайті Офісу Генерального прокурора, наразі нового фігуранта кримінального провадження оголошено в міжнародний розшук. "Також за клопотанням прокурорів суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Це надає правові підстави компетентним органам затримати цю особу на території іншої держави", - зазначили на Різницькій.

В Офісі Генпрокурора додали, що досудове розслідування по справі, де в січні 2020 року за ініціативи заступника генерального прокурора Гюндуза Мамедова була змінена підслідність та група прокурорів, триває.

Наразі про підозру в провадженні оголошено шести особам, четверо з яких перебувають під вартою, а ще двоє - в міжнародного розшуку.

Нагадаємо, що невдовзі після скоєння замаху на Соболєва правоохоронці заґратували кілера - Андрія Лаврегу та його помічника Євгена Семенова. Окрім них під арештом за підозрою в посібництві здійснення злочину знаходяться чеченець Ібрагім Шахгірієв та Олександр Раєв.

Ймовірним організатором зухвалого злодіяння слідство вважає 26-річного уродженця міста Красногорськ Російської Федерації Юсупа Абуєва, якого в грудні 2019 року було оголошено в розшук. Наразі така сама доля спіткала 23-річного екс-координатора руху "Традиція і Порядок" Юрія Ткаченка, який і є новим, шостим підозрюваним у резонансній "справі Соболєва".

(Юрій Ткаченко)

За інформацією джерел Dетектив-Info, Ткаченко та Абуєв є товаришами, які зійшлися на ниві спільної діяльності в "Традиції і Порядку". На сторінках достойників у соцмережах викладено чимало спільних фото, разом та поодинці вони брали участь у різноманітних акціях політичної спрямованості.

У липні 2019 року Ткаченко повідомив про їх спільний з Абуєвим, Раєвим та іншими побратимами вихід із лав "Традиції і Порядку". Відповідне рішення молодик пояснював незгодою з курсом розвитку, який обрав провідник цього руху Богдан Ходаківський.

Згідно із переліком осіб, які переховуються від органів влади, датою зникнення Юрія Ткаченка правоохоронці вважають 20 квітня 2020 року. При цьому, в його профайлі наразі не йдеться про претензії слідства у справі про вбивство дитини Вячеслава Соболєва. Як і у випадку з Юсупом Абуєвим, його побратима відпочатку підозрювали в участі у складі банди (ч.1 ст.255 КК України), яка займалася викраденням людей (ч.3 ст.146 КК України).

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин