02.11.2021
Болгарське турне "Андрія Львівського"

(Андрій Недзельський)

Пізно ввечері 28 жовтня 2021 року у відкритій частині судового реєстру було оприлюднено текст рішення Київського апеляційного суду, згідно якому залишено в силі ухвалу слідчого судді Печерського палацу правосуддя Віталія Писанця щодо заочного арешту 48-річного уродженця Самбірського району Андрія Недзельського, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Львівський"/"Нєдєля".

Відомості про цю непересічну подію з життя одного з найбільш "медійно-розкручених" та впливових в Україні достойників, що під №552 внесений до переліку кримінальних елементів відносно яких запроваджено санкції РНБО, на диво, залишилася без належної уваги ЗМІ. Більше того - рефлекціями на анонс вердикту столичної "апеляшки" в соцмережах відзначилося менше десяти користувачів Facebook.

Це відбувалоя на тлі того, що відповідний вердикт КАС мав би стати останнім цвяхом, який надав би вітчизняним правоохоронцям "додаткового туза" в їх намаганнях здійснити екстрадицію з території Болгарії оголошеного в міжнародний розшук кримінального генерала на Батьківщину.Та, зрештою, поставити крапку в повторній спробі притягнути його до відповідальності в справі про вбивство 12-річної давнини авторитета Олександра Семенова (п.п. 6, 12 ч.2 ст.115 КК України) та суміжних звитягах на кшталт незаконного обігу зброї (ч.1 ст.263 КК України) і підробки документів (детально про це - в матеріалі Dетектив-Info "За "Кацапа" я не піду!").

Втім, здобутій силовиками "жовтневій вікторії" в залі суду на Солом'янській площі Києва посадовці МВС та Нацполіції не присвятили ані слова.

Такий "режим тиші" різко контрастував з їх оптимістичними звітами, які заповнили шпальти видань на початку липня поточного року. Тоді "Нєдєлю" вдалося затримати в аеропорту міста Софія, а українські правоохоронці переконували - вони прикладуть максимум зусиль задля забезпечення "камбеку" достойника.

Задля цього на території Болгарії "десантувалося" потужне представництво співробітників Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції. Але замість злодія "Нєдєлі" їм вдалося привезти до Києва хіба що враження про велич розташованого в Софії Собору Святої Неділі.

Від смутку до радості. Щаслива історія Андрія Недзельського

Аби усвідомити, чому та як вітчизняні силовики спіймали облизня в процесі чергової спроби "прихопити" "Андрія Львівського", варто нагадати читачам події останніх місяців. А саме - дату 7 липня 2021 року, коли розшукуваного Інтерполом "Нєдєлю" з паспортом на прізвище громадянина Счастливого "спакували" в аеропорту міста Софія.

Якщо брати на віру повідомлення Міністерства внутрішніх справ України, то відповідне затримання виступало ледь не результатом ефективної колаборації правоохоронців нашої держави та болгарських силовиків.

Втім, як зазначає обізнане з нюансами справи джерело Dетектив-Info в Болгарії, затримання найбільш згадуваного в українських ЗМІ "злодія в законі" насправді стало можливим не завдяки кропіткій роботі вітчизнаних оперативників. А лишень завдяки збігу обставин та, скоріше за все, внаслідок бравади кримінального генерала.

"Нєдєля" з моменту оголошення його в міжнародний розшук неодноразово "прокатував" документ на особу Счастливого, зокрема навідувався до Болгарії. Коли ж 7 липня 2021 року він вкотре прибув до Софії, то чомусь вирішив проходити не стандартний паспортний контроль, а пішов до VIP-зали, спорядженої новітнім обладнанням для зчитування документів. Коли "Львівський" це побачив, то намагався покинути VIP-термінал, однак його зупинили", - зазначає співрозмовник автора цих рядків.

Як би там не було, але затримання героя "Молдаванки на весіллі у Бакінського", що постфактум з'ясування стосунків поміж найвпливовішими в Україні злодіями в законі отримав претензії з боку правоохоронців, отримало потужний резонанс.

Інша справа, що "закріпити" ці здобутки силовикам не вдалося. За інформацією Dетектив-Info, захистом "Нєдєлі" на болгарських теренах взявся опікуватися місцевий адвокат Любомир Таков. 16 липня 2021 року під час розгляду справи Недзельського юристу вдалося переконати Феміду не відправляти "злодія в законі" за ґрати, помістивши під цілодобовий домашній арешт.

Окремі українські видання стверджували, мовляв, таке рішення коштувало "Львівському" 2,5 млн. євро, буцімто сплачених одному з високопосадовців Болгарії. Редакція Dетектив-Info залишає на розсуд читачів ці відомості.

У свою чергу, нашим журналістам завдяки спілкуванню з представниками судової системи Болгарії вдалося відтворити нюанси апеляційного розгляду екстрадиційної справи Недзельського 22 липня поточного року.

Тоді захисник "Львівського" переконував софійську Феміду - життю його клієнта загрожує небезпека у випадку видачі до України. А сама по собі підозра "злодію в законі" - необґрунтована. "Нєдєля" під час засідання взяв слово лише одного разу, коли сказав - він обіцяє дотримуватися призначених вимог суду.

У палаці правосуддя його вислови взяли на віру, призначивши замість домашнього арешту грошову заставу, але дарма. Невдовзі після ухвалення відповідного рішення Недзельський накивав п'ятами. Його поточне місцезнаходження невідоме, а сплачена сума застави - стягнута на користь Республіки Болгарія.

Чи залишив він записку співробітникам Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції України на кшталт виразу Григорія Сковороди "Світ ловив мене, та не спіймав", невідомо.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин