14.02.2020
Через порушення права на захист злодій в законі "Лаша Сван" достроково вийшов з ПТПІ, але знову був затриманий

(Лаша Джачвліані)

У четвер, 13 лютого 2020 року співробітники Служби безпеки України здійснили затримання 46-річного уродженця міста Руставі Лаші Джачвліані, що має статус так званого "злодія в законі" на прізвисько "Лаша Руставський" ("Сван", "Лаша Очамчирський"). Про факт проведення відповідної операції повідомляє "Преступности.НЕТ", втім в офіційному порядку правоохоронці не коментують цю ситуацію.

Нагадаємо, що восени минулого року "Свана" було затримано під Києвом. Як повідомляв Dетектив-Info, тоді "злодія в законі" було заарештовано на півроку та з метою ідентифікації та подальшого видворення за межі України поміщено до Миколаївського пункту тимчасового перебування осіб, які незаконно знаходяться на території нашої держави (ПТПІ). Втім, Джачвліані знаходився тут менше половини призначеного строку, та вийшов на волю в Україні вже за три місяці.

Як свідчать матеріали судового реєстру, це стало можливим через успішну процедуру оскарження дій можновладців, розпочату представниками короля злочинного світу. Спочатку скасування рішення Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області, згідно із яким "Лашу Руставського" доправили в ПТПІ, його адвокати домагалися довести колегії П'ятого апеляційного адміністративного суду.

Втім ці відправителі правосуддя не пристали на бік так званого "злодія в законі", та постановили залишити рішення про затримання Джачвліані з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення з поміщенням до пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, строком на шість місяців в силі. Вони внесли лише невелике уточнення в ухвалу суду першої інстанції - погодившись із тим, що "Лаша Сван" є нелегальним мігрантом та знаходиться на території України без законних на те підстав, колегія визначила - де-юре Джачвліані є особою без громадянства, а не громадянином Грузії (що зафіксовано розпорядженням президента Грузії №853 від 23 грудня 2011 року, коли громадянство Грузії в Лаші Валер'яновича було припинено, а його паспорта анульовано).

Не погодившись із юридичною поразкою, надалі Джачвліані перевів юридичну суперечку в касацію. До Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду він звернувся, домагаючись визнання незаконним його затримання та арешту. У скарзі представник "злодія в законі" посилався на порушення норм матеріального та процесуального права щодо нього. Зокрема, "Лаша Сван" вважав, що судом першої інстанції було порушено його право скористатися правовою допомогою, а процедура затримання коронованого представника злочинного світу відбувалася з порушеннями. В Державній міграційній службі проти цього заперечували.

Врешті-решт, вивчивши аргументи сторін провадження, служителі Феміди прийшли до висновку, що позов Джачвліані полягає частковому задоволенню через процесуальні тонкощі.

По-перше, колегія суддів встановила неналежне повідомлення "злодія в законі" про дату час та місце судового засідання в Вознесенського міськрайонному суді. Приводом стала відсутність в матеріалах справи розписки щодо отримання Джачвліані повістки про виклик до суду першої інстанції, згідно із рішенням кого Лаша Валер'янович був поміщений до Миколаївського ПТПІ.

"За таких обставин колегія суддів вважає, що акт відмови від участі у судовому, на який посилається суд апеляційної інстанції, як на належний доказ того, що право відповідача на захист порушено не було, є безпідставним", - констатується в остаточному рішенні.

По-друге, Верховний суд встановив - ухвалення рішення про арешт "Свана" з переведенням до ПТПІ відбувалося за відсутності не тільки самого "короля злочинного світу", а й його адвоката.

"Матеріали справи не містять доказів того, що Джачвліані були надані правові послуги передбачені ч.2 ст.13 Закону України "Про безоплатну правову допомогу", крім того відсутні відомості про будь-яке рішення Центру з надання безоплатної вторинної допомоги", - констатувала колегія суддів. Та проігнорувала наявний у матеріалах справи запис (який міститься у протоколі № 000350) про повідомлення Центру вторинної правової допомоги про затримання "злодія в законі". Суд визначив, що це "не може бути підставою для висновку про належне забезпечення затриманому права на захист з моменту затримання".

"Не можна зробити висновок, чи існували будь-які підстави для обмеження доступу до правової допомоги, оскільки відомостей від Центру вторинної правової допомоги щодо отримання повідомлення про затримання особи та рішення Центру вторинної допомоги про надання чи відмови у наданні правової допомоги, матеріали справи не містять", - резюмувала колегія Верховного суду у складі суддів Касаційного адміністративного суду, та проголосила остаточне рішення на користь Джачвліані. Згідно із ним, оскільки "суди першої та апеляційної інстанції не перевірили та не встановили ті фактичні обставини, від яких залежить правильне вирішення позовних вимог з дотриманням норм процесуального права, рішення апеляційного суду та суду першої інстанції підлягають скасуванню та направленню справи до суду першої інстанції".

Таким чином 11 лютого 2020 року справу "Лаші Свана" було направлено на новий судовий розгляд до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області. Це й стало підставою дя звільнення "злодія в законі" з ПТПІ.

гарячі новини Через "юридичний спам" "злодій в законі" "Лаша Сван" втер носа правоохоронцям та вийшов на волю 03.04.2020
Dетектив-Info публікує фото з місця загибелі бізнесмена Федіра Шпига 31.03.2020
Карантин не перешкода: в Одесі затримали "злодія в законі" "Авто Копала" 31.03.2020
Згадки про "продану справу" російського "злодія в законі" Панюшина підчистили з ЄРСР 31.03.2020
"Чорні нотаріуси", "перевертні в погонах" та квартира "Солохи": як діяла банда, що за три роки "віджала" сотні автівок з штрафмайданчиків 30.03.2020
Архів новин