24.09.2020
Авторитетного бізнесмена "Молдована" обшукали в "справі Семінського"

(Юрій Єриняк)

У середу, 23 вересня 2020 року, співробітники Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора здійснили серію обшуків в домівках, де мешкає родина керівника благодійного фонду "Хорст" Юрій Єриняк, що відомий у певних колах в статусі так званого "авторитетного бізнесмена" на прізвисько "Молдован", а також в його колишньої дружини Богдани Єриняк. Про це повідомляє поінформоване джерело Dетектив-Info.

За його словами, санкціоновані оперативно-слідчі дії відбувалися в рамках розслідування кримінального провадження щодо викрадення колишнього гендиректора ПрАТ "Нафтогазвидобування", а нині - народного депутата 9 скликання Олега Семінського. "Самого Єриняка силовики не застали. Подейкують, що він перебуває за кордоном, можливо, в Греції", - резюмував наш співрозмовник.

Нагадаємо, що старт "справі краденого Олега" було покладено в лютому 2012 року, коли топ-менеджера та співвласника найбільшої української газовидобувної компанії викрали в столиці.

Провідною версію скоєння злочину слідство вважало перерозподіл сфер впливу серед акціонерів "Нафтогазвидобування", якими виступали Олег Семінський, Нестор Шуфрич та Микола Рудьковський. Останній, як стверджували окремі злі язики, начебто міг залучити до організації викрадення компаньйона групу кримінальних елементів на чолі з "Молдованом".

Як би там не було, але після трьох років поневірянь - навесні 2015 року, кіднепери відпустили Олега Семінського. На той момент очолюване ним підприємство перейшло до бізнес-імперії Ріната Ахметова.

Що ж стосується Єриняка, то разом з іншими достойниками з його оточення тих часів він опинився в фокусі активного "відпрацювання" з боку правоохоронців. "Молдована" і Ко було затримано, однак де-юре їм інкримінувалася причетність до скоєння геть інших насильницьких злочинів, не пов'язаних із "справою Семінського".

Восени 2015 року це провадження скервали до суду, однак там воно фактично розсипалося - детально з нюансами метаморфоз скандальної справи можна ознакомитися в розслідуванні Dетектив-Info "Юрій Єриняк та голі пістолети".

Зрештою, на початку 2020 року "Молдована" було виправдано, однак й понині триває апеляційний розгляд його "зброярської історії" (чергова спроба провести засідання в ньому очікується 23 листопада 2020 року).

Вне залежності від результатів розгляду цього "відлуння" історії про "викраденого Олега", сам Семінський наприкінці 2019 року давав зрозуміти: про його примирення з Єриняком мова не може йти.

Він ледь стримував емоції, коли разом із екс-компаньйоном по "Нафтогазвидобуванню" Шуфричем перестрів у кулуарах парламенту "благодійника з "Хорсту". Їх запальна суперечка, а також подальший виступ Семінського з трибуни парламенту, де він вимагав відповідей на питання, що робить у Верховній Раді "кримінальний авторитет", залишилися без офіційних коментарів.

Як зазначає поінформоване джерело Dетектив-Info, підставою для появи в стінах законодавчого органу владу Єриняка тоді стало проведення тематичної вистави до Дня Білої Стрічки в Україні "Героїня".

Під час організації відповідного заходу парламентар 9 скликання Артем Дмитрук клопотав про надання дозволів на в'їзд до території ВР окремих транспортних засобів, а також щодо надання перепусток дотичних до вистави осіб та запрошених гостей експозиції. Серед переліку цих осіб, зокрема, значився особисто "Молдован" разом із його нинішньою дружиною Мариною Єриняк.

гарячі новини Організатора замаху на львівського авторитета "Копито" засудили на довічне 21.03.2024
Уманського положенця "Сушу" затримали за підозрою в організації вбивства судді 20.03.2024
Суд дозволив спецрозслідування проти кілера з "Артисту" 24.02.2024
Суд заочно арештував авторитетного очільника федерації боксу Буковини "Загуру" 14.02.2024
Дніпровський смотрящий "Мазепа" з другої спроби опинився на волі 10.02.2024
Архів новин