16.04.2021
Авторитет "Віха" не зміг повернути сплачені за його звільнення гроші, аби розрахуватися з боргами

(Віктор Журавель)

Шевченківський районний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання адвоката 47-річного кримінального авторитета Віктора Журавля на прізвисько "Віха"/"Журавель" про зміну запобіжного заходу його клієнту у вигляді застави на особисте зобов'язання з поверненням 630,6 тис. грн., сплачених за звільнення достойника з-під варти за мотивами гучної історії про так звану "стрілянину перевізників" у Броварах навесні минулого року. Відповідне рішення, оприлюднене у відкритій частині судового реєстру 15 квітня 2021 року, ухвалив служитель Феміди Андрій Осаулов.

З його тексту випливає: захист "Віхи" звернувся до палацу правосуддя щодо пом'якшення "запобіжника" та фінансового питання, аргументуючи це тим, що після звільнення Віктора Федоровича під заставу влітку минулого року (про що раніше зазначалося в окремому матеріалі Dетектив-Info), а також подальшого рішення суду щодо відмови у покладенні на нього обов'язків, буцімто з 25 жовтня 2020 року запобіжний захід у вигляді застави не забезпечений обов'язками за ст.194 КПК України.

На думку адвоката Журавля, наразі відсутні будь-які ризики, визначені законодавством, а сам "Віха" має роботу (в одному з судових рішень вказано, що достойник працевлаштований електриком в будівельній компанії "Тінторетто"), сталі соціальні зв'язки тощо. Між тим, у Віктора Федоровича виникли боргові зобов'язання перед третіми особами, які буцімто позичали гроші задля сплати призначеної судом застави.

Втім, ці аргументи не розчулили суддю Осаулова, який зазначив: "Посилання захисника на необхідність зміни запобіжного заходу у зв'язку з необхідністю повернення позичених у інших осіб коштів та виконання процесуальних обов'язків підозрюваним не є підставою для повернення коштів застави та зміни запобіжного заходу на особисте зобов'язання" оскільки сплата коштів за звільнення Журавля була правом, а не обов'язком Віктора Федоровича, якого правоохоронці оголосили лідером одного з угруповань, що брали участь у перестрілці в Броварах в травні 2020 року.

Раніше Dетектив-Info зазначав, що офіційне слідство в цій гучній справі, де "Вісі" висунуто обвинувачення в бандитизмі (ст.257 КК України) та замаху на вбивство двох і більше осіб (п.п.1,6 ч.2 ст.115 КК України), було завершено в листопаді 2020 року.

1 квітня 2021 року Офіс Генерального прокурора звітував про скерування до суду провадження щодо 15 учасників угруповання, лідером якого вважають Журавля. Підготовчий розгляд цієї справи в Броварському міськрайонному суді призначено на 22 червня 2021 року.

Що ж стосується опонентів "броварських перевізників" здебільшого з "вінницьким корінням", то їх долю також має вирішити Броварський міськрайонний суд. Тридцятьом обвинуваченим чоловікам у цій справі інкримінується злісне хуліганство (ч.4 ст.296 КК України), а ще одному достойнику - додатково й замах на вбивство з хуліганських мотивів (п.7 ч.2 ст.115 КК України). Підготовче засідання у відповідному провадженні призначено на 6 травня 2021 року.

гарячі новини У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Злодій в законі "Міша Лужнецький" домагається юридичного визнання факту, що він не становить загрозу нацбезпеці України 07.09.2021
У останню ніч перед загибеллю керівник "Білоруського дому в Україні" передивлявся контент суїцидального характеру 06.09.2021
Злодій в законі "Коба Руставський" отримав відкоша в зазіханнях на чергову індульгенцію від екстрадиції та видворення 26.08.2021
Архів новин