21.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду

(Оксана Сєрокурова)

Вищий антикорупційний суд пом'якшив запобіжний захід підозрюваній у привласненні речового доказом шляхом зловживання службовим становищем, вчиненому за попередньою змовою в особливо великому розмірі (ч.5 ст.191 КК України) адвокату Оксані Сєрокуровій, постановивши звільнити її з-під варти в залі суду та помістити під цілодобовий домашній арешт. Відповідне рішення у вівторок, 21 вересня 2021 року, ухвалив слідчий суддя Тимур Хамзін, повідомляє Комітет НААУ захисту прав та гарантій адвокатської діяльності.

Згідно цим відомостям, зміна "запобіжника" Сєрокуровій, якій інкримінується дотичність до афери з поцупленням переданих в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) 400 тис. дол., раніше оголошених ДСР Нацполіції так званим "злодійським общаком", пов'язана з "недостатньою обґрунтованістю підозри та відсутності ризиків, передбачених ст.177 КПК України".

(Оксана Сєрокурова (крайня праворуч) під час судового засіданя у ВАКС 21 вересня 2021 року)

Раніше на сторінках Dетектив-Info повідомлялося, що наприкінці липня за рішенням Печерського райсуду столиці Оксану Сєрокурову було взято під арешт з альтернативою звільнення на волю під заставу в розмірі 3,34 млн. грн.

Адвокату закидають участь у шахрайській змові разом із колегою Денисом Сердюком, "фунтом" Ігорем Королем та трьома високопосадовцями АРМА (т.в.о. керівника Нацагентства Віталієм Сигидинім, його заступником Володимиром Павленко та начальником управління менеджменту активів Нацагентства Вахтангом Бочорішвілі), за наслідками якої на підставі підробної ухвали слідчої судді Печерського райсуду Києва було поцуплено близько 400 тис. дол.

Ці кошти, як раніше зазначалося в публікаціях Dетектив-Info, наприкінці травня 2020 року було виявлено в банківській скриньці брата нардепа 9 скликання Сергія Кісільова на прізвисько "Сергій Вінницький".

Обшук в достойника тоді був пов'язаний з активізацією розслідування кримінальної справи про вбивство в жовтні 2009 року в центрі Києва кримінального авторитета Олександра Семенова на прізвисько "Кацап". Про підозру в скоєнні цього злочину оголосили 48-річному уродженцю Львівщини Андрію Недзельському, який відомий в статусі так званого "злодія в законі" на прізвисько "Нєдєля"/"Андрій Львівський".

Що ж стосується "Сергія Вінницького", то слідство вважало Кісільова людиною з кола оточення кримінального генерала "Нєдєлі". З урахуванням цього, вилучені в Кісільова гроші затаврували "злодійським общаком", утримувачем якого буцімто виступав Недзельський, та передали в АРМА. Низка спроб адвокатів брата нардепа 9 скликання домогтися їх повернення не мали успіху, а в грудні 2020 року кошти неподівано перевели на рахунок підставної особи - Ігоря Короля.

В рамках проведеного журналістського розслідування Dетектив-Info встановив ймовірне коло осіб, причетних до привласнення "общаку". Йшлося про самого "фунта" Ігоря Короля, Артема Цибульського та Вадима Мігая, двох адвокатів (Оксану Сєрокурову та Дмитра Коноваленка), Ніну Щербинок і Світлану Сердюк (мати і доньку), а також відповідальних керівників АРМА.

1 квітня 2021 року в рамках розслідування справи про "поцуплений общак" силовики обшукали верхівку АРМА. Наприкінці липня шістьом фігурантам скандальної історії було оголошено про підозри.

(Підозрювані в справі привласнення "злодійського общаку": Вахтанг Бочорішвілі, Володимир Павленко, Ігор Король, Денис Сердюк, Віталій Сигидин, Оксана Сєрокурова)

Після цього за рішенням суду можновладців Сигидина, Павленка та Бочорішвілі було відсторонено від посад та поміщено під нічні домашні арешти. Що ж стосується Оксани Сєрокурової, то вона опинилася за ґратами, де провела майже два місяці.

За добу до звільнення адвоката - 20 вересня 2021 року, слідчий суддя Вищого антикорупційного суду задовольнив клопотання сторони обвинувачення про продовження строків досудового розслідування у справі про "вкрадений общак". Окрім цього, протягом 21-22 вересня суд продовжив строк дії раніше обраних запобіжних заходів у вигляді нічних домашніх арештів відносно екс-високопосадовців АРМА - Сигидина, Павленка та Бочорішвілі.

гарячі новини "Смотрящий" за Лук'янівським СІЗО вийшов на волю 05.10.2021
У Дніпрі "спакували" підозрюваних у розстрілі чоловіка трирічної давнини. Вбивство пов'язують із конфліктом між членами "ОЗУ Кошляка" 01.10.2021
У центрі Черкас кілери в формі СБУ застрелили авторитета Михайла Козлова 22.09.2021
Адвоката, яку підозрюють в дотичності до афери зі "злодійським общаком" вагою $400 тисяч, звільнили з-під варти в залі суду 21.09.2021
Dетектив-Info публікує причину смерті та фото з місця загибелі судді Печерського суду Києва Віталія Писанця 14.09.2021
Архів новин