05.08.2021
Битва за Харків: силовики "спакували" представників "Нацкорпусу" на чолі з "Чилли-Вилли"

У четвер, 5 серпня 2021 року, співробітники Головного слідчого управління Служби безпеки України здійснили затримання кількох членів харківського обласного осередку політичної партії "Національний корпус", яким закидають створення та участь у складі організованого злочинного угруповання, що спеціалізувалося на рекеті. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, фронтменами ОЗУ, що протягом щонайменше трьох останніх років "кошмарила" заклади охорони здоров'я та підприємців, які надають ритуальні послуги на території Харківської області, правоохоронці вважають 27-річного вихідця з групи футбольних фанатів "Harkiv Hooligans"/"Kharkov City Patriots", одного з лідерів місцевого осередку "Національного корпусу" Сергія Величка ("Чілі"/"Чилли-Вилли") та 31-річного учасника "азовського руху", співзасновника охоронної фірми "Корпус" Артема Мошенського.

(Сергій Величко (ліворуч) та Артем Мошенський)

Прізвище Мошенського гучно промайнуло у вітчизняних ЗМІ наприкінці червня 2021 року, коли в Харкові цей достойник став жертвою нападу - у нього кілька разів стріляли на Салтівці. За словами одного з лідерів "Нацкорпусу" Максима Жоріна, одна з куль потрапила в шию Мошенському та пробила хребет. У липні чоловіка доправили на лікування до Ізраїля.

Що ж стосується Величка, то цей яскравий представник групи харківських фанатів раніше також опинявся в епіцентрі історії зі стріляниною. Зокрема, "Чилли-Вилли" підтверджував, що особисто брав участь у "розбірках" зі стріляниною і вибухом гранати, яка трапилася через "фінансове питання" 30 січня 2020 року в Харкові біля будинку дитини.

Співрозмовник Dетектив-Info стверджує, що угрупованню на чолі з Мошенським та Величко інкримінується кілька епізодів кримінальних звитяг на Харківщині, серед яких вимагання з погрозами застосування насильства, умисним знищенням та пошкодженням транспорту тощо.

За словами інсайдера, 5 серпня силовики здійснили понад 50 обшуків за місцем проживання та в приміщеннях, які використовувалися достойниками з "азовського руху", виявивши, зокрема, зброю та боєприпаси.

До складу активних учасників ОЗУ правоохоронці зараховують групу осіб, серед яких вищезгадані Величко і Мошенський, а також 25-річний Олег Скрипка, 36-річний Кирило Крикунов, 39-річний Дмитро Колесніков, 29-річний Сергій Козлюк, 31-річний Артем Субочев, 24-річний Іван Нікіфоров тощо.

На момент підготовки цього матеріалу джерело підтверджує факт затримання 7 учасників "азовського ОЗУ", включно із "Чілі"-Величко.

гарячі новини Суд закрив справу чотирьох членів банди елітних автовикрадачів, яку сколотив екс-працівник "Кобри" 02.08.2022
Суд повернув українське громадянство "королю конфіскату" з санкційного списку 25.07.2022
Обвинувачений у вбивстві Аміни Окуєвої залишив Україну. Його оголосили в розшук 21.07.2022
Український паспорт, який врятував "кокаїнового короля" Болгарії від екстрадиції на Батьківщину, визнано недійсним 19.07.2022
"Наглядач" за колоніями від злодія в законі "Умки" відбувся умовним терміном по угоді зі слідством 08.07.2022
Архів новин