04.02.2022
Дружину нікопольського положенця від "Умки" повторно кинули за грати

(Юлія Середенко)

Красногвардійський районний суд міста Дніпропетровська постановив взяти під арешт без можливості внесення застави підозрювану в поширенні злочинного впливу (ч.1 ст.255-1 КК України) 36-річну уродженку німецького Потсдама, громадянку України Юлію Середенко, якій випало стати першій в історії нашої держави жінкою, якій було висунуто кримінальні претензії за нормами так званого "антизлодійського закону". Відповідне рішення 1 лютого 2022 року ухвалив служитель Феміди Костянтин Дружинін.

Як раніше повідомлялося на сторінках Dетектив-Info, від середини липня минулого року пані Середенко перебувала під домашнім арештом, але в січні 2021 року суд змінив їй запобіжний захід на заставу в розмірі 880,7 тис. грн. Ці кошти за Юлію Геннадіївну (якій слідство закидає спробу після отримання підозри "вийти в кеш" та здійснити відчудження об'єктів нерухомості загальною вартістю близько 3 млн. грн.) внесено не було, тож за клопотанням правоохоронців в палаці правосуддя погодили посилення жінці "запобіжника" до поміщення під варту.

Нагадаємо, що навесні минулого року її вже кидали за грати постфактум здійснення на території кількох районів Дніпропетровської області масштабної спецоперації силовиків з нейтралізації потужного злочинного угруповання, що спеціалізувалося на вимаганні коштів з підприємців та фермерів, постачанні наркотиків до закладів пенітенціарної системи та інших звитяг на кшталт збору коштів для поповнення так званого "общаку".

Як зазначалося в матеріалі Dетектив-Info "Справи сімейні "людей хороших", ватажком відповідної групи достойників вважається колишній чоловік пані Юлії: 63-річний Юрій Середенко на прізвисько "Юра Донецький", який відомий в статусі так званого "положенця" від злодія в законі "Умки" (Сергій Олійник).

(Юрій Середенко)

Від квітня 2021 року "Юра Донецький", а також низка його поплічників, перебуває під вартою за підозрами, висунутими в рамках норм так званого антизлодійського закону. Йдеться про Дениса Жмудського та Сергія Марійчука - "наглядачів" за містом Марганець та Томаківським районом відповідно, Євгена Бєлецького, Сергія Кириченка на прізвисько "Кєря", а також Петра Нікітіна на прізвисько "Петруха", що на час здійснення спецоперації правохоронців відбував покарання за грабіж в ДУ "Софіївська виправна колонія №45", де обіймав статус так званого "смотрящего" за установою.

(Петро Нікітін)

Згідно версії слідства, саме подій, пов'язаних із "грівом" засуджених колонії, стосується кримінальний епізод, дотичність до якого буцімто мав не тільки Юрій Середенко з поплічниками, а і його колишня дружина, що вела "чорну бухгалтерію" достойників та вирішувала організаційні питання.

Мовляв, щонайменше з вересня 2020 року "положенець" від злодія в законі "Умки" з метою поширення злочинного впливу організував "незаконне забезпечення осіб у вигляді продуктів харчування та заборонених на території зазначеної установи предметів, речовин (мобільні телефони, сім-картки, цигарки, алкоголь та інше)".

Поінформоване джерело Dетектив-Info вказує: в якийсь момент це питання було поставлено на порядок денний для обговорення вузьким колом поважних достойників. Вважається, що учасниками відповідної телефонної розмови з одного боку виступав "смотрящий" за Софіївською виправною колонією №45 "Петруха", який отримував необхідні настанови від представників "Умки" з волі - "положенця" Юрія Середенка та Артема Божко прізвисько "Башка", що в оточенні дніпровського злодія в законі опікується установами виконання покарань.

(Зліва направо: Юрій Середенко, Артем Божко та Петро Нікітін)

Як би там не було, але згідно фабули справи, саме після цього зібрання "Юра Донецький" нібито надав вказівку зібрати у підконтрольних його поплічникам фермерів на території Томаківського та Нікопольського районів Дніпропетровщини продукти. Відомо, що разом із забороненими в тюрмі речами 25 грудня 2020 року їх було доставлено до колонії. Дотичність до організації цього "новорічного подарунка"/"гріву" в розрізі співучасті умисному поширенню в суспільстві злочинного впливу наразі виступає наріжним каменем підозри Юлії Середенко.

гарячі новини У Києві затримали (і відпустили) кримінального авторитета "Батуру" 17.05.2022
Обвинуваченого у вбивстві "смотрящего" за Маріуполем разом із його "опікуном" вивезли до Донецька 12.05.2022
На Івано-Франківщині затримали злодія в законі Мамуку Оніані 11.05.2022
Топ-правоохоронці Чорногорії "зливали" інформацію балканському наркокартелю "Кавач", лідера якого намагалися вбити в Києві 05.05.2022
Російського злодія в законі "Вітю Пана" вклали обличчям у підлогу в компанії двох курських авторитетів 29.04.2022
Архів новин