04.01.2022
Через місяць після затримання правоохоронці показали злодія в законі "Кобу Руставського"

(Коба Шемазашвілі)

Новобузький районний суд Миколаївської області постановив застосувати екстрадиційний арешт з триманням у СІЗО Миколаєва 47-річного уродженця Грузії Коби Шемазашвілі, який відомий в статусі так званого злодія в законі на прізвисько "Коба Руставський". Відповідне рішення, текст якого напередодні новорічних свят з'явився у відкритій частині судового реєстру, ухвалила служитель Феміди Ольга Уманська.

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося, як 1 грудня 2021 року розшукуваного Інтерполом за поданням Королівства Іспанія кримінального генерала вдалося схопити на території ЖК "Park Avenue VIP" в Голосіївському районі столиці.

Після цього "Кобу Руставського" за рішенням суду помістили до Миколаївського ПТПІ, що, як вважалося, мало стати проміжним кроком напередодні чергової спроби здійснити екстрадицію достойника на Піренеї, де йому закидають обвинувачення у відмиванні коштів та причетності до організації вбивства (ст. ст. 16, 74, 138, 139, 301, 302, 515 КК Іспанії) на території Франції ще одного "короля злочинного світу" - Володимира Джанашія на прізвисько "Ладо".

Увесь цей час на офіційному рівні правоохоронці тримали паузу, допоки по обіді 24 грудня 2021 року Департамент стратегічних розслідувань не прозвітував про затримання "злодія в законі", що раніше під №525 був внесений до переліку фігурантів так званого "санкційного списку" РНБО.

У подальшому прокуратура Миколаївської області повідомила про застосування судом відносно "Коби Руставського" екстрадиційного арешту у вигляді поміщення до СІЗО.

Під час обрання запобіжного заходу Кобі Шалвовичу правоохоронці наполягали - Шемазашвілі наразі виступає особою без громадянства, що був позбавлений підданства як у Грузії, так і в Україні. Більше того, відповідно до рапорта головного оперуповноваженого Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України, від початку травня 2021 року "Коба Руставський", застосовуючи різні методи конспірації, з метою уникнення видачі переховувався від правоохоронних органів, що унеможливлювало його встановлення на території України та вручення йому рішення Міністерства юстиції щодо екстрадиції до Іспанії, про яке раніше зазначалося на сторінках Dетектив-Info.

Відповідно до Інформації Генерального Секретаріату Інтерполу наразі відносно Шемазашвілі встановлено червоне, зелене та синє сповіщення різними державами. З урахуванням цього, слідчий суддя відмовила у визнанні незаконним затримання кримінального генерала, а також визнала - будь-який розумний контроль за "Кобою Руставським" на території України за допомогою більш м'яких запобіжних заходів, окрім поміщення під варту, неможливий.

гарячі новини Суд продовжив термін розслідування справи про підрив на Львівщині авторитетного бізнесмена "Бульби" 18.01.2022
Вбивство у більярдному клубі Одеси: суд відправив у СІЗО кілера, що помстився за смерть злодія в законі "Лоту Гулі" 05.01.2022
У справі про розстріл під судом в Києві грузинського авторитета Маланія оголосили в розшук двох його співвітчизників 29.12.2021
Злодію в законі "Принцу" скасували вирок з посиланням на доктрину "плодів отруйного дерева" 22.12.2021
На померлого авторитета "Князя" записали чотири замовних вбивства в Харкові 14.12.2021
Архів новин