05.06.2021
Авторитету "Мозгу" вручили підозру після його онлайн-участі в "сходці" ув'язнених колонії на Донеччині

(Віталій Лигач)

Жовтневний районний суд Маріуполя застосував запобіжний захід у вигляді арешту з можливістю звільнення під заставу в розмірі 181,6 тис. грн. щодо 35-річного кримінального авторитета Віталія Лигача на прізвисько "Мозг", якого підозрюють у взятті участі в злочинному зібранні (ч.1 ст.255-2 КК України), де вирішувалися питання, пов'зані з життєдіяльністю ДУ "Селидівська виправна колонія №82". Відповідне рішення наприкінці травня 2021 року ухвалив служитель Феміди Олег Соловйов.

З його тексту випливає, що раніше засуджений до 9 років позбавлення волі за розповсюдження наркотиків (ч.3 ст.307 КК України) сторож Лигач вбачається правоохоронцями особою, що в кримінальному середовищі має статус так званого "бродяги". Мовляв, "Мозг" користується сутєвим авторитетом в місцях позбавлення волі і на свободі (окремі ЗМІ називають його одним з лідерів потужного угруповання, що базується в місті Покровськ), на його банківську картку періодично перераховують частину грошових коштів з так званого "общака" Селидівської колонії.

Згідно фабули справи, 17 лютого 2021 року на мобільний телефон Лигачу подзвонили поважні ув'знені цієї установи, які в приміщенні санітарного пропускника житлової зони проводили "сходку".

Відомо, що участь у відповідному зібранні брали участь щонайменше 4 засуджених, серед яких колишній та новий "смотрящий" за установою. Достойники звернулися до "Мозгу" за порадою та з метою отримання від нього оцінки відносно спірних питань, які бентежили бранців колонії.

Після отримання в другій декаді травня поточного року висновків лінгвістичної експертизи "бродязі" повідомили про підозру. У судовому засіданні прокурор наполягав на безальтернативному поміщенні Лигача під варту, адвокати достойника орієнтували служителя Феміди на обрання "запобіжника" у вигляді домашнього арешту.

З матеріалів порталу "Судова влада" випливає, що рішення про заґратування "Мозгу" з можливістю звільнення під заставу було оскаржено. Розгляд відповідної апеляції заплановано на 8 червня 2021 року.

гарячі новини Злодія в законі "Принца" звільнили від відповідальності за зберігання кокаїну 11.06.2021
На Одещині кілер чотирма пострілами з нагану вбив кримінального авторитета "Паню" 08.06.2021
Шість китів справи злодія в законі "Умки". До чого тут "общак", "call-центри", смотрящі та звільнення "Кащєя" і "Коби Руставського" 02.06.2021
Злодія в законі "Армена Хохла" оголосили в розшук 02.06.2021
Львівський дуплет: СБУшники затримали злодіїв в законі "Магало" та "Вітю Пана" 29.05.2021
Архів новин