26.11.2020
Через "поштові вибрики" слідчого ДБР суд відмовив у подовженні строків розслідування справи за заявою брата екс-смотрящего за Запоріжжям "Анісіма"

(Євген Анісімов)

Мелітопольський міськрайонний суд залишив без задоволення клопотання регіонального теруправління Державного бюро розслідувань про продовження строку досудового розслідування справи щодо буцімто фальсифікації високопосадовцями силових структур Запорізької області (ч.2 ст.372 КК України) кримінального провадження стосовно 45-річного Євгена Анісімова, якого ЗМІ часів президентства Віктора Януковича охрестили так званим "смотрящим" на прізвисько "Анісім". Відповідне рішення ухвалила служитель Феміди Ірина Урупа.

Йдеться про детективну історію, заявником у якій виступає брат "авторитета", колишній депутат Запорізької міської ради В'ячеслав Анісімов. Навесні 2019 року чоловік звернувся до ДБР та виклав свою версію неприємностей із законом, які тривалий час переслідують "Анісіма" щонайменше з 2013 року.

Мовляв саме тоді на частку в бізнес-структурі старшого з братів Анісімових - зареєстрованої в США компанії "Малдер Інтернешнл" (що буцімто готувалася до інвестування в будівництво, медичні послуги, IT-розробки та гірночодобувну промисловість Запоріжжя) почали зазіхати представники організованого злочинного угруповання із відповідальних працівників правоохоронних органів, які діяли в одній спайці з місцевим криміналом.

Саме відмову "смотрящего" ділитися бізнесом його молодший брат вважає причиною подальшого "наїзду" на імперію "Анісіма", а також спробу вбивства Євгена Олександровича у серпні 2013 року. Анісімов-молодший наголошує: хоча виконавці замаху на "смотрящего" начебто були встановлені в рамках розслідування відповідного кримінального провадження (у червні 2019 року обвинувачених у розстрілі з автоматів автівки Анісімова - Армена і Карена Мкртчянів, а також Артака і Артура Васоянів, яких окремі ЗМІ називають представниками ОЗУ "Арташі", було виправдано, а згодом справу скеровано на повторний розгляд у суді першої інстанції), організатори та замовники спроби кривавої ліквідації "запорізького смотрящего" "залишилися поза межами розслідування". За версією В'ячеслава Анісімова, йдеться про колишнього заступника начальника обласного главку Запоріжжя Руслана Канашко та екс-очільників регіонального УБОЗу на кшталт Олександра Степанова та Євгена Саприкіна.

Брат "Анісіма" певен, що надалі саме "перевертні у погонах" ініціювали кримінальне переслідування Євгена Анісімова (за підозрою у вимаганні коштів із запорізьких бізнесменів достойника арештували наприкінці 2013 року, а після пом'якшення йому запобіжного заходу він зник з радарів та кілька років перебував у розшуку Інтерполу), яке буцімто було завідомо незаконним та супроводжувалося вимаганням у нього фінансів. До цього кейсу колишній депутат Запорізької міськради зарахував скандальну історію зразка 2015 року, коли діючому прокурору регіону Олександру Шацькому закидали начебто вимагання в "Анісіма" 5 млн. дол. за відмову від кримінального переслідування "смотрящего".

Втім, навіть після звільнення Шацького, пресинг на "Анісіма" та фальсифікація його справи, як вважає В'ячеслав Анісімов, не припинилися. Навпаки, наступний прокурор області Валерій Романов всіляко "торпедував" передачу провадження за обвинуваченнями на адресу "смотрящего" в заочному режимі до суду, не зважаючи на той факт, що старший слідчий по справі відмовився від складання обвинувального акту.

(В'ячеслав Анісімов)

"Зазначене також реально буде підтверджено експертизами аудіо/звукозапису розмов з представниками криміналу і так званих правоохоронців, а більш того - фактами знищення в процесі слідства та експертиз тих файлів, які спростовують обвинувачення [проти Євгена Анісімова - Ред.]... Не маючи підстав для затвердження обвинувального акту (відсутність події злочину)... підлеглий прокурора області Романова Дмитро Вєтров не зміг йому протистояти і підписав завідомо неправомірний акт, який направлений до суду з єдиною метою - приховати факти злочинів правоохоронців по даному кримінальному провадженню", - резюмувалося у заяві брата колишнього "смотрящего", який домагався кваліфікації дій його опонентів крізь призму створення ними ОЗУ задля збагачення та захоплення бізнесу Євгена Анісімова.

З судових матеріалів випливає, що відповідне звернення Анісімова-молодшого стало підставою для реєстрації провадження, в рамках якого слідчі центрального апарату ДБР допитали 9 осіб, а також витребували та отримали доступ до матеріалів кримінальної справи за обвинуваченнями "Анісіма", яка нараховує "чортову дюжину" епізодів його злочинної діяльності.

Наприкінці вересня 2020 року інспіроване братом екс-смотрящего провадження скерували до теруправління Дербюро розслідувань у місті Мелітополі, після чого 5 жовтня було визначено групу слідчих. Надалі останні звернулися до суду з копотанням про подовження строку досудового розслідування, який спливав за десять діб - 15 жовтня 2020 року. Саме у цей день старший групи слідчий Владислав Тибій направив відповідне звернення до мелітопольського суду з Запоріжжя звичайною поштою.

І, як було встановлено під час подальшого розгляду, це клопотання надійшло до Мелітопольського палацу правосуддя по обіді п'ятниці, 16 жовтня 2020 року. Автоматичний розподіл провадження відбувся тільки у понеділок, 19 жовтня - справу випало слухати Ірині Урупі. Слідчий суддя наголосила, що слідчий ДБР Тибій звернувся з клопотанням про продовження строків розслідування справи після закінчення процесуального строку, та залишила його звернення без задоволення.

Раніше Dетектив-Info повідомляв, що Євгена Анісімова, який з 2014 року перебував у міжнародному розшуку, було затримано на першому поверсі торгівельно-розважального центру "Атмосфера" на Столичному шосе Києва 16 лютого 2020 року.

"Анісіму" інкримінується створення злочинної організації (ч.1 ст.255 КК України), незаконне зберігання (ч.1 ст.263 КК України) та переробка вогнепальної зброї (ч.1 ст.263-1 КК України), вимога передачі чужого майна (ч.4 ст.189 КК України) та співучасть у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст.191 КК України), а також відмивання нелегальних прибутків (ч.3 ст.209 КК України). Колишнього "смотрящего" було взято під арешт, він утримується в СІЗО Запоріжжя, де викупив усі місця в так званій "платній" камері.

гарячі новини Відлуння скандалу в колонії на Донеччині: двоє "смотрящих" і "тітушковод" загриміли в ДІЗО, їм вручено підозру в тероризуванні засуджених 30.04.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" передумав судитися з ДМСУ на тлі історії, що викликала обурення очільника МВС 27.04.2021
Авторитет "Віха" не зміг повернути сплачені за його звільнення гроші, аби розрахуватися з боргами 16.04.2021
Dетектив-Info публікує відео затримання та прізвища учасників банди "Залютінські", яких "спакували" на вимаганні $700 тисяч у фермера в Харкові 14.04.2021
Викритий в Дніпрі наркозавод працював "під патронатом" злодія в законі "Умки" (доповнено) 12.04.2021
Архів новин