20.03.2022
Дніпровський "Умка" перебрався на західну Україну, а звільнення "Лаші Свана" оцінили в 10 мільйонів

(Сергій Олійник та Лаша Джачвліані)

12 березня 2022 року правоохоронці повідомили про завершення досудового розслідування щодо 48-річного громадянина України Сергія Олійника та його однолітка Лаші Джачвліані, які відомі в статусі так званих "злодіїв в законі" на прізвиська "Умка"/"Умка Дніпровський" та "Лаша Сван"/"Лаша Очамчирський" відповідно. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, наразі слідство завершено та оголошено про виконання вимог ст.290 КПК України, після чого обвинувальні акти відносно достойників будуть скеровані до суду для розгляду по суті.

Закиди на адресу кримінальних генералів стосуються поширення ними злочинного впливу (ч.3 ст.255-1 КК України). Як раніше повідомлялося на сторінках нашого видання, 20 травня 2021 року в рамках цієї справи Джачвліані та Олійника "спакували" в місті Дніпро.

Загалом провадження відносно "Умки" та "Лаші Свана" нараховувало шість епізодів, які, певною мірою, базувалися на здобутках проведених негласних слідчо-розшукових дій в приміщенні одного з ресторанів міста Дніпро.

Після затримання "злодіїв в законі" та безальтернативного взяття під варту навесні минулого року їх подальша доля склалася по-різному. Як повідомляв Dетектив-Info, ще на початку липня 2021 року суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк постановив звільнити "Умку" на волю, присудивши йому нічний домашній арешт. На початку 2022 року кримінальному генералу пом'якшили запобіжник до особистого зобов'язання.

17 березня 2022 року журналістка Христина Бердинських з посиланням на інформацію від кількох джерел оприлюднила на своїй сторінці в Fаcebook пост (на момент підготовки цього матеріалу відповідний допис відсутній у публічному доступі) з додатковими подробицями про "Умку" на тлі військового вторгнення РФ.

Бердинських стверджувала: Олійник та його бізнес-партнер, інший поважний представник так званого "дніпровського клану" - президент благодійного фонду "Солідарність" Олександр Петровський (що раніше через суд марно намагався заборонити називати його кримінальним авторитетом на прізвисько "Нарік") "втекли з України вже після того, як чоловіків нікуди не випускали".

(Сергій Олійник та Олександр Петровський під час відвідин баскетбольного матчу)

Своєю рефлексією на таке повідомлення журналістки невдовзі відзначився міський голова Дніпра Борис Філатов. Він процитував рядок з пісні-подарунка на ювілей "Наріка" від виконавця шансона Владислава Медяника "Днепропетровская братва". А з приводу поточного місцезнаходження Олійника та Петровського зауважив, що "не знає, де ці клоуни... але вже точно не в Дніпрі".

Журналіст Dетектив-Info звернувся до одного з адвокатів, який представляв інтереси Олійника, з питанням - чи відповідає дійсності повідомлення про буцімто виїзд його клієнта за межі України? Захисник пояснив, що з урахуванням поточної ситуації в Україні він не займається правом, але охарактеризував припущення про нібито втечу  Сергія Олександровича за кордон "маловирогідними" та такими, що роздмухуються окремими недоброзичливцями Олійника.

У той же час, редакція нашого видання має підтвердження того, що станом на 12 березня 2022 року "Умка" перебував в одному з прикордонних регіонів на Західній Україні. З приводу поточного місцезнаходження достойника співрозмовник в силових структурах дав зрозуміти, що правоохоронцям воно відомо, а "злодій в законі" знаходиться "на контакті з поліцією".

(Сергій Олійник)

Що ж стосується побратима "Умки Дніпровського" - Лаші Джачвліані, то він продовжує утримуватися під вартою, незважаючи на активні спроби його прихильників домогтися звільнення кримінального генерала.

(Лаша Джачвліані)

З цього приводу відомо, що під час "неформальних перемовин" умовної сторони "Лаші Свана" з певними посадовцями Офісу Генпрокурора було запропоновано певну угоду. Буцімто йшлося про обіцянку скерувати на потреби Збройних сил України 5 млн. грн. в якості добровільного внеску в обмін на пом'якшення запобіжника "злодію в законі".

За інформацією Dетектив-Info, відповідні кошти дійсно надійшли на рахунок армії, та незважаючи на це суд 18 березня 2022 року відмовив у задоволенні клопотання щодо звільнення Джачвліані.

Подейкують, що "акцептування угоди" зірвалося в останній момент, бо "внутрішня ревізія" силовиків виявила факт того, що окрім офіційного перерахування 5 мільйонів на потреби ЗСУ, певні високі чини з Різницької поклали аналогічну суму у власні кишені. Згідно однієї з версій, учасниками перемовин з приводу подальшої долі "Лаші Свана" могли виступати прокурори Андрій Мілевський та Сергій Павчук.

(Андрій Мілевський (ліворуч) та Сергій Павчук)

Чи буде надана правова кваліфікація таким ганебним діям прокурорів-високопосадовців з боку їх керівництва та Державного бюро розслідувань, стане зрозуміло найближчим часом.  

гарячі новини Злодій в законі "Вітя Пан" отримав нову "броню", яка захищає його від екстрадиції до РФ 24.06.2022
ОАСК зупинив дію рішення про позбавлення "короля конфіскату" громадянства України 22.06.2022
В столичному СІЗО помер підозрюваний у розстрілі грузинського авторитета під Києво-Святошинським судом 21.06.2022
Суди двічі відмовили в арешті енергетичних активів групи "Лужники" 21.06.2022
Авторитетного президента Одеської обласної федерації боксу оголосили в розшук 17.06.2022
Архів новин