21.07.2020
Чеченський вбивця "Анзора з Відня" відбував покарання на Харківщині за контрабанду боєприпасів

(Сар-Алі Ахтаєв)

47-річний уродженець Урус-Мартанського району Чечні Сар-Алі Ахтаєв, якого було затримано в австрійському Лінці за підозрою у скоєнні 4 липня 2020 року резонансного вбивства свого співвітчизника Маміхана Умарова (останній був посвідчений на території Остеррайху документами на особу Мартіна Бека, а паралельно вів блог на платформі YouTube під ніком "Анзор з Відня"), у 2013 році був засуджений на території України за спробу контрабанди тисячі патронів. Відповідний вирок розміщений в судовому реєстрі.

З його тексту випливає, що 25 лютого 2013 року Ахтаєва було затримано на Ягодинському посту митниці, коли транзитом через територію нашої держави він намагався проїхати до Росії з Польщі. Достойник перебував за кермом автомобіля "Volkswagen Golf" з номерним знаком LL-652IN та через "зелений коридор" намагався завезти захований у паливному бачку вантаж - 1000 набоїв для вогнепальної зброї (патрони для пістолета марки "Кольт"), а також пістолет "Desert Eagle".

З претензіями в частині незаконного обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України) та контрабанді (ч.1 ст.201 КК України) волелюбного сина Кавказу було затримано на українському кордоні. Відомо, що в подальшому його справою опікувалася Служба безпеки України, Ахтаєва було взято під варту.

Під час судового розгляду Сар-Алі Мандієвич повністю визнав свою провину та розповів чимало цікавих фактів про себе. Зокрема чоловік, що відрекомендувався працівником приватної австрійської фірми "Alpha", повідомив - він є колишнім працівником ОВС Російської Федерації і ветераном бойових дій, який на початку 2000-х виїхав до Австрії.

З його слів, на початку 2013 року він запланував повернутися до Чечні, однак "з огляду на становище на Батьківщині" та з метою забезпечення особистої безпеки напередодні візиту вирішив "підстрахуватися", тому придбав патрони та пістолет "Desert Eagle". Вилучений в машині Ахтаєва "Пустельний орел", до слова, експертиза не визнала вогнепальною зброєю, однак покарання за свої звитяги кавказець таки отримав. 6 серпня 2013 року Любомльський райсуд Волинської області засудив його до трьох з половиною років ув'язнення.

Призначене йому покарання Ахтаєв, за інформацією джерел Dетектив-Info відбував у Холодногірській виправній колонії №18 Харківської області.

У липні 2020 року Сар-Алі Мандієвича було затримано вже на території Австрії невдовзі після вбивства Маміхана Умарова. Останньому поцілили з пістолета в голову близько 19:30 за місцевим часом біля торгівельного центру G3 у передмісті Відня. Кілер пересувався на автівці сріблястого кольору, австрійські правоохоронці вважають що ним був Ахтаєв.

(Маміхан Умаров)

Невдовзі після цього було затримано його вирогідного спільника, ще одного вихідця з Чечні - 37-річного Салмана Магамадова, що нібито раніше працював в Антитериристичному центрі Урус-Мартанського району республіки.

Обидва чоловіки перебралися до Австрії на початку 2000-х років та були документовані посвідками на проживання в статусі біженців. Аналогічний документ від можновладців Відня отримав у 2007 році і вбитий 43-річний Маміхан Умаров.

У своїх розповідях журналістам Умаров/Анзор заявляв про себе, як колишнього слідчого Міністерства шаріатської безпеки невизнаної Республіки Ічкерія. Та приписував собі звитяги найманця та посередника, до якого на протязі понад 10 років нібито зверталися по допомогу, зокрема й представники російських спецслужб, в кількох історіях готування замахів на чеченців у Європі.

Влітку 2020 року було оприлюднено інтерв'ю "Анзора" українським журналістам, де він розповідав про спроби знайти за його посередництва виконавців для щонайменше трьох замовних убивств на території нашої держави останніх років - нардепа 8 скликання Ігоря Мосійчука, його помічниці Аміни Окуєвої та колишнього командира добровольчого батальону ім. Дудаєва Адама Осмаєва. Маміханов заявляв, що передав відповідні записи розмов, які свідчать про готування до злочинів, можновладцям Австрії, а також намагався налагодити зв'язок з українськими силовиками. Останні буцімто розпочали проводити оперативну комбінацію задля подальшого документування зловмисників, але згодом втратили цікавість до цієї історії.

За три місяці до власного вбивства Маміхан Умаров відкрив власний відеоблог, де виклав три десятки роликів, у яких він піддавав нецензурній критиці лідера Чечні Рамзана Кадирова та членів його родини.

Після розстрілу "Анзора з Відня" той таки Мосійчук оприлюднив аудіозаписи, які вів загиблий із очільницею ГО "Об'єднання україно-чеченської дружби" Оленою Денисенко.

Цій жінці Мосійчук закидав, що вона співпрацює зі спецслужбами Російської Федерації, буцімто передавала погрози Умарову від чеченців через його блог, а також пропонувала дружині "Анзора з Відня" відріктися від чоловіка.

Денисенко обвинувачення на свою адресу відкидає, та виступає із зустрічними закидами на адресу самого Мосійчука та до людей з найближчого кола Умарова. Вона натякає, що до розстрілу "Анзора з Відня" можуть бути причетні саме вони.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин